Úplný začiatočník prosí o rady

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Úplný začiatočník prosí o rady

Příspěvekod Dr.Pedr » 03 lis 2013 14:03

Belqo píše:Vďaka chalani, sú aj rastlinky, ktoré dorastajú do výšky povedzme 30-40cm? (povedzme si rovno, pestovať 70-100cm rastliny v byte by mi asi neprešlo)..

vŕta mi hlavou ešte jedna vec, pri klíčení je vraj veľmi dôležitá teplota. Dá sa teda v pohode pestovať aj bez takého toho boxu, ktorý udržiava teplotu?
:jalapeno:

https://www.google.cz/search?q=Minipa%C ... 20&bih=924" onclick="window.open(this.href);return false;

:jalapeno:

http://skleniky.heureka.cz/fima-minipar ... v/galerie/" onclick="window.open(this.href);return false;

:jalapeno:

viewtopic.php?f=76&t=1116" onclick="window.open(this.href);return false;

Belqo
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 02 srp 2013 16:25
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Úplný začiatočník prosí o rady

Příspěvekod Belqo » 04 lis 2013 20:31

Preštudované, vďaka :)

ešte ma napadla jedna vec, ako docieliť toho, aby rastlinka nevyrástla veľká a vošla sa za okno (a zároveň dobre plodila)? Je potrebné zastrihávanie, alebo je rast obmedzený len kvetináčom? Poprípade mi hoďte link, prosím, na niečo, čo mi odpovie..

Veľké rastliny v byte nemám kam dať, pár rastliniek (habanera red, yellow, orange, savina) pôjdu k známym na záhradu..

opäť vďaka :)

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Úplný začiatočník prosí o rady

Příspěvekod bremic » 05 lis 2013 04:49

Belqo píše:Preštudované, vďaka :)

ešte ma napadla jedna vec, ako docieliť toho, aby rastlinka nevyrástla veľká a vošla sa za okno (a zároveň dobre plodila)? Je potrebné zastrihávanie, alebo je rast obmedzený len kvetináčom? Poprípade mi hoďte link, prosím, na niečo, čo mi odpovie..

Veľké rastliny v byte nemám kam dať, pár rastliniek (habanera red, yellow, orange, savina) pôjdu k známym na záhradu..

opäť vďaka :)
No pravdou je že pokud dáš malej květináč tak i velké rostliny jsou třetinové ale sklidíš, nebo alespoň já sklidil, tak 2,3 papričky. :tiphat:

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Úplný začiatočník prosí o rady

Příspěvekod Filichilli » 05 lis 2013 12:44

Maly kvetinac 3 litrovy jsou na anuumky jako Loco,Thanksgiving a podobne okrasky v pohode .Ale pokud se jedna o habanera,tak aspon7 litru at z toho neco mas.Zastrihavanim samozrejme muzes papriky omezovat dle libosti.

Mrkni se na moji galerii,mam letos dve okna a plodi jako divi,vyskou max 30cm.

Uživatelský avatar
carpal
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 22 bře 2012 20:24
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno

Re: Úplný začiatočník prosí o rady

Příspěvekod carpal » 05 lis 2013 19:35

:tiphat: :tiphat: Ahojky, doporucuji podivat se na nabidku chilli seminek , kde to mas rozdelene napr. Podle velikosti rostlin, narocnosti pestovani, palivosti atd. Sam doporucuji capsicum annum, jsou to rostiny malo narocne. Z hnojiv bych doporucil tekute slepicince a chillifocus, ktery si muzes take tady objednat. Dale sleduj tyhle temata na tomto foru a hodne se dozvis. Preju hodne uspechu a bohatou urodu.

Belqo
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 02 srp 2013 16:25
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Úplný začiatočník prosí o rady

Příspěvekod Belqo » 05 lis 2013 21:00

Ahoj, vďaka :)

dnes som si objednal Vermikompost, lebo je vraj najlepší.. nech už mám všetko pripravené :) dnes som si dokonca zasadol do Jiffy 2x Bird's eye a 2x Habanero baby red, chcem trošku experimentovať s umelým osvetlením a pestovaním v tomto období, uvidíme, čo bude..

Hľadal som ale jednu vec a nenašiel, ako často a ako najlepšie je zalievať Jiffy tablety? Vodu na nich naliať nemôžem, odplavili by sa semená. Nachvíľku celú Jiffy namočiť je asi najideálnejšie, nie?

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Úplný začiatočník prosí o rady

Příspěvekod Filichilli » 05 lis 2013 21:31

To víš, že to tady už je :) Opravdu stačí hledat. Tady konstruktivní videoo. A jak často je zalévat ? Tak aby nevyschly.

https://www.youtube.com/watch?v=bIG89vN5XUc" onclick="window.open(this.href);return false;


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů