Trinidad moruga scorpion chut

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
PeetPb
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 12 srp 2013 23:25
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Trinidad moruga scorpion chut

Příspěvekod PeetPb » 12 říj 2013 21:49

Moje papriky su rozhodne menej palive ako to mucito ... ale aj tak su velmi palive ;)

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Trinidad moruga scorpion chut

Příspěvekod Dr.Pedr » 14 říj 2013 07:54

PeetPb píše:Zdraim,

Mam rastlinky Morugy a zelene plody. Pred par dnami som odtrhol jednu zelenu papricku (velkost mala priblizne taku ako zrela) a ochutnal som ju. Nebola nejak extra paliva a taktiez mala taku zvlastnu pachut, uplne nepaprikovu.

Chcem sa opytat ci je to normalne a prejde ta chut/zvysi sa palivost ked dozru alebo sa niekde stala chyba.

Dakujem
Co se týče pálivosti plodu ,který je sice zelený , ale ve velikosti dozrálého plodu...tak je hoooodně divné
v případě Morugy ,že pal nebyl výrazný. :dunno: :dunno: :dunno:

Ta zvláštní pachuť (ocásek) je pro cítit bohužel skoro ve všech papričkách čeledi Capsicum Chinenses a zvláště pak druhy jako jsou Habanero,Jolokia,Moruga...atd..sám hnojím velmi opatrně většinou kompostem a slepičákem...a každou sezonu stačí při ochutnávce rozříznout chilli tohoto typu ...a už vůně je specifická a chuť pro mě opravdu zvláštní ! :tiphat:
PS:Zvláštní chuť a vůně.. prostě k těmto chilli odrůdám patří !!!

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Trinidad moruga scorpion chut

Příspěvekod bremic » 14 říj 2013 18:00

Dr.Pedr píše:
...... druhy jako jsou Habanero,Jolokia,Moruga...atd..sám hnojím velmi opatrně většinou kompostem a slepičákem...a každou sezonu stačí při ochutnávce rozříznout chilli tohoto typu ...a už vůně je specifická a chuť pro mě opravdu zvláštní ! :tiphat:
PS:Zvláštní chuť a vůně.. prostě k těmto chilli odrůdám patří !!!
Sušená Jolokia mi chutná po rozinkách :)

PeetPb
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 12 srp 2013 23:25
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Trinidad moruga scorpion chut

Příspěvekod PeetPb » 14 říj 2013 19:28

fakt ? habanero ma vraj ovocnu chut .. zaujimalo by ma ake ovocie okrem papriky este chuti ako moruga (habanero) kedze to ma tu ovocnu chut ............

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Trinidad moruga scorpion chut

Příspěvekod bremic » 14 říj 2013 20:00

PeetPb píše:fakt ? habanero ma vraj ovocnu chut .. zaujimalo by ma ake ovocie okrem papriky este chuti ako moruga (habanero) kedze to ma tu ovocnu chut ............
Nejlepší je zkousnout obě a pak je hned jasno....Chuť jahod jsi doufám nečekal :tiphat:

PeetPb
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 12 srp 2013 23:25
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Trinidad moruga scorpion chut

Příspěvekod PeetPb » 15 říj 2013 09:28

no to by bolo skvele ale habaneru nemam takze musim zhanat .. jahody som zrovna necakal ale cakal som nieco ako klasicku papriku ...

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Trinidad moruga scorpion chut

Příspěvekod bremic » 15 říj 2013 11:15

PeetPb píše:no to by bolo skvele ale habaneru nemam takze musim zhanat .. jahody som zrovna necakal ale cakal som nieco ako klasicku papriku ...
A to je právě ta ovocná vůně resp. chuť. Mám ji rád s fazolemi.....vlastně jakákoliv chilli jde u mně napřed do fazolí :tiphat:


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů