Plody

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
Michaelos
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 29 led 2013 16:03
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Plody

Příspěvekod Michaelos » 15 črc 2013 12:44

Pořád tam raší nové větívky s květy a jedna paprička se už zbarvuje do červena.Nevím co je to za odrůdu ale prý je extrémě pálivá. :firychil:

DVL
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 25 lis 2012 09:27
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Plody

Příspěvekod DVL » 15 črc 2013 16:47

dneska jsem utrhnul svoji prvni cervenou Naga Morich, ochutnal jsem jen kousek a malem mi upadla huba :) Hned po ochutnani jsem zacal skytat, s touhle teda pockam a budu to stupnovat, pockam radci na ty mene palive druhy.

Brutto
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 22 črc 2013 15:30
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Plody

Příspěvekod Brutto » 22 črc 2013 21:16

Presne to sa stalo aj mne s prvou cervenou NM tuto nedelu :) PARADA. Mam ale dilemu. Druhu mam tiez uz asi 3 tyzdne cervenu, ale odchadzam na dovolenku. Ked ju neodtrhnem, nezhnije alebo neodpadne? Alebo nestraca silu ked je stale sucastou rastliny? A ked ju odtrhnem, ako ju najlepsie skladovat, aby co najdlhsie vydrzala cerstva? Nemate na to nejaky figel? Diky.

Edit: Odpoviem si sam :), prave som pocul, ze je vhodne zabalit odtrhnutu papricku do mokrej servitky alebo kapesniku a tak do chladnicky. Mala by vraj ovela dlhsie vydrzat cerstva.

Edit2: A funguje to :)
Naposledy upravil 1 dne Brutto; celkem upraveno 9x.

Michaelos
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 29 led 2013 16:03
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Plody

Příspěvekod Michaelos » 08 srp 2013 12:47

Tak papričky zčervenali a jsou mnohem pálivější.Pár jsem ji otrhal a dal sušit na stůl.Vypadali z nich i semínka.Jak se to dá po usušení všechno sladovat ?

bumelak
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 11 srp 2013 09:35
Reputace: 0
Obrázky: 0

Twilight, měknutí plodu.

Příspěvekod bumelak » 12 srp 2013 03:49

Ahoj all,
mám problém s plody Twilight. Jsou krásně fialové, pak se přebarví do oranžovočervena. V tomto okamžiku je musím utrhnout ihned ve fázi spíš ne ještě zcela červené. Nechám-li je na keříku o pár dnů déle (do barvy), paprička se při pokusu utrhnout ulomí rovnou ze zeleného lůžka stopky. Při zmáčknutí je stěna úplně měkká, vůbec ne pevná křupavá. Jako by na keříku byla již dlouho, byla přezrálá, což rozhodně není... Jinak rostlina vypadá skvěle, vitálně a je opsypaná plody. Ve sklenících mám dalších 20 druhů chilli a žádná jiná rostlina tímto problémem netrpí...
Díky za pomoc.
B.


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti