Ačokča aka paprikookurka

Co pěstujete mimo chilli papriček
Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ačokča aka paprikookurka

Příspěvekod gandalf » 30 bře 2013 15:07

Stejně jako okurky - vysadlils to brzo.

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Ačokča aka paprikookurka

Příspěvekod Dr.Pedr » 30 bře 2013 17:23

Jak to chutná...? :veryhot:

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ačokča aka paprikookurka

Příspěvekod gandalf » 31 bře 2013 11:47

Mladý lusk má chuť jako jemná zeleninová paprika /+-/. Ale plody je třeba konzumovat mladé /je to bohatě olistěné, plody rostou v zápažbí listů a jsou špatně vidět/. Na rostlině jsou samčí i samičí květy. Poživatelné jsou i mladé listy. Starší lusky mají nepoživatelná semena a ztrácejí tu jemnou chuť. Lusky se dají zapékat, zavařovat i konzumovat za syrova. Jestli je chceš vyzkoušet, tak mi napiš a já ti pošlu semena.

jirka83
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 22 lis 2013 06:20
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Ačokča aka paprikookurka

Příspěvekod jirka83 » 22 lis 2013 08:45

Zdravim. je to několik let, co jsem koupil dvě sazenice této paprikookurky. Porostlo mi to půlku pařníku, opravdu to bujně roste a šplhá po všem v dosahu. Plodů jsem měl taky dost, ale co s nima. Vevnitř jsou tvrdá velká černá semena, která se nejí. Mě ovšem moc nechutnaly ani samotné plody, jsou vlastně bez chuti. Opravdu to zabralo hodně prostoru, který jsem mohl lépe využít na samostatné okurky a papriky. Zkusil jsem i zavařit jako okurky. Jíst se to dalo, ale mě jeden pokus s pěstováním stačil. Zelenině zdar, paprikám sláva.

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ačokča aka paprikookurka

Příspěvekod gandalf » 22 lis 2013 10:55

V tvém případě ses dopustil nejméně dvou chyb. 1. Ačokču nesázet NIKDY do pařníku, skleníku, foliovníku, ale ven třeba k plotu /silně obrůstá/. 2. Plody se konzumují mladé, to jsou šťavnaté a jemnou papriko-okurkovou chutí. Staré, přerostlé, plody jsou sice poživatelné, ale bez chuti a semena jsou nepoživatelná /tvrdá/. To nepíši o tom, že sis io této rostlině nic zřejmě nepřečetl.

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Ačokča aka paprikookurka

Příspěvekod bremic » 23 lis 2013 04:47

gandalf píše:V tvém případě ses dopustil nejméně dvou chyb. 1. Ačokču nesázet NIKDY do pařníku, skleníku, foliovníku, ale ven třeba k plotu /silně obrůstá/. 2. Plody se konzumují mladé, to jsou šťavnaté a jemnou papriko-okurkovou chutí. Staré, přerostlé, plody jsou sice poživatelné, ale bez chuti a semena jsou nepoživatelná /tvrdá/. To nepíši o tom, že sis io této rostlině nic zřejmě nepřečetl.
Ahoj. Jestli máš nějaká semínka na prodej tak bych koupil. Pěstoval jsem ji před lety, ale nakonec jsem prohrál boj se slimákama. Zkusil bych ji znovu :wave:

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ačokča aka paprikookurka

Příspěvekod gandalf » 23 lis 2013 14:43

Když mi pošleš adresu do SZ, tak ti jich pár bez problémů pošlu.

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Ačokča aka paprikookurka

Příspěvekod stankar » 30 bře 2014 09:31

Tak letos jsem ji zase nasadil, uz z nich mam 3 pekne mlade rostlinky, uz prerostly spejle, ale na balkon je jeste brzo, tak je necham uvnitr (na balkone natahnu snury ke kvetinacum, at se muzou plazit).


Zpět na „Ostatní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů