Ačokča aka paprikookurka

Co pěstujete mimo chilli papriček
sembeth
Stálý člen
Příspěvky: 130
Registrován: 17 úno 2013 21:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Ačokča aka paprikookurka

Příspěvekod sembeth » 18 úno 2013 23:33

Kromě chilli pro tento rok prubnu ještě ačokču nebo-li paprikookurku. Ta mě celkově velice zaujala, tak uvidíme.
K naklíčení dána 2 semínka, ve stejný den jako chilli.

Jakmile udělám pár fotek z klíčení, tak nějaká dodám.


[thumbnail]http://imgup.cz/images/2013/02/18/EIcWj.jpg[/thumbnail][thumbnail]http://imgup.cz/images/2013/02/18/bICKU.jpg[/thumbnail][thumbnail]http://imgup.cz/images/2013/02/18/CF4Xk.jpg[/thumbnail]
[thumbnail]http://imgup.cz/images/2013/02/18/s7FDO.jpg[/thumbnail]

sembeth
Stálý člen
Příspěvky: 130
Registrován: 17 úno 2013 21:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Ačokča aka paprikookurka

Příspěvekod sembeth » 19 úno 2013 15:17

Tak níže slíbené fotečky. Roste teda jako z vody. Zřejmě jinej voddíl než chilli ;)
Bude potřeba už přesadit


[thumbnail]gallery/image.php?album_id=984&image_id=11083[/thumbnail][thumbnail]gallery/image.php?album_id=984&image_id=11082[/thumbnail]

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2129
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2439
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ačokča aka paprikookurka

Příspěvekod gandalf » 19 úno 2013 16:00

Ačokču pěstuji už několik let a mohu to jen doporučit /stačí ji pustit na plot/. Je to nenáročná a poměrně výnosná rostlina, jen se ty plody musejí sklízet mladé, než se začnou vyvíjet semena. Jen bych řekl, že na sazenice je trochu brzo /vysazuje se stejně jako okurky/. Dovedeš si představit, jak se to vytáhne do května?

sembeth
Stálý člen
Příspěvky: 130
Registrován: 17 úno 2013 21:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Ačokča aka paprikookurka

Příspěvekod sembeth » 19 úno 2013 18:04

gandalf píše:Ačokču pěstuji už několik let a mohu to jen doporučit /stačí ji pustit na plot/. Je to nenáročná a poměrně výnosná rostlina, jen se ty plody musejí sklízet mladé, než se začnou vyvíjet semena. Jen bych řekl, že na sazenice je trochu brzo /vysazuje se stejně jako okurky/. Dovedeš si představit, jak se to vytáhne do května?
Super, jsem rád za spřízněnou duši :) od které bude možné případně čerpat nějaké ty rady a zkušenosti.
Jinak si dovedu živě představit jak to asi může tak v květnu vypadat, když to po pár dnech vypada jak vypadá. Žena si ale prosadila, že když já mám chilli, tak že by ráda ačokču, a hned. Než jsem něco nastudoval tak bylo pozdě, rozmluvit jsme ji to taky nestihl, že by lépe později, a teď už je mi to líto likvidovat. Věřim, ale, že se s tím ňáko poperem :)

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Ačokča aka paprikookurka

Příspěvekod stankar » 08 bře 2013 12:33

Taky jsme meli doma na balkone na zapadni strane 4x Acokcu, vyrostla do takove vysky, ze jsme ji museli omotat kolem pradelni snury, nakonec jsme ji pred zimou zrusili, protoze nebylo poradne kam davat pradlo :D Ale sklizne byly opravdu velke, i na dobnuti v letnich vecerech je super :)

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2129
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2439
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ačokča aka paprikookurka

Příspěvekod gandalf » 08 bře 2013 16:35

sembeth píše:
gandalf píše:Ačokču pěstuji už několik let a mohu to jen doporučit /stačí ji pustit na plot/. Je to nenáročná a poměrně výnosná rostlina, jen se ty plody musejí sklízet mladé, než se začnou vyvíjet semena. Jen bych řekl, že na sazenice je trochu brzo /vysazuje se stejně jako okurky/. Dovedeš si představit, jak se to vytáhne do května?
Super, jsem rád za spřízněnou duši :) od které bude možné případně čerpat nějaké ty rady a zkušenosti.
Jinak si dovedu živě představit jak to asi může tak v květnu vypadat, když to po pár dnech vypada jak vypadá. Žena si ale prosadila, že když já mám chilli, tak že by ráda ačokču, a hned. Než jsem něco nastudoval tak bylo pozdě, rozmluvit jsme ji to taky nestihl, že by lépe později, a teď už je mi to líto likvidovat. Věřim, ale, že se s tím ňáko poperem :)
Já bych tyhle odepsal a za měsíc bych to vysel znovu. Jestli už nemáš semena, tak ti je bez problémů pošlu. Takhle by to k ničemu asi nebylo. Jen by se táhlo a nakonec asi zlomilo a zašlo. Sazenice je třeba vysadit, když mají tak 3-4 páry pravých listů /minimálně/.

sembeth
Stálý člen
Příspěvky: 130
Registrován: 17 úno 2013 21:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Ačokča aka paprikookurka

Příspěvekod sembeth » 11 bře 2013 11:25

gandalf píše:
sembeth píše:
gandalf píše:Ačokču pěstuji už několik let a mohu to jen doporučit /stačí ji pustit na plot/. Je to nenáročná a poměrně výnosná rostlina, jen se ty plody musejí sklízet mladé, než se začnou vyvíjet semena. Jen bych řekl, že na sazenice je trochu brzo /vysazuje se stejně jako okurky/. Dovedeš si představit, jak se to vytáhne do května?
Super, jsem rád za spřízněnou duši :) od které bude možné případně čerpat nějaké ty rady a zkušenosti.
Jinak si dovedu živě představit jak to asi může tak v květnu vypadat, když to po pár dnech vypada jak vypadá. Žena si ale prosadila, že když já mám chilli, tak že by ráda ačokču, a hned. Než jsem něco nastudoval tak bylo pozdě, rozmluvit jsme ji to taky nestihl, že by lépe později, a teď už je mi to líto likvidovat. Věřim, ale, že se s tím ňáko poperem :)
Já bych tyhle odepsal a za měsíc bych to vysel znovu. Jestli už nemáš semena, tak ti je bez problémů pošlu. Takhle by to k ničemu asi nebylo. Jen by se táhlo a nakonec asi zlomilo a zašlo. Sazenice je třeba vysadit, když mají tak 3-4 páry pravých listů /minimálně/.
Ty dvě si spíš nechám (žena se moc netvářila je likvidovat) a jak píšeš, tak cca za měsíc sadím ještě další dvě. Buď to ty dvě první daj nebo ne, se uvidí. Semena mám, ale díky moc za nabídku :thumbup: .

Keldon
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 27 úno 2013 19:05
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Ačokča aka paprikookurka

Příspěvekod Keldon » 30 bře 2013 14:55

Tak ja som zasadil 8 ks semien a 5 vyklicilo. Rastie to ako blaznive.
Kedy moze ist von? Az po poslednych mrazoch? Lebo neviem ako do maja vyrastie. :D


Zpět na „Ostatní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů