Chilli papriky a migréna ?

Využití chilli papriček v lékařství, chilli mast aj.
Kozina2
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 06 bře 2013 18:59
Reputace: 0
Obrázky: 0

Chilli papriky a migréna ?

Příspěvekod Kozina2 » 06 bře 2013 23:55

Zdravim,
obcas trpim celkem nesnesitelnymi migrenami, takze mam zkazene cele odpoledne (den) a pomaha na to jen spanek a celkem zabijackej prasek ( prodavaji je po dvou, protoze tri uz pry mohou zpusobit smrt :D ). Nekde jsem cetl, ze chilli pomaha na bolest hlavy a i na migrenu. Tak jsem chtel zeptat, jestli nekdo nema nejaky pripadne i osobni zkusenosti s timto typem lecby.
Diky za odpoved :wave: :chilli11:

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Chilli a migréna ?

Příspěvekod queenas » 10 bře 2013 23:55

To jsem jeste neslysel. Jako maly jsem byl tezky migrenista. Ted uz spis jen kdyz se predchozi noci trosku vic napiju:)
A opravdu jen vyjimecne me to chytne bez alkoholu, ale nastesti az k veceru a to uz v proste preziju (vetsinou se to ani nema sanci rozjet) a pak v pohode zaspim. Kazdopadne kdyby to fungovalo, budu rad. Nerad do sebe cpu prasky proti bolesti..

sembeth
Stálý člen
Příspěvky: 130
Registrován: 17 úno 2013 21:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Chilli a migréna ?

Příspěvekod sembeth » 11 bře 2013 09:04

Čaute,
taky jsem o prospěšném vlivu chilli na migrénu četl, řekl bych, že se to u chilli běžně uvádí, ale nikoho s vlastní osobní zkušeností neznám. Moje žena se bohužel potýká s migrénou dlouhodobě, několikrát do roka mívá extrémní projevy (1-2 dny absolutního nefungování, zvracení, přecitlivění na světlo a hluk, atd.). Kdo zná, tak ví. Naštěstí není ještě ten nejhorší případ. Nic moc na to není a já jsem značněj odpůrce pojídání chemikálií ve velkém (brufen, tramal a další šajzdreky).

Takže mimo jiné, jeden z dalších důvodů, proč jsem se začal zajímat/pěstovat chilli, byla právě i migréna manželky. Cca od října 2012 do manželky peru vypěstované chilli co to jde /dá se říct že pod tlakem/ jako součást pokrmů (naštěstí má ráda ostřejší jídla, takže to není až tak problém). Je pravda, že přijetalná pálivost pro manželku je cca do 50000SHU, včera ale v poho zvládla thajské green curry s půlkou čerstvé jolokie :sm: a i si pochutnala.

Od doby konzumace chilli měla v podstatě pouze jednou migrénu s velice mírným průběhem a jinak nic. Samozřejmě na to může mít také vlivem celá řada dalších faktorů (u žen např. používání antikoncepce, menstruační cykly, obecně pak kouření, stres, chlast, atd.).

Bohužel těžko určit skutečný vliv chilli na migrénu, množství chilli které je potřeba konzumovat, jak často, má vliv pálivost resp. množství obsaženého kapsaicinu, atd.? To by rozhodně vydalo na dlouhodobou vědeckou studii.

Nicméně já tomu chci věřit a na ženu vytrvale aplikuji :chilli11:
Naposledy upravil 2 dne sembeth; celkem upraveno 17x.

Wiking
Stálý člen
Příspěvky: 182
Registrován: 25 led 2011 19:49
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Brno, Drazdany

Re: Chilli a migréna ?

Příspěvekod Wiking » 11 bře 2013 09:19

Tohle je krasny prispevek ktery vypovida o pozitivnim mysleni a skvelemu pristupu k zivotu.
Gratuluji, kolego.
Mit doma manzelku, ktera zblajzne pulku jolokie, to je Bozi dar!! Moje prska uz pri rawitkach :D ze to moc pali.
Jen tak dal a pevne zdravi preji!
[glow=red]A Chili a Day keeps the Doctor away!!![/glow]

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli a migréna ?

Příspěvekod OMO » 11 bře 2013 20:41

Vše je možné. Tady borec popisuje jak mu :chilli11: :chilli11: pomáhají proti epileptickým záchvatům http://thehotpepper.com/topic/36304-living-proof/
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

drood
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 15 kvě 2013 15:31
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Chilli papriky a migréna ?

Příspěvekod drood » 15 kvě 2013 15:37

Capsaicin rozšiřuje cévy, takže proti migréně by to mohlo mít i logické opodstatnění. Četl jsem o lékaři, který jako první pomoc při infarktu dává čaj z chilli. Doporučuje pálivost alespoň 300000 Shu, většinou prý už není třeba další léčba ani operace.


Zpět na „Chilli papričky v lékařství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti