Chose Manuel's chilli division 2024

Venkovní pěstování chilli
Uživatelský avatar
Chose Manuel
Stálý člen
Příspěvky: 241
Registrován: 20 pro 2016 08:03
Reputace: 602
Obrázky: 0
Bydliště: Vlašim

Chose Manuel's chilli division 2024

Příspěvekod Chose Manuel » 01 led 2024 19:35

Zdravim Vás kamarádi do Nového roku! Loňský rok jsem tady na fóru vynechal. Měl jsem celkem chaos a sešlo se spoustu důležitějších věcí. Ale letos mě tady zase máte v plný parádě :) Ani tak jsem ale nelenil a pěstoval. Přes pomalejší start a brzký přesun kytek do skleníku se to nakonec pěkně červenalo.
Co bylo to bylo a tim se dostáváme k sezóně 2024. Mezi svátky jsem měl nějak moc volného času a s výsevem jsem z nudy začal už 28.12. kdy šli do jiffů Habanera a superhoty, něco zkoušim poprvé a něco abych si obnovil zásobu semínek. Dneska šla do Jiffů jediná baccatuum kterou letos mám a doufám že v průběhu prvního lednového týdne ještě dorazí opožděné semínka z Německa. Annumky počkají klasicky do února.
Co se výsevu týče tak jedu už letitou klasiku, jedno semínko do jednoho jiffu bez žádného předmáčení, lignohumátů atd. Jediná změna je že jsem pro předpěst vyhodil trubici a přešel na LED světla. Takže Vám všem přeju povedenej rok 2024, hodně sluníčka a bohatou úrodu. Chose

a tady už je +/- můj playlist pro tento rok, třeba ještě něco přibude:

7 Pot Apocalypse
7 Pot Primo Butch Taylor
Borg 9
Gorol Gnarly Peach
Habanada
Habanero Orange
Habanero Red
Habanero Santa Lucia
Chernobyl Reaper
Jalapeno Big Pit
Jalapeno Numex Pinata
Jigsaw
Naganero
Ring of Fire
Serrano
Sugar Rush Stripey
Thai Red Chilli
Trinidad Moruga Scorpion

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Chose Manuel's chilli division 2024

Příspěvekod Chozee77 » 01 led 2024 19:41

Ahoj kamaráde rád tě tu zase vidím. :wave:
A teď použiji Tvá slova co jsi mi napsal před chvílí do mého vlákna.. :jalapeno:

Rád tě vidim zpátky! Tvoje vlákna jsou vždycky pěkná pokoukaná.. tak ať to jede. :thumbup:
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

Uživatelský avatar
Chose Manuel
Stálý člen
Příspěvky: 241
Registrován: 20 pro 2016 08:03
Reputace: 602
Obrázky: 0
Bydliště: Vlašim

Re: Chose Manuel's chilli division 2024

Příspěvekod Chose Manuel » 10 úno 2024 08:57

Tak sem se rozhodl pro malej update.. nebo možná spíš si jdu postěžovat :D

Klíčení je letos totální katastrofa, nejhorší za celý roky. Že neklíčeji starý semínka, to beru. Ale letos mi moc neklíčeji ani nový semínka :( Nakoupil jsem letos na spoustě shopech a výsledek je všude podobnej. Přitom postup stejný jako vždycky. Naštěstí toho vždycky sázim zbytečně moc, takže skoro všechno co jsem chtěl mám. Bylo to ale ve hodně přídapdech 1 semínko z 5. Jeden shop už jsem definitivně zařadil na černou listinu. V průběhu let jsem u nich zkusil koupit 3x nějakou odrůdu kterou jsem jinde už nenašel a pokaždé to bylo 0 z 10. :( No a jako bonus mušky v substrátu hned při startu. Tak snad budu mít vybráno a třeba nebudou v létě mšice.

I přes každoroční kecy že toho budu pěstovat o trochu míň jsem nakonec playlist rozšířil ještě o 7 Pot Primo, Trinidad Scorpion Satan, Jalapeno Telica, Jalapeno TAM, Jalapeno M a Kashmiri Mirch.

83235

Uživatelský avatar
accuface
Stálý člen
Příspěvky: 825
Registrován: 01 led 2019 19:39
Reputace: 2825
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Chose Manuel's chilli division 2024

Příspěvekod accuface » 10 úno 2024 09:42

S tou klíčivostí je to letos nic moc, taky s tím docela bojuju, už jsem u některých odrůd několikrát opakoval výsev. Docela by mě zajímalo, který eshop jsi zařadil na černou listinu, ať vím, kde nemám nakupovat. Tak ať se daří.

Uživatelský avatar
Chose Manuel
Stálý člen
Příspěvky: 241
Registrován: 20 pro 2016 08:03
Reputace: 602
Obrázky: 0
Bydliště: Vlašim

Re: Chose Manuel's chilli division 2024

Příspěvekod Chose Manuel » 10 úno 2024 14:16

dobře tak já to řeknu nahlas :D je to eshop https://www.chilli-semena.cz/
nechci jim nijak škodit, třeba mám prostě jen smůlu ale nevyjelo mi od nich fakt jediný semínko.. když jsem pak semínka sehnal jinde tak bez problému

Laďa
Stálý člen
Příspěvky: 169
Registrován: 30 zář 2016 19:40
Reputace: 258
Obrázky: 0
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Chose Manuel's chilli division 2024

Příspěvekod Laďa » 10 úno 2024 14:25

Chose Manuel píše:
10 úno 2024 14:16
dobře tak já to řeknu nahlas :D je to eshop https://www.chilli-semena.cz/
nechci jim nijak škodit, třeba mám prostě jen smůlu ale nevyjelo mi od nich fakt jediný semínko.. když jsem pak semínka sehnal jinde tak bez problému
Pokud máš fakt tak špatnou zkušenost, tak bych jim zkusil napsat, a třeba něco podarují jako omluvu :D

Uživatelský avatar
Chose Manuel
Stálý člen
Příspěvky: 241
Registrován: 20 pro 2016 08:03
Reputace: 602
Obrázky: 0
Bydliště: Vlašim

Re: Chose Manuel's chilli division 2024

Příspěvekod Chose Manuel » 10 úno 2024 15:03

jo, další semínka :D .. ne, tak neni to žádná velká ztráta takže řešit to dál nijak nebudu, jen už tam prostě nenakoupim

Uživatelský avatar
Chose Manuel
Stálý člen
Příspěvky: 241
Registrován: 20 pro 2016 08:03
Reputace: 602
Obrázky: 0
Bydliště: Vlašim

Re: Chose Manuel's chilli division 2024

Příspěvekod Chose Manuel » 21 bře 2024 16:39

čautee! já si tady jenom odložim jak pokračuje sezóna :)
byly to nervy ale nakonec se to nějak vzpamatovalo a rozrostlo..
nejdřív smůla na semínka a špatný klíčení, pak sem asi měl smůlu při výběru substrátu na přesazení :( kytky se uplně zastavili, začali žloutnout, pár jsem jich dokonce poprvý za celou dobu co pěstuju vyhodil.. přitom mi nikdy nechcípla ani jediná rostlinka.. s dalším pytlem už to bylo uplně v pohodě.. no ale přes to všechno nakonec mam alespoň jeden kus od každý odrůdy co jsem chtěl..

nejsou tak hezký jako v minulosti ale snad to neni uplná ostuda
83487
83488
83489
83490
83491
83492
a sazeničky pro kamarády
83493
83494


Zpět na „Venkovní galerie pěstování chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host