Tomova zahrada 2022

Naše chilli papričky v roce 2022
Tomnato
Stálý člen
Příspěvky: 81
Registrován: 20 úno 2022 15:25
Reputace: 123
Obrázky: 0
Bydliště: Zlín

Tomova zahrada 2022

Příspěvekod Tomnato » 20 kvě 2022 21:00

Dobrý den,
konečně jsem našel čas na to přidat příspěvek jak jsem slíbil. Maturita se mi blíží tak jsem neměl moc čas.
Tento rok jedu druhou sezonu takže nemám zdaleka všechno vychytané.
Každopádně jsem se do toho pustil po hlavě.
Sazeničky jsem začal kultivovat ke konci ledna. Poslední koncem unora. Myslím si že je to celkem pozdě. Některé pozdější jsou opravdu malé tak nevím zda se vyplatí sadit vůbec.

Mám sazeničky:
Meiku
NuMex Suave Orange
Jalapeno Telica
Ring of Fire
Habanero Bonda Ma Jacques
a nějaké obyč žluté.

Nejprve jsem se rozhodl pro pěstování ve foliovníku ale nakonec jsem použil textilní květináče viz foto.
78423
Všechny papriky jsou tedy v květináčích a nechávám je ve folivníku. Včera jsem zkoušel hnojit. Snad jsem použil dobrý poměr. Jaký používáte vy ?
Já mám jíchy z kopřivy pampelišek a taky výluh z koňškého hnoje ale ten mi nějak nekvasí nevím proč.
Když to dojde mám v plánu zkusit Hoštice. Tekuté slepičince ale nevím co se týká dusíkatého hnojiva. Používáte hoštice na papriky a rajčata s guanem ? co jsem to tak četl tak to má dusík a draslík . Nevadí ten draslík ?

78460

Co říkáte na sazenice ? Vypadají fajn ? Jedna je taková žlutá nevím teda proč tak snad se zbrchá.
Později až bude čas je mám v plánu dát ven na sluníčku. Možná vymyslím ještě nějaký přístřešek uvidím.

Děkuju moc za rady a doporučení. Růstu zdar :wave:

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3561
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3782
Obrázky: 0

Re: Tomova zahrada 2022

Příspěvekod MartinS » 20 kvě 2022 21:57

Sazenice vypadaji tak mesicni. Jestli je jim 4 mesice, tak je neco spatne. Nicmene nic co by nemohly dohnat. Zdaji se me hubene a vytahle. Bylo dost svetla pri predpestu?
Kdy doslo k presazeni? Slepicince ted urcite ne. Ruzne vyluhy atd... neni lepsi vzit spis neco provereneho? Zkusil bych ty hostice 1/4 doporucene davky. Nic jineho ale. Ty fotky jsou moc z dalky. Nelze takto poznat jestli jsou zlute z preliti a tedy chloroza a nebo maji malo zivin. Urcite se nesnazit vse zachranit hned a zbytecne tomu davat all inclusive, co doma najdes.

Tomnato
Stálý člen
Příspěvky: 81
Registrován: 20 úno 2022 15:25
Reputace: 123
Obrázky: 0
Bydliště: Zlín

Re: Tomova zahrada 2022

Příspěvekod Tomnato » 20 kvě 2022 23:18

MartinS píše:
20 kvě 2022 21:57
Sazenice vypadaji tak mesicni. Jestli je jim 4 mesice, tak je neco spatne. Nicmene nic co by nemohly dohnat. Zdaji se me hubene a vytahle. Bylo dost svetla pri predpestu?
Kdy doslo k presazeni? Slepicince ted urcite ne. Ruzne vyluhy atd... neni lepsi vzit spis neco provereneho? Zkusil bych ty hostice 1/4 doporucene davky. Nic jineho ale. Ty fotky jsou moc z dalky. Nelze takto poznat jestli jsou zlute z preliti a tedy chloroza a nebo maji malo zivin. Urcite se nesnazit vse zachranit hned a zbytecne tomu davat all inclusive, co doma najdes.
Je pravda že tohle jsou spíše pozdější sazenice z konce března. Tak jsou takové vytáhlé a menší. Slepičince nemám v plánu teď dávat jsem obeznámen v klidu. Jasně neměly by být přehnojené ale tak to se dozvím časem. Určitě přidám pozdější foto rostlinek jak se jim daří.

Jenda
Stálý člen
Příspěvky: 151
Registrován: 24 úno 2017 14:52
Reputace: 142
Obrázky: 0

Re: Tomova zahrada 2022

Příspěvekod Jenda » 21 kvě 2022 06:23

Zdarec chlape, některé sazenice vypadají hůř, některé lépe, ale to se srovná :) Vůbec bych to neviděl tak zle...Jak píše Marťas, teď bych jen zalíval dešťovkou a sledoval listy, ony ti papriky řeknou, co potřebují...dej tomu týden a pak to vyfoť zblízka. Jinak hodně štěstí u matury a ukaž se na Vypalováku, máš to kůsek :wave:

Tomnato
Stálý člen
Příspěvky: 81
Registrován: 20 úno 2022 15:25
Reputace: 123
Obrázky: 0
Bydliště: Zlín

Re: Tomova zahrada 2022

Příspěvekod Tomnato » 21 kvě 2022 10:26

Jenda píše:
21 kvě 2022 06:23
Zdarec chlape, některé sazenice vypadají hůř, některé lépe, ale to se srovná :) Vůbec bych to neviděl tak zle...Jak píše Marťas, teď bych jen zalíval dešťovkou a sledoval listy, ony ti papriky řeknou, co potřebují...dej tomu týden a pak to vyfoť zblízka. Jinak hodně štěstí u matury a ukaž se na Vypalováku, máš to kůsek :wave:
Ok zkusím jak se jim bude dařit po týdnu a určitě přidám fotku.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9077
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomova zahrada 2022

Příspěvekod Tea Racer » 21 kvě 2022 10:57

Není to vůbec zlé, pokud se o ně budeš dobře starat, doženou vše.

Tomnato
Stálý člen
Příspěvky: 81
Registrován: 20 úno 2022 15:25
Reputace: 123
Obrázky: 0
Bydliště: Zlín

Re: Tomova zahrada 2022

Příspěvekod Tomnato » 26 kvě 2022 14:53

Tak přidávám fotky po týdnu od nasazení.
7854278541
Papriky jsou nic moc mi připadá. Jak která no. Některé jsou takové nažloutlé.

Třeba Habanero viz foto se mi zdá fajn.
78540


Přemýšlel jsem a potřeboval bych poradit. Uvažoval jsem o koupi Hoštic na papriky s guanem a následně slepičince. Taky jsem našel vitality komplex. Co myslíte vy ? hodí se to ?
Mám totiž jíchu z kopřiv dost jíchy z koňského hnoje. Mám používat tyhle přírodní hnojiva a pak Hoštice nebo třeba střídat obojí ?
Co se týká třeba Vatility komplex. Četl jsem, že by se vyplatil. Přikládám nějaké foto na pokoumání paprik.

Děkuju moc za případné rady.

7853878539

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3561
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3782
Obrázky: 0

Re: Tomova zahrada 2022

Příspěvekod MartinS » 26 kvě 2022 15:20

Me to prijde jako kdyby nemely ziviny(klasicky pripad nedostatku dusiku), viz ty zlute spodni listy. Nekdy se to objevi po castem preliti. Ale to asi nebude tvuj pripad.
Zkusil bych ty Hostice. V rozumne mire neublizi. Nekombinoval bych to s tim co jsi daval do ted. Protoze jim to viditelne neprospiva.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2022“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host