Marwe 2022 - 2.sezóna

Naše chilli papričky v roce 2022
Marwe
Stálý člen
Příspěvky: 105
Registrován: 29 zář 2018 18:44
Reputace: 166
Obrázky: 0
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Marwe 2022 - 2.sezóna

Příspěvekod Marwe » 16 úno 2022 10:59

Díky vám všem za názory a rady.. některé jsem si vzal k srdci, nicméně jsem viděl, že nějaký zásah je třeba jinak ty kytky prostě pojdou..
Takže jsem si stlouknul minipařníček, kterej se mi vejde do skříně a výsledek posuďte sami....

77579

Po 24h se skoro u všech kytek začali objevovat pravé listy.. vlhkost vystoupala mezi 70 a 80%...
takže to vypadá, že jedeme dál a já dostal zase chuť do života :trampoline:

77581

77582

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3590
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3873
Obrázky: 0

Re: Marwe 2022 - 2.sezóna

Příspěvekod MartinS » 16 úno 2022 15:46

Ano, nekdy je pareniste opravdu potreba. Zejmena casta navsteva pestitele v boxu je kytkam spise na obtiz nez k uzitku.
Hlavne foukani na male semenacky je nesmysl. Dogmatu jako budu foukat at zesili stonky, tu snad jiz nikdo neveri.
Naopak se semenackum odfoukava potrebna vlhkost zejmena ze zacatku kdyz maji male korinky.
Az budes mit lepe zakorenene a dalsi dve patra listu, tak bych postupne zacal folii sundavat.
Kytky samotne budou diky vyparovani vody z listu v boxu lehce zvysovat vlhkost, resp ji lepe udrzet.

Osobne mam zkusenost kolem RH 40% v byte, ze uz to dosti kytkam nevoni. Jeste kdyz v boxu rozsvitim, tak dalsi zdroj tepla udela prostredi jeste sussi. Drive jsem mel i mlhovac na spinaci hodiny a treba 2-4x denne na 15 minut nechal bezet.
Konkretne toto:
http://www.homegrower.cz/homegrower/esh ... a-klobouku

Mam to nekolik let, bylo to i porostle rasami, je to nesmrtelne. Vycistim a jede dal, membranu jsem jeste nemenil.
Mel jsem to v 5l kybliku v boxu a jen doleval vodu.

Osychaji konce listu a diky male vhlkosti si pak semenacek muze vzit postupne koreny vice hnojiva nez by potreboval.
Kytka klidne 3 patrova pak muze vykazovat deficity nebo i prehnojeni. Nekdy to alchymie neni a jde vse samo, nekdy se tomu ale musi pomoci.

Ted mam jen par sazenicek, takze to beru 2x denne rozprasovacem a kazda ma nad sebou improvizovany humidity dome.
Urcite pockam alespon na prvni prave listky nez to sundam, jeste uvidim.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2022“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 92 hostů