Marwe 2022 - 2.sezóna

Naše chilli papričky v roce 2022
Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9082
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Marwe 2022 - 2.sezóna

Příspěvekod Tea Racer » 08 úno 2022 09:14

Určitě ne tím, že vitality a ligno je staré. Ale myslíš, že je vhodne dávat vitality komplex, když jsou substráty na min. měsíc až dva předhnojené? Navíc pri tak malých teplotách nepotřebují tak malé sazenice tolik živin. Chápu osvětlení, ale slunce je slunce a ničím ho nenahradíš, dočasně ano, ale je lepší slunce a pak přisvětlovat. Zkus pár sazenic dát na skutečné světlo.

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 780
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2381
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Marwe 2022 - 2.sezóna

Příspěvekod vsezved » 08 úno 2022 10:36

Ještě by to mohlo být nízkou vzdušnou vlhkostí. Pokud jsem letos přesunul sazeničky s děložními lístky do boxu, byl jsem na tom obdobně. Stačilo přikrýt mikrotenovým pytlíkem a každý den se to zlepšovalo. U mne jsem měl v boxu jen 28-32% vlhkost.
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.

Marwe
Stálý člen
Příspěvky: 105
Registrován: 29 zář 2018 18:44
Reputace: 166
Obrázky: 0
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Marwe 2022 - 2.sezóna

Příspěvekod Marwe » 08 úno 2022 12:03

Tea Racer píše:
08 úno 2022 09:14
Určitě ne tím, že vitality a ligno je staré. Ale myslíš, že je vhodne dávat vitality komplex, když jsou substráty na min. měsíc až dva předhnojené? Navíc pri tak malých teplotách nepotřebují tak malé sazenice tolik živin. Chápu osvětlení, ale slunce je slunce a ničím ho nenahradíš, dočasně ano, ale je lepší slunce a pak přisvětlovat. Zkus pár sazenic dát na skutečné světlo.
Vycházel jsem z toho, že výsevní substrát prý předhnojený prakticky není. A u popisu Vitality komplexu jsem našel: "Tento komplexní rostlinný přípravek doporučujeme aplikovat na oslabené, nerostoucí a zanedbané rostliny. Vitality Komplex obsahuje enzymy a stimulační látky ze zažívacího traktu žížal, které usnadňují (zrychlují) transport živin z půdy do rostlin i procesy v rostlinách, zlepšují využití živin z půdy a pomáhají ke zvětšení kořenové plochy, následně i nadzemní části rostliny.

S tím přemístěním na slunce by to bylo fajn, ale mám 2 malé děti a mít v bytě 20 kytek.. to by byla jízda.. :bashead: :mbounce:

Marwe
Stálý člen
Příspěvky: 105
Registrován: 29 zář 2018 18:44
Reputace: 166
Obrázky: 0
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Marwe 2022 - 2.sezóna

Příspěvekod Marwe » 08 úno 2022 12:04

vsezved píše:
08 úno 2022 10:36
Ještě by to mohlo být nízkou vzdušnou vlhkostí. Pokud jsem letos přesunul sazeničky s děložními lístky do boxu, byl jsem na tom obdobně. Stačilo přikrýt mikrotenovým pytlíkem a každý den se to zlepšovalo. U mne jsem měl v boxu jen 28-32% vlhkost.
díky, supr nápad.. vyzkouším

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9082
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Marwe 2022 - 2.sezóna

Příspěvekod Tea Racer » 08 úno 2022 12:15

Marwe píše:
08 úno 2022 12:03
Tea Racer píše:
08 úno 2022 09:14
Určitě ne tím, že vitality a ligno je staré. Ale myslíš, že je vhodne dávat vitality komplex, když jsou substráty na min. měsíc až dva předhnojené? Navíc pri tak malých teplotách nepotřebují tak malé sazenice tolik živin. Chápu osvětlení, ale slunce je slunce a ničím ho nenahradíš, dočasně ano, ale je lepší slunce a pak přisvětlovat. Zkus pár sazenic dát na skutečné světlo.
Vycházel jsem z toho, že výsevní substrát prý předhnojený prakticky není. A u popisu Vitality komplexu jsem našel: "Tento komplexní rostlinný přípravek doporučujeme aplikovat na oslabené, nerostoucí a zanedbané rostliny. Vitality Komplex obsahuje enzymy a stimulační látky ze zažívacího traktu žížal, které usnadňují (zrychlují) transport živin z půdy do rostlin i procesy v rostlinách, zlepšují využití živin z půdy a pomáhají ke zvětšení kořenové plochy, následně i nadzemní části rostliny.

S tím přemístěním na slunce by to bylo fajn, ale mám 2 malé děti a mít v bytě 20 kytek.. to by byla jízda.. :bashead: :mbounce:
Píšeš Forestina, tam čtu, že předhojený je, vitality komplex jsem začal používat mezi prvními na foru a nedám na něj dopustit, ale pokud mají rostlinky jen děložní lístky tak je dle mě brzy a mohou se snadno popálit, jak na list tak na kořen. Ale semenáček není nerostoucí, zanedbaná rostlina, to je myšleno u větších.

Jak jsem psal, zkus, pár rostlin přemístit na slunce, co na to budou říkat.
Pochopitelně je ve hře mnoho faktorů, přemíra zálivky, půdní parazité, vlhkost, atd... :tiphat:
Doufám, že se ti brzy rostliny rozjednou, je fakt, že když rostou do kořenů, není to videt, což může být také možnost.

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Marwe 2022 - 2.sezóna

Příspěvekod petr.polasek » 09 úno 2022 10:01

Jak píše Tea Racer - s výživou i podpůrnými prostředky počkej až ve stadiu pravých lístků. Navíc Forestina (mám ji i já) je předhnojená - osobně s výživou čekám okolo 14 dnů od přesazení rostlinky.

Vincent
Stálý člen
Příspěvky: 200
Registrován: 09 říj 2018 09:10
Reputace: 194
Obrázky: 0
Bydliště: Praha 215 m.n.m asi

Re: Marwe 2022 - 2.sezóna

Příspěvekod Vincent » 09 úno 2022 13:55

za mě ta teplota, taky mi to padá až na 16 a trvá každý rok dlouho než vyrostou pravé lístky

Uživatelský avatar
radkiii
Stálý člen
Příspěvky: 225
Registrován: 30 led 2019 23:04
Reputace: 363
Obrázky: 0
Bydliště: Uherský Brod, 251 m n.m.

Re: Marwe 2022 - 2.sezóna

Příspěvekod radkiii » 09 úno 2022 15:10

Marwe píše:
08 úno 2022 12:03
S tím přemístěním na slunce by to bylo fajn, ale mám 2 malé děti a mít v bytě 20 kytek.. to by byla jízda
Okolo tých 20 - 24 mávam každý rok na okne aj ja a dokonca mám aj 2 malé deti a ešte sú to kluci :bumbl:
Ak máš dostatočný parapet, že ti tam všetko vleze, riešenie je jednoduché. Namontuješ toto, spustíš až dole. V miestnosti je stále dosť svetla a rastliny sú psychologicky a aj fyzicky chránené pred zvedavými rukami alebo letiacou loptou (overené) :thumbup:


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2022“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host