Chose Manuel's chilli division 2022

Naše chilli papričky v roce 2022
Uživatelský avatar
Chose Manuel
Stálý člen
Příspěvky: 241
Registrován: 20 pro 2016 08:03
Reputace: 602
Obrázky: 0
Bydliště: Vlašim

Chose Manuel's chilli division 2022

Příspěvekod Chose Manuel » 01 led 2022 10:21

Ahoy!! :wave:
Po roční pauzičce vás opět zdravím. Jak staré, tak nové tváře.
Minulej rok jsem se založením vlákna čekal až do přesunu kytek do skleníku. Jenže bylo pořád hnusně, deštivo, chladno a pak zase hnusně, kytky zabržděný, všude samej slimák, a nakonec jsem byl z toho startu tak otrávenej, že jsem moc nevěřil že z toho něco bude a od fóra jsem si dal nakonec pauzu. Abych úplně nezahálel tak jsem se rozhodl že se mimo pěstování chilli zkusím naučit další životně důležitou věc a to sice vaření piva. A vono to není nakonec zase tak těžký :smile:
Papričky se koncem léta taky rozjeli takže něco málo jsem sklidil a i když už jsem zažil lepší roky tak to nebyla taková bída. No prostě u mě zavládla klasická „hergot dyť je už půlka května a v noci 4 stupně“ panika no. :dunno:

Takže letos už si forum utéct nenechám a !!NEBUDU!! hysterčit když bude v květnu ošklivo.
Každý rok jsem začínal s výsadbou pokaždé jiný víkend. Jednou se mi zdálo že je to v květnu moc malý, jindy zase že moc velký atd.. atd..  takže pro letošek jsem zvolil 1.1. (to je datum kdy jsem vyséval první rok co jsem začal pěstovat) pro ostřejší a o měsíc později půjdou ty méně pálivé.
Semínka půjdou u mě klasicky bez žádného namáčení, lignohumátů apod. přímo do rašelinových Jiffy tablet. Klíčení ve vytápěnym plastovym boxu, předpěst pod biovitalkou ale už né v kuchyni (ženská mě vyhnala), ale v kotelně kde by pro ně mohla být příjemnější teplota. A ve skleníku letos proběhne výměna staré hlíny za čerstvý substrát.

A konečně playlist pro rok 2022. Až na pár kousků žádný novinky, je potřeba doplnit zásoby takže sázka na jistotu.
- Trinidad Moruga Scorpion
- 7 Pot Apocalypse
- 7 Pot Bubblegum
- Skywalker
- Nagabrain Chocolate
- Bhut Jolokia
- Bhut Orange Copenhagen
- Dorset Naga
- Pimenta Chris Fat
- Naganero
- Habanero Red
- Habanero Gambia
- Habanero Vietnam
- Serrano
- Jalapeno Numex Pinata
- Jalapeno TAM

+ nějaká sladká paprika

Na závěr bych nám všem chtěl popřát dlouhý, slunečný a teplý léto. Co nejmíň problémů a ať to roste.

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Chose Manuel's chilli division 2022

Příspěvekod petr.polasek » 01 led 2022 10:54

Ať se daří :tiphat:

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Chose Manuel's chilli division 2022

Příspěvekod Erben61 » 01 led 2022 11:16

Hodně zdaru. Loňský léto nebylo zase až tak problémem, jen teplý podzim byl příliš krátký. Vloni mi navzdory chladnějšímu a deštivému létu narostly kytky jako snad nikdy, vyhnuly se mi kupodivu mšice (zapracoval jsem zjara na mravencích) první plody za moc nestály ale ta druhá vlna byla super, mít to kam dát v říjnu rostlo by to ještě v prosinci, tak moc měli nasazeno ke konci sezony. :wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
lazar
Stálý člen
Příspěvky: 922
Registrován: 11 srp 2020 12:38
Reputace: 2991
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Chose Manuel's chilli division 2022

Příspěvekod lazar » 01 led 2022 12:12

Zdarec... Hezky zvolený playlist... Co zkusit koníčky prolnout a vyrobit chilli pivko :hot: ..
Ať to roste.
Každé sousto je lepší než to poslední.. :angry1:
> foto 2021 < - > foto 2022 <
> foto 2023 < - > foto 2024 <

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3313
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Chose Manuel's chilli division 2022

Příspěvekod Baron z Žop » 01 led 2022 13:57

:tiphat: Zdarec!!!
Seznam je zvolen tak že se najde úplně všechno!
Jak superhoty, hoty tak dětský pal.
Super... :thumbup:

Uživatelský avatar
Chose Manuel
Stálý člen
Příspěvky: 241
Registrován: 20 pro 2016 08:03
Reputace: 602
Obrázky: 0
Bydliště: Vlašim

Re: Chose Manuel's chilli division 2022

Příspěvekod Chose Manuel » 01 led 2022 14:53

Erben61 píše:
01 led 2022 11:16
Hodně zdaru. Loňský léto nebylo zase až tak problémem, jen teplý podzim byl příliš krátký. Vloni mi navzdory chladnějšímu a deštivému létu narostly kytky jako snad nikdy, vyhnuly se mi kupodivu mšice (zapracoval jsem zjara na mravencích) první plody za moc nestály ale ta druhá vlna byla super, mít to kam dát v říjnu rostlo by to ještě v prosinci, tak moc měli nasazeno ke konci sezony. :wave: :tiphat:
Já ti nevim, tady u nás bylo hnusně ještě celej červen a ani červenec nestál za moc.. teplota už sice byla pěstební, ale furt bylo zataženo, poprchávalo zkrátka nebylo to dobrý :dunno: kytky začaly pořádně růst až někdy v červenci .. na konci září jsem udělal jednu pořádnou sklizeň a bylo hotovo. Ale tak jako, nakonec to byla spokojenost. Možná jsem se špatně staral :hmmm: :-D
lazar píše:
01 led 2022 12:12
Zdarec... Hezky zvolený playlist... Co zkusit koníčky prolnout a vyrobit chilli pivko :hot: ..
Ať to roste.
To rozhodně zkusit chci.. už jsme to s kamarádem jednou vařili, ale dali jsme tam málo chilli tak to mělo opravdu jenom hodně lehkej nádech.
Problém je že mě ty chilli piva moc nejedou. Jako zajímavost dobrý, ale celej večer to pít nechceš prostě :D ale i tak ho uvařit časem chci.

trewis7
Stálý člen
Příspěvky: 383
Registrován: 17 led 2021 14:27
Reputace: 824
Obrázky: 0
Bydliště: Milevsko

Re: Chose Manuel's chilli division 2022

Příspěvekod trewis7 » 01 led 2022 18:14

Chose nech sa ti darí.... :jalapeno:

Uživatelský avatar
Chose Manuel
Stálý člen
Příspěvky: 241
Registrován: 20 pro 2016 08:03
Reputace: 602
Obrázky: 0
Bydliště: Vlašim

Re: Chose Manuel's chilli division 2022

Příspěvekod Chose Manuel » 09 led 2022 17:54

Tak po týdnu mam vyklíčeno 9 kusů ze 40. Zatim spokojenost.
Chci se ale zeptat v jaký teplotě kdo necháváte vyklíčené kytky? Já myslel že ve sklepě u kotle to bude ok. Přes den je tam cca 16 stupňů ale v noci, teď když mrzne, padá teplota k deseti stupňům. Do loňska jsem to měl v kuchyni a tam bylo teplo furt takže nevim jestli to neni na mrňouse moc málo.

Teď jdu sadit "posychrovací" várku. Kdyby první náhodou nevyšla podle plánu.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2022“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů