Radkiii 2021 - projekt fóliovník

Naše pěstitelské snažení v roce 2021
Uživatelský avatar
Blixa
Stálý člen
Příspěvky: 404
Registrován: 13 črc 2021 07:50
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Stredné Slovensko, 568m n.m.

Re: Radkiii 2021 - projekt fóliovník

Příspěvekod Blixa » 07 zář 2021 11:24

stankar píše:
07 zář 2021 08:31
radkiii píše:
01 zář 2021 10:32
Na záver ešte otázka, rozbehla sa mi tam nejaká pleseň. Naprieč všetkými rastlinami. Registrujem ju už nejaký čas, ale okrem pár listov s čiernymi bodkami som nevidel žiadne známky, žeby sa niečo dialo, niečo negatívne. Sem tam už vidím aj stonku bodkovanú. Dá sa s tým vobec niečo robiť okrem fyzickej likvidácie? :dunno:
Zkus mrknout, jestli to neni Bacterial Leaf Spot, pripadne monitoruj dale, jestli se to nejak nesiri. TeaRacer doporucoval zkusit hypermangan, o par prispevku zpet uvidis v jakem stavu jsem je mel ja. Nakonec jsem je uplne izoloval a zlikvidoval nejvice postizene kusy.
Inak to moje vyzerá dosť podobne, takže asi tiež pre istotu izolácia likvidácia!? nakonci príspevku
Hudobná výchova no.28 - LEXUS - Jedu si na Slovensko... chaka boom!

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Radkiii 2021 - projekt fóliovník

Příspěvekod stankar » 07 zář 2021 13:15

Blixa píše:
07 zář 2021 11:24
Inak to moje vyzerá dosť podobne, takže asi tiež pre istotu izolácia likvidácia!? nakonci príspevku
Jo, ja si myslim, ze jde o to stejne, ale treba to mas v mensim rozsahu. Radeji je izoluj, protoze me to napadlo i sazenicky a bylinky, na ktere spadly napadene listy.
Ja pristi sezonu radeji jeste vsechno umyju a zasadim vsechno nove.

Uživatelský avatar
Blixa
Stálý člen
Příspěvky: 404
Registrován: 13 črc 2021 07:50
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Stredné Slovensko, 568m n.m.

Re: Radkiii 2021 - projekt fóliovník

Příspěvekod Blixa » 08 zář 2021 07:37

stankar píše:
07 zář 2021 13:15
Jo, ja si myslim, ze jde o to stejne, ale treba to mas v mensim rozsahu. Radeji je izoluj, protoze me to napadlo i sazenicky a bylinky, na ktere spadly napadene listy.
Ja pristi sezonu radeji jeste vsechno umyju a zasadim vsechno nove.
Dal som včera morugu na iné miesto od ostatných papričiek, na nej je to asi v najväčšom rozsahu. Inak nemohlo to vyvolať a spustiť hnojivo? Plus vlhkosť alebo vlhkejší substrát. Myslím že vtedy po večernej dávke hoštických slepičincov sa hneď ráno objavili hnedé škvrny na listoch na tej moruge. Neviem, bádam, snažím si spomenúť čo môže byť dôvod tejto pliagy...
Hudobná výchova no.28 - LEXUS - Jedu si na Slovensko... chaka boom!

Uživatelský avatar
radkiii
Stálý člen
Příspěvky: 225
Registrován: 30 led 2019 23:04
Reputace: 363
Obrázky: 0
Bydliště: Uherský Brod, 251 m n.m.

Re: Radkiii 2021 - projekt fóliovník

Příspěvekod radkiii » 09 úno 2022 09:52

Ahoj, patrilo by sa nejako uzavrieť starý rok.
Druhé kolo som nakoniec nenechal. Síce bolo všetko v mohutnom kvete, niečo sa aj opelilo, išlo to dosť pomaly a hlavne ja som bol časovo úplne mimo, takže som rastlinky odpojil (ako v nemocnici :D) a po nejakom čase zlikvidoval. Substrát som sa snažil, čo najviac zachrániť, mám ho uskladnený a budem recyklovať.
Bohužial mi to nevyšlo hlavne časovo a znova musím zdorazniť, že autonómny systém, ktorý funguje bez mojej prítomnosti niekoľko dní je proste pecka. Hlavne na moju nárazovú prácu. Celkovo projekt fóliovník splnil všetky očakávania a prakticky nič, čo niektorí na začiatku kritizovali sa nepotvrdilo. Len výhody bez nejakej nevýhody (ak si odmyslím cenu).
Mrzí ma, že nevyšlo druhé kolo. Moje sviečkové ohrievače prakticky nenašli využitie, vo fóliáku všetko krásne dozrelo s veľkým predstihom. Chcel som preto začať rok 2022 ešte na konci 2021 s tým, že do fóliáku by to šlo o dosť skor ako normálne, ale nevyšlo to. Strašne hektické obdobie, nakoniec do ligna namočené až dnes. Ale o tomto a o plánovaných zmenách v projekte až v novom vlákne, snáď čoskoro.
Nech to páli :wave:


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů