Pozdrav z mejta

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 344
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 1007
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Pozdrav z mejta

Příspěvekod Mikymoto » 05 srp 2021 18:59

Celkem dlouho jsem zvažoval, zda se mám zaregistrovat – ale je to jako svědění co nechce přestat a je třeba to podrbat. Tož jsem se rozhodl pro „Coming out“.

Zahradu jsem jako dítě spíše nesnášel vzhledem ke snaze rodičů mě a bratra zaměstnávat pletím záhonů. Což se u nás nesetkávalo úplně s nadšením. Nicméně pár desítek let uplynulo a já nalezl pochybnou radost v hnípání se v hlíně. Při nekonečné rekonstrukci zakoupeného domku jsme přilehlou kopřivovou plantáž postupně zkultivovali do podoby převážně užitkové zahrady a skleník (původně sloužící jako skladiště materiálu nepotřebného na stavbě) se po vyklizení letos poprvé využil i na pěstitelské pokusy. Zahrada mi zkrátka poskytla prostor pro vyčištění hlavy od všech ostatních problémů (a přinesla nové :o)

Začínali jsme s pár rajčaty, postupem času přibyly okurky, dýně, cukety, fazole, hrách, rybízy, angrešty a papriky. Přítulkyně (dnes už žena) si tam natlačila i pár nejedlých záležitostí na okrasu, ale co by člověk neudělal pro klid v domě že? Narodilo se jedno dítě, pak druhé a k sladkým paprikám na záhonech přibyli letos i mírně agresivnější jedinci ve skleníku, při jejichž opečovávání pomáhaly rozumy čerpané z tohoto fóra.

Výběr chilli se prozatím omezil na spodní část spektra SHU vzhledem k mým dosavadním zkušenostem a odolnosti sliznic. Křupání naložených Jalapeño u televize je moje oblíbená kratochvíle, ale zároveň současný strop (který se nějak nedaří bezbolestně posunout).
Některé věci kolem pěstování jsem díky Vám objevil - něco se mi stále nedaří a bez profilu se nezeptám. Takže mě tu máte a snad nebudu jen „čerpat“, ale časem snad nudu moci i „dávat“.
:tiphat:
M

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2202
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4506
Obrázky: 0

Re: Pozdrav z mejta

Příspěvekod Pedro » 05 srp 2021 19:13

Ahoj a buď tu vítán.
Nechť Ti tento krok přinese spoustu pálivé radosti.
Mám dotaz...z mejta je myšleno z Vysokého Mýta?

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 344
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 1007
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Pozdrav z mejta

Příspěvekod Mikymoto » 05 srp 2021 19:17

Tak, tak - Mejto jest mým životním prostorem.

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2202
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4506
Obrázky: 0

Re: Pozdrav z mejta

Příspěvekod Pedro » 05 srp 2021 19:23

Tak to Tě mám "hned za kopcem". By jsme mohli vymyslet nějaký kafe a třeba budě chtít zkusit něco více pálivého. TAk nabízím, že pokud to alespoň trošku dozraje, tak bych Ti mohl nabídnout degustační vzorek.

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 344
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 1007
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Pozdrav z mejta

Příspěvekod Mikymoto » 05 srp 2021 19:34

Budu rád - jen je to se mnou dost špatné časově. Rekonstrukce se konečně blíží ke konci a čas je dost nedostatkové zboží - nestíhám prakticky nic a poslední udržovaný koníček jsem přerušil někdy začátkem výskytu čínské chřipky. Od té doby neexistuje nic kromě stavby a okrajově ta zahrada, kde si léčím nervy.
Každopádně na podzim bychom se už měli stěhovat a mělo by to být se mnou lepší. Klidně se připomeň :thumbup:


Uživatelský avatar
radkiii
Stálý člen
Příspěvky: 225
Registrován: 30 led 2019 23:04
Reputace: 363
Obrázky: 0
Bydliště: Uherský Brod, 251 m n.m.

Re: Pozdrav z mejta

Příspěvekod radkiii » 05 srp 2021 20:34

Vitaj tu :) tóž a nejaké fotky pridaj človeče

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 344
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 1007
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Pozdrav z mejta

Příspěvekod Mikymoto » 05 srp 2021 20:53

No já se právě pokouším o založení pěstebního vlákna, ale nejsem až tak rychlej no. :bounce: Jinak díky za přivítání.


Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů