James chilli window

Naše chilli papričky v roce 2013
james
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 28 zář 2012 15:48
Reputace: 0
Obrázky: 0

James chilli window

Příspěvekod james » 28 zář 2012 16:12

Zdarec,
letos začíná moje první sezóna pěstování chilli. S pěstováním chilli a ostatně i jiných plodin (kromě mraků bylinek) jsem naprostý amatér. Hlavním důvodem pro pěstování je chuť kupovaného chilli v ČR, když v Itálii zajdu na trh a koupím čerstvé chilli tak se to nedá srovnávat s tím, co se dá koupit tady, to co je tady v prodeji má strašně silnou slupku, která se při vaření sloupne a ta se pak objeví v jídle jako kousek plastu. Protože jsem si na možnost pěstování chilli vzpomněl až na konci léta, tak mě nezbylo nic jiného než vnitřní pěstování, kouknul jsem tady na fórum a zakoupil jsem semínka Twilight, Takanotsume, Zimbabwe Bird, které by mělo být docela jednoduché vypěstovat, dále jsem zakoupil rašelinové tablety JIFFY7 30mm, malé plastové pařeniště a pustil jsem se do práce. Dneska je to 3. den od zasazení a tak čekám na první klíčky.

Protože jsem naprostý začátečník, tak doufám, že s vaší pomocí něco vypěstuju :-)
Obrázek
Obrázek

james
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 28 zář 2012 15:48
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: James chilli window

Příspěvekod james » 07 říj 2012 13:00

Po kratší odmlce menší aktualizace. Semínka začaly úspěšně klíčit Twilight 8/8, Takanotsume 7/8 a Zimbabwe Bird zatím 2/8 ale už se objevují další klíčky. Na okno mě svítí asi 6 hodin denně k večeru "přitápím" stolní lampou, vnitřní teplota se pohybuje kolem 32°C-35°C a vlhkost 80-90%. Největší rostlinky mají 3,5-4 cm, takže můj první dotaz, kdy je mám přesadit, koukal jsem po fóru a nějakou optimální velikost pro přesazení jsem nenašel, někdo přesazuje když mají kolem 6cm, někdo ještě pozděj.
Obrázek

007.daniels
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 16 čer 2012 18:18
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Za morem :)

Re: James chilli window

Příspěvekod 007.daniels » 07 říj 2012 22:25

Cao,myslim,ze cm nerozhoduje.. svetelne podm.,delaji divy z cm na malejch sazenickach.. Koukni na korenovej system a podle toho presazuj.. To je aspon ma zkusenost... chilli zdar..
http://www.youtube.com/watch?v=4TzEtLUs4cs" onclick="window.open(this.href);return false;

james
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 28 zář 2012 15:48
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: James chilli window

Příspěvekod james » 08 říj 2012 20:11

Kouknul jsem na kořenový systém a u všech sazenic byl prorostený už mimo JIFF tabletu, tak jsem je přesadil do květináčů 8x10cm. Protože se nikde v okolí nedal sehnat substrát pro papriky a rajčata, tak jsem koupil zahradní substrát a budu přihnojovat. Prohlížel jsem fórum a dočetl jsem se, že první hnojení by mělo proběhnout tak za 4-5 dní od přesazení, aby jsem rostlinku nespálil.

007.daniels
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 16 čer 2012 18:18
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Za morem :)

Re: James chilli window

Příspěvekod 007.daniels » 08 říj 2012 22:44

Pokud uz prorustalo tak jsi dobre udelal,jen s tim hnojenim nespechej,kazdej supstrat uz je predhnojenej,tak je nespal holky :) at se ti dari....
http://www.youtube.com/watch?v=4TzEtLUs4cs" onclick="window.open(this.href);return false;

james
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 28 zář 2012 15:48
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: James chilli window

Příspěvekod james » 09 říj 2012 18:15

Díky za pomoc. První den po přesazení se rostlinkám daří dobře, asi o 1mm povyrostly. Jenom se pořád nějak nechce klíčit Zimbabwe Bird (zatím 3/10). Co se týče 1. hnojení, koupil jsem Hoštické hnojivo na rajčata a papriky (v tekutém stavu). Kdy mám poprvé přihnojit společně se zálivkou, abych nespálil kořínky, případně je lepší na začátek použít nějaké jiné hnojivo?

007.daniels
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 16 čer 2012 18:18
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Za morem :)

Re: James chilli window

Příspěvekod 007.daniels » 10 říj 2012 02:57

jsou tu velmistrove v pestovani chilli,ale zacina zima a svetlo bude nula,takze male rostlinky nehnoj vubec,kazdej novej substrat je nahnojenej.... take jsem neodolal a zasel par seminek co jsem koupil od Hamiho :) aa dari se jim moc dobre :) myslim,ze prez zimu nema moc cenu hnojit,nech je narust a na jare se ti odvdecej,tomu ver :) udrzuj je v dobrem stavu a na jare jim napal i to hnojeni,bejt tebou v techto mesicich prihnojuj jen velmi malo.... musis se s nima pomazlit a pak to pujde samo :)
http://www.youtube.com/watch?v=4TzEtLUs4cs" onclick="window.open(this.href);return false;

james
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 28 zář 2012 15:48
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: James chilli window

Příspěvekod james » 05 lis 2012 17:14

Po kratší odmlce přidávám nové foto. Paprikám se i přes venkovní počasí daří dobře, většina z nich má už 12-15cm. Kropím každý den a podle potřeby 1-2 týdně pořádně zaliji. Zatím kořínky neprorůstají, tak větší květináč dávat nebudu, ale spíš mě napadlo velice lehce přihnojit.
Obrázek
Obrázek


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2013“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů