tydzej -2021, návrat ztraceného syna

Naše pěstitelské snažení v roce 2021
t8m
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24 úno 2021 23:59
Reputace: 98
Obrázky: 0
Bydliště: Tábor

Re: tydzej -2021, návrat ztraceného syna

Příspěvekod t8m » 05 bře 2021 22:53

accuface píše:
05 bře 2021 20:50
Po shlédnutí nejen tohoto vlákna začím mírně propadat depresi. Všichni to valí jak splašený, rostliny krásný a velký, až je mi za ty moje vyzábliny stydno. O kličivosti raději pomlčím, letos je to nějaké divné.
To bych si mohl zoufat taky. Seju podstatně později a rostlinky mám teď ještě hodně malé. Ale ony to doženou. Já mám stejně vždycky problém, že mi to pak na oknech na přelomu dubna a května přeroste, tak se snažím to dát co nejdřív ven, jenže tam se pak zaseknou. Jo, takhle kdybych měl skleník...

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 775
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2350
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: tydzej -2021, návrat ztraceného syna

Příspěvekod vsezved » 05 bře 2021 23:09

t8m píše:
05 bře 2021 22:53
accuface píše:
05 bře 2021 20:50
Po shlédnutí nejen tohoto vlákna začím mírně propadat depresi. Všichni to valí jak splašený, rostliny krásný a velký, až je mi za ty moje vyzábliny stydno. O kličivosti raději pomlčím, letos je to nějaké divné.
To bych si mohl zoufat taky. Seju podstatně později a rostlinky mám teď ještě hodně malé. Ale ony to doženou. Já mám stejně vždycky problém, že mi to pak na oknech na přelomu dubna a května přeroste, tak se snažím to dát co nejdřív ven, jenže tam se pak zaseknou. Jo, takhle kdybych měl skleník...
Jo už jsem přemýšlel o teplotní záloze, pokud bych dal v dubnu kytky do skleníku, tak aby mi to nepomrzlo. Když v noci mrzne, tak ve skleníku mám jen o cca 2 stupně tepleji.
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.

Uživatelský avatar
Quentin_Bull_89
Stálý člen
Příspěvky: 1465
Registrován: 09 kvě 2018 17:58
Reputace: 1963
Obrázky: 0
Bydliště: Kypr, Oroklini

Re: tydzej -2021, návrat ztraceného syna

Příspěvekod Quentin_Bull_89 » 06 bře 2021 00:02

Tak teď koukám na hodinky, jestli se mi to náhodou nezdá... a vono nezdá. Máš ty mrchy pálivý nádherný. Jedna báseň.
„Chilli je jako plamen: jakmile neroste, zhasíná.“ :chilli11:

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: tydzej -2021, návrat ztraceného syna

Příspěvekod BlueShark » 06 bře 2021 08:16

Krásně Ti to listí :)

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: tydzej -2021, návrat ztraceného syna

Příspěvekod Lexter » 06 bře 2021 11:29

accuface píše:
05 bře 2021 20:50
Po shlédnutí nejen tohoto vlákna začím mírně propadat depresi. Všichni to valí jak splašený, rostliny krásný a velký, až je mi za ty moje vyzábliny stydno. O kličivosti raději pomlčím, letos je to nějaké divné.

Nebój. Máme času jak husa klasu. :)
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

tydzej
Stálý člen
Příspěvky: 521
Registrován: 05 říj 2017 12:27
Reputace: 1654
Obrázky: 0
Bydliště: Chudčice, 247 m.n.m.

Re: tydzej -2021, návrat ztraceného syna

Příspěvekod tydzej » 05 dub 2021 21:55

Ahoj lidičky :tiphat: , tak skoro přesně po měsíci jsem zde s dalším menším update mého letošního snažení. Většina roste jak divá, když jsem to viděl, snažil jsem se annuumky a rajčata pozdržet co nejvíc, aby mě to v květnu nepřerostlo. Ale annuumky a sladký papriky už zase taky rostou, každý děn přibude nějaký ten centimetr. rajčata jsou pidi a některé dokonce ještě dnes klíčí... no uvidíme.

Už jsem se musel zbavit některých zdvojených kytek, místa není nazbyt. Koneckonců to někteří místní už vědí a taky jsem od nich slízl "reakce". :-)

Horní patro jsou tedy sladké, annuumky a menší chinesky, co jsou ještě navíc, spodek je už víceméně celý můj letošní hlavní objekt zájmu . Letos toho bude ve fóliáku o něco míň, nechtěl jsem to hrotit a nějak jsem si taky vymyslel, že letos bude naposledy klasický velký záhon. Na příští rok už bych chtěl mít jen velké vyvýšené záhony s kompostem a kvalitní zeminou (počítám 3-4 kousky). A jak se začne pořádně splácet hypo a uvidíme, kolik se dá ušetřit, začmu se taky opět zajímat o skleník. I v tom je další důvod, proč mám letos míň chinesek, jelikož fóliák je letos na hranici funkčnosti a nejsem tak zručná švadlenka, abych si ho pořád jehlou a nití spravoval. A při ceně náhradní plachty na to do budoucna hážu bobek.
No nic, konec keců, jdeme na ty fotky, co???

P.S.: Omlouvám se všem tady, že nekomentuju a nelajkuju jejich vlákna, ale nějak na to teď není čas. Budu se ale snažit to dohnat...
.
.
.
předně se chci pochlubit nej kytkama ... Aji Llaneron, pro porovnání velikosti Jiříkova knížka
72608

a tady je má letošní fakt největší sazenice - Rocoto Manzano Amarillo, pro porovnání s mou pantoflou č.43
72609

ta samá z boku
72610

ne všemu se ale daří, tady je asi nejmenší - tentokrát Jamaican Hot Choco
72611

záběr na celý regál v obýváku
72603
annuumky a sladké papriky
72604
zbytek annuumek, přebytkové chinesky a extra mini rajčata
72605
spodní část, chinesky a baccatum vlevo...
72606
... a v pravo
72607

přezimované Cap. Rhomboideum rostou bez dozoru u syna v pokojíku, levé bylo zastřiženo, pravé roste samo jak chce
72612

Mějte se fajně a zas příště, snad to stihnu ještě než půjdou kytky ven do finálních nádob a pozic... :thanx:


Uživatelský avatar
Faboš
Stálý člen
Příspěvky: 1675
Registrován: 05 črc 2018 13:49
Reputace: 5904
Obrázky: 0

Re: tydzej -2021, návrat ztraceného syna

Příspěvekod Faboš » 05 dub 2021 22:51

Zdar bratře, kytky parádní :thumbup:
, ale že už ti zakazuje i fóliják :dunno:
..... a nevymlouvej se na ruce, když sestra naše je supr švadlena :bow: ....že paní Martho von Žopy?


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host