Ukončení pěstitelské sezóny 2014 aneb jak se vám vedlo

Povídání o chilli papričkách
Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Ukončení pěstitelské sezóny 2014 aneb jak se vám vedlo

Příspěvekod proki73 » 02 říj 2014 20:07

Zdravím kolegové pěstitelé a letošní nováčci.
Zakládám toto vlákno, jelikož nám začíná podzim, alespoň podle počasí, a tím nám pomalu a jistě končí pěstitelská sezóna. Sluníčka je málo, teploty jsou nízké a někteří z nás již mají sklizeno, nebo se k tomu alespoň blíží, tak se můžete hromadně pochlubit svým výnosem, ale také zkušenostmi pro ostatní. Nebo nám povědět s jakými problémy jste se potýkali a jak jste je vyřešili. Pochlubit se můžete také tím, která odrůda vám nejvíce udělala radost a která vás zklamala. A jak jste upravily vaše papričky. A jak se těšíte na novou sezónu, která začne za pár měsíců? Jaké změny chystáte?

A abych nebyl pozadu tak já sice nemám ještě úplně vše sklizeno, ale již teď mám na kontě 10,5Kg výnosu z malého fóliovníku, který jsem si letos postavil na lepším místě než je starý skleník. A největší radost mám z druhu Jalahot F1 od firmy SEMO. Výnos opravdu velký: z 1 rostliny cca 1,5kg a to ještě nejsem u konce, ale naopak velké zklamání je Naga morich od té samé firmy. Plodů sice dost, ale žádný pořádně nedozrál a ani to nebyla Naga morich, jak ji známe. A problémy byly naštěstí jen dva: mravenci a housenky motýlů ale oba problémy jsem vyřešil. Mravence práškem na hubení a housenky proudem vody z hadice. A z mého výnosu vzniklo, 20l chilli omáčky, 30 sklenic zavařených ve sladkokyselém nálevu a 3Kg šlo na sušení.
Ať hřeje ne jen v puse :veryhot: ale, i u srdce v chladném počasí. :thanx:

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3588
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3859
Obrázky: 0

Re: Ukončení pěstitelské sezóny 2014 aneb jak se vám vedlo

Příspěvekod MartinS » 02 říj 2014 20:41

Ahoj pratele.
Tak tato sezona byla moje prvni a vzhledem k tomu ze jedinne misto je balkon, zacala prave tam.

Nechal jsem klicit 28 seminek a vzeslo tusim 25 a z toho jen 2 druhy byly kupovane. Zbytek bylo z papricek od kolegy.
Postupne jsem nejake rostiny daroval a zustalo mi 15 kousku.
2x Haba Orange
1xPequin
1XFilius Blue
3x Chinese Multicolor
2x Koral
5X Perla/Berani roh Hybrid
a jedna koupena z Lidlu

Postupne jak dozravalo jsem nosil urodu do prace, nalozil hermeliny. Udelal jsem jednu zavarenou sklenici a 2 varky omacky habanera s mangem
Cca 8x200ml. Taky jsem neco malicko nasusil ale vetsinou to stiham snist cerstve.

No a co jsem se diky memu cerstvemu konicku dozvedel a naucil?
Poznal jsem fajn lidi na foru, naucil jsem se varit omacku, zavarovat. Zacal jsem rozlisovat skudce kteri drive byli jen nejake male mrchy a msice.
Ted uz poznam Svilusku, Trasenku Molici atd :-)
Nejvice jsem bojoval se zenou, ktere vadilo ze na balkone travim prilis casu.
Ale nakonec pochopila ze kdyz chci aby to bylo pekne, tak se tomu nejaky ten cas a finance venovat musi.
Vetsinu urody jsem rozdal/snedl ale jeste nekoncim. Dozravaji Pequiny, budou jeste rohy, "perly", multicolory...

Kvetinace jsem kupoval v OBI a Bauhausu, ale ted uz pojedu v alternativnich nadobach(zednicke kyble, nadoby od horcice... )+ ty kvetinace

Udelal jsem par pokusu, ustrihl jsem kytku a dival se jak se vetvi. Strihal jsem kvety vsech rostlinek krome Filiusu az do konce kvetna.
Hnojil jsem ze zacatku Chilli focusem, nekdy v srpnu jsem presel na Krystalon plod a kvet.
Zalivka jak bylo treba. V extremnich vedrech, ktere skoro nebyly, jsem zalil kazdy den. Ale to bylo jen 2x tenhle rok. Jinak to vychazelo jednou za 2-4 dny.

S Jiffy tabletama jsem byl dost spokojenej. Kytky krasne prorostly do vsech stran. Priste ale asi pro sychr jeste zkusim sundat kosilku pred presazenim.

Takze momentalne cekam na dozrati dalsich papricek a ocekavam ze koncem rijna dam neco domu na prezimovani.
Necham si jen ty nej papricky.

Na pristi sezonu jsem si sehnal/koupil mraky druhu, tak jsem sam na sebe zvedavej kolik toho nakonec budu pestovat.
Uvedu treba: Haba Yellow, Haba Orange, Haba Red, Jolokie Purple, Jolokie Orange, Jalapeno Numex pinata, Praire Fire, Explsive Ember, Cheiro roxa..
Uvidime co nakonec vyklici.

Ze vsech paprik co jsem ted pestoval mi prisly nejlepsi Habanera a Multicolory co se tyce chuti.
Prekvapil me Berani Roh hybrid....pali slusne jako perla. 30k SHU urcite.
Sklamal me Koral. Plody jsou chutove dobre, ale ta kytka se mi vubec nelibi jak ma povisle listy.
Nejhezci jednoznacne Multicolor, FIlius Blue a mamce se hrozne libilo Habanero kdyz prisla na navstevu.

V praci uz si o chilli povidam skoro s kazdym a ukazuji fotky, musim se s tim uz mirnit, prijde mi ze to nekomu jiz muze byt neprijemne :-D
Taky omacka Habanero moc lidem chutna a samotne papricky na grillu jsou taky super.

Prvni sezonu hodnotim kladne. Venoval jsem tomu nejaky ten cas a nastudoval si informace a co jsem nenasel na to jsem se zeptal zde :-)
Neodhadnu presny vynos celkove.
Ale bude to treba tak 300 perel, 100 beranich rohu, 80 multicoloru, 30 Habaner, 50 FIlius blue, dale zraje asi 30 Pequinu a zraje dalsi varka multicoloru, perel, rohu a zacaly mi vylezat zelene habanera, tak uvidime :-)

Tady se muzete podivat na muj barevny balkon, nebavi me porad zmensovat fotky pro galerii zde a tak tu nemam vsechno :-(
Hlavne nejaky divne mazne komprese.
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 2520c53f80" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2129
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2436
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení pěstitelské sezóny 2014 aneb jak se vám vedlo

Příspěvekod gandalf » 03 říj 2014 10:27

Mně sklizeň teprve čeká /a doma peklo/ :-)

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Ukončení pěstitelské sezóny 2014 aneb jak se vám vedlo

Příspěvekod proki73 » 03 říj 2014 14:57

gandalf píše:Mně sklizeň teprve čeká /a doma peklo/ :-)
proč zrovna peklo??? snad nechceš spáchat pálovraždu :)

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2129
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2436
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení pěstitelské sezóny 2014 aneb jak se vám vedlo

Příspěvekod gandalf » 03 říj 2014 15:30

Pitvání chilli, čtvrcení, sušení, stížnosti na zamořený byt ........

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Ukončení pěstitelské sezóny 2014 aneb jak se vám vedlo

Příspěvekod lobo » 03 říj 2014 18:21

Take jeste cekam na posledni sklizen, babi leto ktere prave probiha dela divy , pak urcite udelam hodnoceni :tiphat:

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Ukončení pěstitelské sezóny 2014 aneb jak se vám vedlo

Příspěvekod Colostomizer » 03 říj 2014 21:20

proki73 píše:A největší radost mám z druhu Jalahot F1 od firmy SEMO. Výnos opravdu velký: z 1 rostliny cca 1,5kg a to ještě nejsem u konce, ale naopak velké zklamání je Naga morich od té samé firmy. Plodů sice dost, ale žádný pořádně nedozrál a ani to nebyla Naga morich, jak ji známe.
Naprostý souhlas. Jalahot F1 se venku tak osvědčil, že asi na příští rok nebudu ani zkoušet jiné jalapeño ... A co Summer Heat? Jak se mu vedlo?

Tohle je ta Naga Morich od firmy Semo ... papričky mají tak maximálně 4 cm a nějak se jim nechce červenat, měknou už oranžové ...

20267


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení pěstitelské sezóny 2014 aneb jak se vám vedlo

Příspěvekod chilli-max » 03 říj 2014 21:36

No tak u mě je to tak, některé druhy mám téměř sklizeny...ale jiné jsou v plném proudu a hlavní sklizeň klepe na dveře... třeba takové TSM, Carolina Reaper, Infinity atd... tam největší množství budu teprve sklízet. Na to že jedu prvním rokem ve foliáku, tak jsem nadmíru spokojen...papričky mi lezou už i ušima...a vyskakujou z oken :-)
http://www.foto-tapety.cz


Zpět na „Pokec o chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů