Potenie kapsaicinu a novy druh chilli

Povídání o chilli papričkách
kennuardo
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 29 bře 2013 16:41
Reputace: 0
Obrázky: 0

Potenie kapsaicinu a novy druh chilli

Příspěvekod kennuardo » 19 čer 2013 09:51

Ahojte vsetci,

Som iba zbezny konzument chilli, no davam si ho vsade kde sa hodi. Tento rok pestujem prvy raz a rad by som sa s vami podelil o jednu prihodu co sa mi vcera stala.

Zo seminka-chilli som si objednal Squash Jamaican Yellow. Vyrastli mi krasne asi nieco pod meter vysoke rastlinky. Vsetky rovnaka stavba aj listky. Vsak 4 z 5 co mam, maju ine plody ako bezny squash(vid fotky ktore dolozim).

Co sa mi stalo je velmi zaujimave a ESTE SOM SA S TYM NESTRETOL. Kedze som sa na svoje papricky strasne tesil tak som si jednu rovno umyl rozpolil a dal som si polovicu. Vsetko bolo v pohode. Krasna chut a velmi stavnata. Ked som vsak dojedol zvysok tej polky papriky par minut na to ma zacala palit tvar (NIE TEPLO ale SILNY PAL ako v ustach). Po cca 20 minutach som mal celu cervenu tvar ako silna alergicka reakcia (NEMAM NA NIC ALERGIU vobec) tak mi kamarat dal liek na stlmenie alergie. Ten mi vsak nepomohol. Na tvari sa mi zacali robit cervene mapy. Na rukach sa mi zacali robit mapy. NEMAL SOM ZIADEN PROBLEM S DYCHANIM ANI SO SRDCOM. NECITIL SOM ANI SLABOST ANI BRNENIE V KONCATINACH tak som neriesil nemocnicu. Ked sa to palenie nedalo uz vydrzat tak som si siel namocit tvar do ladovej vody. To BOLA CHYBA. Voda z tvare sa mi dostala do oci a nasledovalo :firychil: . Vtedy mi napadlo co som pocul, ze telo dokaze nebezpecne latky ktorych ma nadbytok okamzite vylucit cez kozu. Tak som si oblizol jednu mapu co som mal na ruke a co nasledovalo ma dost silno prekvapilo - silny pal. Ked som to povedal priatelke, oblizla mi na ruke mapu tiez a taktiez citila silny pal.

MOMENTALNE som na tom dost zle. Cely vecer ma nahodne zacinali palit casti tela ako lakte, spodne strany ruk, konceky prstov a kolena. Rukami sa nemozem dotknut tvare, pretoze mam palive prsty. Rano som sa poskrabal v oku CO BOLA OPAT VELKA CHYBA. VIem ze kapsaicin nie je rieditelny vodou a neviem sa ho z tela zbavit.

Neviem co s tym. Je to dost vazne ale zaroven vtipne. :)

Neviem ake su silne, vsak mam doma zavarane vietnamske 100,000 a tie uz bezne konzumujem sposobom ze si dam jednu do ust a tento mix co mi vyrastol bol asi tak 2x -3x silnejsi.

Pripominam je to mix Squash a nieco (prislo to v sacku SJY) - velmi stavnata ovocna chut
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Potenie kapsaicinu a novy druh chilli

Příspěvekod Dr.Pedr » 19 čer 2013 10:46

:tiphat: ...chtělo by to doktora..to není sranda...

Uživatelský avatar
regulus
Stálý člen
Příspěvky: 272
Registrován: 09 úno 2012 18:24
Reputace: 264
Obrázky: 0

Re: Potenie kapsaicinu a novy druh chilli

Příspěvekod regulus » 20 čer 2013 19:45

Pořiď si homeopatikum Capsicum s potencí 5CH nebo 9CH.
Doporučuji 3x denně po jedné kuličce až do vymizení příznaků. Maximálně jeden týden.
Měl by akutně zapůsobit.
Pokud by se ti stav zhoršoval, určitě vyhledej lékaře, protože se jedná o alergickou reakci těla!
Homeopatický lék koupíš ve specializovaných lékárnách.
Popis léku najdeš zde na foru.
http://www.chilli-forum.cz/viewtopic.php?f=100&t=2283

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2129
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2435
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Potenie kapsaicinu a novy druh chilli

Příspěvekod gandalf » 20 čer 2013 20:38

Podle mého to byla alergická reakce na kapsaicin a slunce. I když, jak tvrdíš, nejsi alergik, různé přírodní rostlinné látky kombimovnaé s osluněním moho vyvolat poměrně bouřlivou reakci. Zažil jsem to na vlastní kůži a taky netrpím alergií /spíše nespecifikovaná alergie - rostliny-slunce/. Když si na slunění zvyknu, tak mi to už nevadí. Jak jsem k tomu přišel, to netuším. Řeším to Xyzalem a funguje to.


Zpět na „Pokec o chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů