Co říkáte na textilní květináče?

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
Uživatelský avatar
Tehir
Stálý člen
Příspěvky: 131
Registrován: 20 říj 2013 15:50
Reputace: 1
Obrázky: 0

Co říkáte na textilní květináče?

Příspěvekod Tehir » 01 bře 2014 19:19

Narazila jsem na tohle a docela se mi líbí nápad přenosného a prodyšného květináče na zahradu, který bych zvládla s minimálními náklady ušít z netkané textilie doma. Černá by to navíc mohla i zahřát. Co tomu říkáte? Může to fungovat, nebo je to jen nový reklamní trik?

Obrázek

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Co říkáte na textilní květináče?

Příspěvekod Dr.Pedr » 01 bře 2014 20:09

Tehir píše:Narazila jsem na tohle a docela se mi líbí nápad přenosného a prodyšného květináče na zahradu, který bych zvládla s minimálními náklady ušít z netkané textilie doma. Černá by to navíc mohla i zahřát. Co tomu říkáte? Může to fungovat, nebo je to jen nový reklamní trik?

Obrázek

http://naarden.cz/cs/kv%C4%9Btin%C3%A1%C4%8De?page=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
mruuh
Stálý člen
Příspěvky: 135
Registrován: 30 zář 2012 16:33
Reputace: 23
Obrázky: 0

Re: Co říkáte na textilní květináče?

Příspěvekod mruuh » 02 bře 2014 10:42

Ak to budes mat na slniecku, pocas horucich letnych dni by ta cierna mohla zahrievat podu az prilis. Osobne by som asi volil svetlejsie farby. Inak su taketo textilne kvetinace celkom prakticke, znama ich ma na dome (a v lete samozrejme pred domom :-) ).

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Co říkáte na textilní květináče?

Příspěvekod Filichilli » 27 dub 2014 14:12

Mmch tohle funguje. Ten tzv. Air prunning, kdy kořeny zarůstají do stěny a netočí se po ní, donutí rostlinu tvořit postranní kořínky a je pak víc kompaktní celý kořenový bal, tím i lepší vstřebatelnost živin a tak.. Jen teda jejich cena ..

Tady topik o čem mluvím :D
http://thehotpepper.com/topic/21940-gur ... r-mothers/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://thehotpepper.com/topic/24302-smart-pot/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3020
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Co říkáte na textilní květináče?

Příspěvekod OMO » 10 kvě 2014 12:15

V Číně na http://www.aliexpress.com/ zakoupeno 10ks textilních květináčů (průměr 35cm X výška 30cm), cena 50Kč za kus včetně poštovného. Bílá netkaná textílie. Kvalita odpovídá ceně, uvidíme koncem sezóny. Má to uši na přenášení. Objem je necelých 29l. Já to neplnil až po okraj tak těch 25l by tam mělo být. Ty co se nevlezou do skleníku v nich půjdou časem ven. 7 pot Jonah je první tester. 17431
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Co říkáte na textilní květináče?

Příspěvekod Filichilli » 11 kvě 2014 13:50

Tak to je skvělá cena. Podle shopu je tady jednou tak dražší ještě navíc bez poštovného. Objem je taky výborný.

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3020
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Co říkáte na textilní květináče?

Příspěvekod OMO » 20 srp 2014 09:57

Takže :chilli11: vesele rostou. Habanera už zrají, 7 pot jonah se žačíná žlutit a TSM bude ještě chvilku trvat. Pár postřehů: Výsev leden, no jiffy, no LED. Ve skleníku strávily cca týden jinak jen venku na slunci (Jižní Morava). Pěstební médium je 70% zahradnický substrát B, zbytek hlína ze skleníku, mlété vaječné skořápky, koňský hnůj, hoštické granule asi hrst na květináč. Hnojeno kvasem z banánových šlupek a tekutýma slepičencema. Plodů bude míň než v záhoně/skleníku, ale i tak spokojenost. Když letos přišly bouřky s kroupami, tak se to dalo vzít a dát do bezpečí. To samé v případě velkého ochlazení. Velká výhoda je prodyšnost oproti klasickému plastovému květináči/kýblu. Postřeh do budoucna: hlína si časem sedne, tak to chce naplnit až po okraj.
19564
19568
19565
19566
19567
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Uživatelský avatar
Mac
Stálý člen
Příspěvky: 75
Registrován: 04 bře 2014 08:57
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Co říkáte na textilní květináče?

Příspěvekod Mac » 20 srp 2014 10:24

Tohle se mi líbí. Skvělý nápad, který stojí za vyzkoušení.


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů