Jalapeno druhy

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Jalapeno druhy

Příspěvekod BlueShark » 17 úno 2016 19:24

Čau chlapi, má někdo zkušenost a srovnání mezi druhy Jalapenos, Jalahot F1, Jalapeno Telica atd atd...
Jestli je někdo pěstoval tŕeba současně a viděl rozdíly? Která plodí nejvíce a jsou nějaké velké rozdíly v chuti?

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Jalapeno druhy

Příspěvekod lobo » 17 úno 2016 19:38

Minulou sezonu jsem pěstoval Jalapeno Summer Heat a Jalapenos bez dalšího názvu prostě Jalapenos ( z konkurečního e-shopu).

Obě dvě odrůdy jsem pěstoval jak ve foliovníku tak na záhoně. A jednoznačně ve výnosu zvítězili ty rostliny co byli venku na záhoně řekl bych tak 5x větší výnos než ve foliovníku. co se týče rozdílu mezi temito dvěma odrůdami tak jsem to opravdu nesledoval která plodí víc jestli ta nebo ta, protože obě dvě venku plodili opravdu výborně muj odhad je cca 50 - 80 plodů na každé rostlině.
Jinak Jalapeno Summer Heat dostála svému jménu a pověsti nejpálivější odrůdě Jalapeno. Musim uznat že je to na Jalapeno opravdu hodně ostrý pal, chutově ale taky svkělá. To No Name Jalapeno bylo palem řekl bych tak 5000 S.H.U chutově mezi nimi ale nevidím rozdíl, Jalepeno je prostě Jalapeno a s tím člověk nikdy nemůže šlápnout vedle :tiphat:

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Jalapeno druhy

Příspěvekod BlueShark » 17 úno 2016 19:51

50 - 80 plodů to je darda, na balkóně jsem z jalahotu sodtal cca 3 várky a po 10 plodech max :-) Asi se jim u mě moc nelíbilo :-)

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Jalapeno druhy

Příspěvekod lobo » 17 úno 2016 20:08

To bylo asi danné tím, že jsem většinu plodů trhal zelené cca po měsíci. a tím jsem dával rostlině prostor k tomu aby mohla tvořit nové květy a plody. ale je fakt že jsem všechny své rostliny krmil i TopMaxem což je super květovej booster. letos ho určitě taky budu dávat :tiphat:

Uživatelský avatar
xzelix
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 11 led 2016 06:02
Reputace: 9
Obrázky: 0
Bydliště: Milevsko

Re: Jalapeno druhy

Příspěvekod xzelix » 18 úno 2016 07:08

Já měl loni asi 5 kytek Jalapeňa, konkrétně, obyč Jalapeno, Maylon, Hercules a Early. Všechny byli ve skleníku a nejvíce plodil Hercules na kterém bylo určitě ke stovce plodů v průběhu léta. Trhal jsem rovněž zelené plody, na vaření mi přijdou v poho :-) Early mělo plodů tak 60, zbytek do těch padesáti.

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Jalapeno druhy

Příspěvekod BlueShark » 18 úno 2016 07:25

Tak zelené jsem trhal také, ani jsem si nedokázal představit jiné. Ale pak jsem je tam nechal déle a než zčervenaly to byl další měsíc snad. Prostě vám plodily více... :-) ale to srovnání skleník vz pole to je zajímavé u jalapeñ. Kdo má další poznatky? :-)

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Jalapeno druhy

Příspěvekod Erben61 » 18 úno 2016 08:37

Ahoj, já už několik let otáčím Summer Heat, první semínka jsem koupil ze Semínek-chilli.cz, pak už ze svých Jalapen. Přestože jsem to pěstoval v malých nádobách a nešlo mi o rekordní výnosy, je to velmi úrodná a všestranně využitelná odrůda.Řekl bych ,že není ani náchylná na různé problémy. Neprohloupíš myslím u žádného druhu Jalapen. Asi ne nadarmo když řekneš před naprostým chilli analfabetem , Jalapeňo a nebo Habanero ví která bije. Prostě klasika. :thumbup: Letos mám i Herkulesy a Maylony od pana OMA tak to je taky záruka kvality. Ať se daří :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Jalapeno druhy

Příspěvekod Colostomizer » 18 úno 2016 09:25

lobo píše: Jinak Jalapeno Summer Heat dostála svému jménu a pověsti nejpálivější odrůdě Jalapeno.
Dle mých informací je nejpálivější Jalapeno NuMex Pinata ;)

Loni jsem pěstoval venku na zahrádce Jalahot, Senorita, NuMex Pinata a Gurney's Sonora a nejvíce se dařilo Jalahotu.


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017



Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů