Setí a osvětlení

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
Laďa
Stálý člen
Příspěvky: 162
Registrován: 30 zář 2016 19:40
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Olomoucký kraj

Setí a osvětlení

Příspěvekod Laďa » 05 led 2017 19:27

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, kdy plánujete vysévat vaše chilli papričky? Já to plánuju někdy během února. Nejsem si však jistý v tom, jestli bych si neměl pořídit nějakou tu žárovku a přisvicovat rostlinám v období zimy, jelikož v zimě toho Sluníčka moc nesvítí. Takže se tedy ptám, používáte umělé osvětlení k předpěstování? Nebo je tu někdo, kdo osvětlení nepoužívá? Bojím se totiž, že bez osvětlení mi rostlinky neporostou.

Díky za vaše odpovědi. :-)

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Setí a osvětlení

Příspěvekod Kendy » 05 led 2017 19:51

Jde to I bez světla. Co vlastně pěstuješ za chilli?

Laďa
Stálý člen
Příspěvky: 162
Registrován: 30 zář 2016 19:40
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Setí a osvětlení

Příspěvekod Laďa » 05 led 2017 20:43

Mám v plánu set 3 chinenses odrůdy, konkrétně Naga Jolokia PC1, Naga Morich a Habanero Red.

Uživatelský avatar
Halvoník
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 15 úno 2016 19:18
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Slovensko

Re: Setí a osvětlení

Příspěvekod Halvoník » 05 led 2017 21:12

Habanero red som mal minulú sezónu bez osvetlenia a všetko to boli pekne rastlinky ale osvetlenie vždy pomôže
Nováčik bez skúseností Čo ide do toho PO HLAVE :D :tiphat:

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Setí a osvětlení

Příspěvekod Tea Racer » 05 led 2017 22:14

Záleží jestli maš treba možnost mít rostlinky na jižnim okne bez přetápění... jestli po vysetí budes davat do pareniste nebo skleníku... nebo jen tak ven. Dle toho se odvíjí i doba vysetí. Jeslti jsi také na Moravě nebo treba jako já v jižních Čechách a trochu vysoko... každá klíčí jinak dlouho také. Unor je ok.

Laďa
Stálý člen
Příspěvky: 162
Registrován: 30 zář 2016 19:40
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Setí a osvětlení

Příspěvekod Laďa » 06 led 2017 00:01

Rostliny mám v plánu dát asi v půlce května po posledních mrazících do skleníku. Jižní okno bez přetápění bych měl, ale i tak se bojím, že to bude mít málo světa teďka v období února a března. Mám totiž pár rostlinek neznámé odrůdy už několik měsíců nasetých a vůbec nerostou. Podezřívám z toho nedostatek světla. A tudíž se bojím, že by tak mohly dopadnou i moje chinensky.

Uživatelský avatar
math
Stálý člen
Příspěvky: 300
Registrován: 31 srp 2016 12:47
Reputace: 155
Obrázky: 0
Bydliště: Vajnory, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Setí a osvětlení

Příspěvekod math » 06 led 2017 00:18

Obavam sa, ze v zime je aj juzne okno nepostacujuce... Pozri moje prispevky, urobil som si maly growbox :-)

Martin
Vajnory, Bratislava
https://vzahradke.blogspot.sk/

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Setí a osvětlení

Příspěvekod Kendy » 06 led 2017 08:08

Laďa píše:Rostliny mám v plánu dát asi v půlce května po posledních mrazících do skleníku. Jižní okno bez přetápění bych měl, ale i tak se bojím, že to bude mít málo světa teďka v období února a března. Mám totiž pár rostlinek neznámé odrůdy už několik měsíců nasetých a vůbec nerostou. Podezřívám z toho nedostatek světla. A tudíž se bojím, že by tak mohly dopadnou i moje chinensky.
Kdyby měli málo světla, tak se ti budou spíš vytahovat. Budou z nich takové protáhlé nudle. Což není úplně nejlepší, ale taky to není žádná tragédie.

Když vyseješ někdy v průběhu února, po vyklíčení je dáš na jižní okno, tak to bude nejspíš v pořádku. Možná se ti vytahovat budou, ale budeš taky dvakrát přesazovat. Při přesazení je dáš hlouběji a ono se to srovná. Ono záleží jak na světle, tak na teplotě. Čím vyšší teplota a čím méně světla, tak tím víc se budou vytahovat.


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů