nejpozdější termín

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
Uživatelský avatar
Berry
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 26 úno 2015 10:25
Reputace: 1
Obrázky: 0

nejpozdější termín

Příspěvekod Berry » 04 bře 2015 07:31

Zdravím všechny,

kdy je takový nejpozdější termín pro zasazení semínek. Pokud mi nenaklíčí tyhle bůhví co z lidlu tak jestli je ještě nějaká šance když bych během března koupil ze seminka-chilli jiffi a pár semínek a dal do inkubátoru. který bych narychlo vytvořil z akvárka.

Dík, Berry.

Uživatelský avatar
ondra.f
Stálý člen
Příspěvky: 96
Registrován: 25 led 2012 09:41
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: nejpozdější termín

Příspěvekod ondra.f » 04 bře 2015 07:39

klicit/sazet muzes kdykoli behem roku, treba v cervenci, jde jen o to, jake podminky jsi schopen rostlinam dat ..

pokud je hodlas mit venku, tak uz je opravdu nejvyssi cas, u nekterych odrud uz bych rekl ze i pozde a nestihnout dozrat.. pak je samozrejme muzes dat domu a nechat je dozrat doma.. pokud hodlas pestovat ciste jen doma, tak neni zadnej problem, ja takhle celorocne doma pestoval leta :wave:

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: nejpozdější termín

Příspěvekod chilli-max » 04 bře 2015 09:14

Na chinesky, frutescenc, baccatum, pubescenc už odbyla 12 hodina .... a je to už silně na hraně (ale i já jsem ještě včera vyséval chinesky, trochu neočekávaně :-) ) Na annumky je čas ještě tak do konce března. Samozřejmě platí pro pěstování venku nebo foliáku/skleníku.
http://www.foto-tapety.cz

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3832
Obrázky: 0

Re: nejpozdější termín

Příspěvekod MartinS » 04 bře 2015 11:34

Ja resim to same, dost chilli mi jeste nevyklicilo. Bishopum se vubec nechce a palivejsim chineskam.
Nejrychleji mi vyklicily Rocota, Pennisove a Cheiro Roxa :-)
No v patek mi kolega donese topny kabel ktery nacpu pod miniparnik a uvidime. To aquarium bych resil na kliceni az pristi rok.

Jsem si myslel ze kliceni bude stejna pohoda jako vloni, ale asi mene topime a kolisa mi to 18-26°C. Jenze loni jsem mel prakticky jen obycejny annunky.
Ted zkousim vice druhu.

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: nejpozdější termín

Příspěvekod Colostomizer » 04 bře 2015 12:59

MartinS píše: Jsem si myslel ze kliceni bude stejna pohoda jako vloni, ale asi mene topime a kolisa mi to 18-26°C. Jenze loni jsem mel prakticky jen obycejny annunky.
Ted zkousim vice druhu.
Já si myslím, že teplota se dost přeceňuje ... Nejdůležitějším faktorem je podle mě kvalita osiva.


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: nejpozdější termín

Příspěvekod chilli-max » 04 bře 2015 15:29

Určitě se teplota přeceňuje ... vyšší teplota maximálně urychlí klíčení. Já klíčím při 28-30°C a třeba takové Uba Tuba mi z 28 semínek po 3týdnech nevylezlo ani jedno (jasně špatné osivo) atd atd. Všechny druhy u mě mají téměř identické podmínky a některým se prostě nechce a jsem rád že třeba z 5 semínek vylezlo alespoň jedno nebo dvě. Jediné co můžu na 100% konstatovat že semínka od Semínka-chilli.cz mají nejvyšší klíčivost a to i ty které jsem kupoval již na minulou sezonu. Je tam vidět kvalita osiva.
http://www.foto-tapety.cz

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: nejpozdější termín

Příspěvekod Colostomizer » 04 bře 2015 15:53

chilli-max píše:Jediné co můžu na 100% konstatovat že semínka od Semínka-chilli.cz mají nejvyšší klíčivost a to i ty které jsem kupoval již na minulou sezonu. Je tam vidět kvalita osiva.
Jo, tak tohle můžu potvrdit :)


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


Uživatelský avatar
witass
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 25 lis 2014 20:30
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Vysočina

Re: nejpozdější termín

Příspěvekod witass » 04 bře 2015 20:11

Ahojte,

tak můžu zatím soudit pouze podle této mé první sezóny, ale na tom určitě něco bude.
Naprostá většina druhů papriček od seminka-chilli.cz mi vystřelila běhěm několika dnů a naopak většina druhů papriček od Fataliiho vyklíčila se znatelným zpožděním. Ale nechci pomlouvat a neplatí samozřejmě pro všechny druhy, vždy se najdou výjimky ať na jednu nebo na druhou stranu...


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů