Co takhle mast na klouby ?

Ostatní recepty s chilli
Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Co takhle mast na klouby ?

Příspěvekod Erben61 » 15 říj 2015 10:52

Ahoj, dočetl jsem se kdesi, že prý údajně se vyrábí mast z chilli která má díky působení capsicinu na nervová vlákna pomáhat při bolesti kloubů. Máte někdo o tomto povědomí, případně bych ocenil Vaši spolupráci při získání nějakého odkazu. Vyrábím si mast z trávy na lupénku tak bych rád třeba zkusil i toto. Dík za pozornost, zdravím a ať se daří Vašim chillizbraním.......apropó při tomto slově které jsem právě vytvořil, co zorganizovat napřesrock nějaký Chillibraní ???? To by byla akcička pak by bylo těžkýýýý trenko-praní :jalapeno: čus a :thanx:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Co takhle mast na klouby ?

Příspěvekod lobo » 15 říj 2015 11:29

Zdarec,

muj bývalý kolega dělal luxusní chilli-mast. a samozřejmě že mi i vyprávěl jak se to dělá. Je to celkem dlouhý proces.

Stručně ....

Je potřeba starej hrnec nebo pekáč, potom lékařská vazelína, silonová punčocha, příúadně propolys, bambucké máslo, levandule.

Už si to přesně nepamatuju ale tuším že říkal, že nechá tu vazelínu rozehřát na 90 stupnů, chilli - nakrájené naházet do punčochy, zamotat udělat uzel, hodit do pekáče a dvě hodiny při 90 stupních to louhovat pak vypnout teplotu a nechat punčochu i stím se v tom máchat dalších 14 dní.

Pak celý postup opakovat po dobou dvou měsíců a vždy přidávat do punčochy čerstvé papričky.

Platí pravidlo, že čím déle trvá proces výroby, tedy čím víc opakování tím je mast silnější.

Co se týče přidávání propolysu, bambuckého másla a levandule tak to už si přesně nepamatuju ale samozřejmě ta základní mast jde udělat i bez těchto složek.

A rozhodně to má výborný účinky, například na to když ti mrdne v zádech a nemůžeš se hnout, nebo svalový křeče atd ... osobně odskoušeno

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Co takhle mast na klouby ?

Příspěvekod OMO » 15 říj 2015 13:05

chilli-papricky-v-lekarstvi/chilli-mast-t882.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Uživatelský avatar
Strato3
Stálý člen
Příspěvky: 177
Registrován: 20 lis 2014 20:29
Reputace: 73
Obrázky: 0
Bydliště: Liberec

Re: Co takhle mast na klouby ?

Příspěvekod Strato3 » 15 říj 2015 19:16

To: lobo

„mrdne v zádech „ je naprosto výstižná definice poruchy pohybového aparátu a navíc to ….. v zádech je daleko výstižnější !!! :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Příští rok vařím mast.

Díky za tip!
Strato3

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Co takhle mast na klouby ?

Příspěvekod lobo » 15 říj 2015 19:19

Strato3 píše:To: lobo

„mrdne v zádech „ je naprosto výstižná definice poruchy pohybového aparátu a navíc to ….. v zádech je daleko výstižnější !!! :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Příští rok vařím mast.

Díky za tip!
Strato3

Důležitý je že si rozumíme :thumbup:

Uživatelský avatar
Strato3
Stálý člen
Příspěvky: 177
Registrován: 20 lis 2014 20:29
Reputace: 73
Obrázky: 0
Bydliště: Liberec

Re: Co takhle mast na klouby ?

Příspěvekod Strato3 » 15 říj 2015 19:34

Jen ještě drobná technická poznámečka k té masti na „...záda“

Já osobně si samozřejmě dosáhnu (pokud se chilli týče) kamkoliv.
Nejčastěji např. do oka, na nos a případně i někam o cca 70cm níže.

Ale záda budou problém.
A koho asi jako donutím, aby mi je máznul ??? :cooking: ???

Tak to jen tak na okraj.

S.3

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Co takhle mast na klouby ?

Příspěvekod lobo » 15 říj 2015 19:41

samozřejmě někdo druhý, a samozřejmě bez vyšotřovacích gumových rukavi to nejde dělat :tiphat:

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Co takhle mast na klouby ?

Příspěvekod Erben61 » 16 říj 2015 18:56

Ahoj a dík za odezvu nejen panu Lobovi.Recept, ač není přesný mi hodně pomohl, protože ten proces výroby je v podstatě totožný jako recept z trávy. Jde o to, u masti z marihuany se účinná látka tedy THC váže na tuky a v tomto případě postup napovídá, že s Capsaicinem je to totéž. V podstatě je na googlu několik odkazů, když jsem to sem dával, předpokládal jsem, že zde mezi příznivci chilli nebudou jen mladíci :jalapeno: ale i pár chlápků v mém věku a že to mají vykoumaný. Ještě jednou dík za odezvu a zkusím to uvařit s tím, že použiju místo vazelíny sádlo, za prvé vyjde cenově daleko lépe a v mém případě maká lépe i na lupenku.A dost mě pobavilo to : MRDNE v zádech tak to právě řeším a tohle slovo je naprosto výstižný. Dík a :respect:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´


Zpět na „Ostatní chilli recepty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů