Chilli sojovka.

Ostatní recepty s chilli
Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Chilli sojovka.

Příspěvekod Erben61 » 15 říj 2015 11:07

Ahoj, asi žádná světoborná novinka, ostatně někde jsem to tu zahlédl. Chci se jen podělit o svůj recept na vylepšení sojové omáčky. Dělal jsem jí hned v začátcích asi před 5 lety a jelikož se osvědčila tak každý rok zkusím trochu obměnit ingredience či druh chilli. Nejlepší je s Jalapeňy ,česnekem a kuličkami tříbarevného pepře. Nuže libovolné množství od všech třech ingrediencí zalijete koupenou sojovkou , uzavřete v nádobě a necháte v chladu nějaký čas odležet. Jde to celkem rychle ale ideálně bych začal po měsíci-čím déle vám vydrží odolávat tím lépe, protože jak okusíte tak se výdrž bleskově zkracuje.Chilli, rocku a lednici zdar :jalapeno: Vitas :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli sojovka.

Příspěvekod OMO » 09 bře 2016 17:19

Erben61 píše:Ahoj, asi žádná světoborná novinka, ostatně někde jsem to tu zahlédl. Chci se jen podělit o svůj recept na vylepšení sojové omáčky. Dělal jsem jí hned v začátcích asi před 5 lety a jelikož se osvědčila tak každý rok zkusím trochu obměnit ingredience či druh chilli. Nejlepší je s Jalapeňy ,česnekem a kuličkami tříbarevného pepře. Nuže libovolné množství od všech třech ingrediencí zalijete koupenou sojovkou , uzavřete v nádobě a necháte v chladu nějaký čas odležet. Jde to celkem rychle ale ideálně bych začal po měsíci-čím déle vám vydrží odolávat tím lépe, protože jak okusíte tak se výdrž bleskově zkracuje.Chilli, rocku a lednici zdar :jalapeno: Vitas :tiphat:
Sojovka je super, někdy v ní marinuju ryby s barevným pepřem, oliváčem a citronem. Doufám, že to nemícháš s tou šmakuládou od Vitany :). Pokud sojovka tak jedině Kikkoman. :foods:
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Chilli sojovka.

Příspěvekod Erben61 » 10 bře 2016 17:27

OMO píše:
Erben61 píše:Ahoj, asi žádná světoborná novinka, ostatně někde jsem to tu zahlédl. Chci se jen podělit o svůj recept na vylepšení sojové omáčky. Dělal jsem jí hned v začátcích asi před 5 lety a jelikož se osvědčila tak každý rok zkusím trochu obměnit ingredience či druh chilli. Nejlepší je s Jalapeňy ,česnekem a kuličkami tříbarevného pepře. Nuže libovolné množství od všech třech ingrediencí zalijete koupenou sojovkou , uzavřete v nádobě a necháte v chladu nějaký čas odležet. Jde to celkem rychle ale ideálně bych začal po měsíci-čím déle vám vydrží odolávat tím lépe, protože jak okusíte tak se výdrž bleskově zkracuje.Chilli, rocku a lednici zdar :jalapeno: Vitas :tiphat:
Sojovka je super, někdy v ní marinuju ryby s barevným pepřem, oliváčem a citronem. Doufám, že to nemícháš s tou šmakuládou od Vitany :). Pokud sojovka tak jedině Kikkoman. :foods:

Od Vitany neeeee, ale jak se to jmenuje Ti nepovím neboť neovládám čínský či vietnamský znaky. Opět nic světobornýho, kupuju ji v litrové flaši od místního rákosníka Jajdy. Ale s tím vylepšením mi to šmakuje, dá se to dělat i se zázvorem....to jsem kdysi taky zkusil a fajný. Ostatně vaření je jak umění možného a často i nemožného, jen mít odvahu a fantazii k experimentování. :thumbup: ZDAREC
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3570
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3817
Obrázky: 0

Re: Chilli sojovka.

Příspěvekod MartinS » 10 bře 2016 18:52

http://nakup.itesco.cz/cs-CZ/ProductDet ... GwodECUFbQ

To je tak jak psal OMO, doma ji taky mame. Je asi nej z tech bezne prodavanych

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Chilli sojovka.

Příspěvekod Dr.Pedr » 11 bře 2016 06:45

MartinS píše:http://nakup.itesco.cz/cs-CZ/ProductDet ... GwodECUFbQ

To je tak jak psal OMO, doma ji taky mame. Je asi nej z tech bezne prodavanych
,,Kikkoman,, je výborná ... :tiphat:

http://www.japafoods.cz/sojove-omacky/


Zpět na „Ostatní chilli recepty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů