Poradí mi někdo jestli LOCO nebo CHINESSE MULTI COLOR nebo?

Nevíte jakou rostlinu chilli máte, posílejte Vaše dotazy sem
Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Poradí mi někdo jestli LOCO nebo CHINESSE MULTI COLOR nebo?

Příspěvekod BlueShark » 19 zář 2014 10:45

Ahoj lidi, kdo se vyzna, z jara jsem toto kupoval v zahradkarstvi a chtel bych radu, je to odruda LOCO, CHINESSE MULTICOLOR nebo co presne? Nejaky krizenec? Jde mi o to, ze zrajou ze zelene barvy do zihane fialove jako u CHINESSE a pak do zlute az cervene. I kdyz mi ty zlute tam porad nektere zustaly :-) Ale dle CHINESE typu maji o malinko delsi lusky, kdo se vyzna prosim? :-)

https://onedrive.live.com/redir?resid=4 ... hoto%2cjpg" onclick="window.open(this.href);return false;

https://onedrive.live.com/redir?resid=4 ... hoto%2cjpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Poradí mi někdo jestli LOCO nebo CHINESSE MULTI COLOR ne

Příspěvekod proki73 » 19 zář 2014 11:07

tak to neni ani loco ani multicolor řeklbych že to je nějakej kříženec jako 90% případu na foru :D

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Poradí mi někdo jestli LOCO nebo CHINESSE MULTI COLOR ne

Příspěvekod BlueShark » 19 zář 2014 11:12

No na webech mi napsali že je to LOCO, je to rostlinka cca po kolena. No to ale dle větśích truhlíků asi odhadneš.
Lze někde zjistit přesně? Není přece možné, že někde na webu ve světě toto nenajdu. Trošku mě udivil jeden obrázek co jsem našel na webu:
http://www.apatie.cz/page/prodej-chilli-papric/7" onclick="window.open(this.href);return false;
Čtvrtá odshora, mrkni, to sedí přesně ty plody. Jsou velikostí cca jako vlašské ořechy možná malinko větší...

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3581
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3847
Obrázky: 0

Re: Poradí mi někdo jestli LOCO nebo CHINESSE MULTI COLOR ne

Příspěvekod MartinS » 19 zář 2014 11:18

Neni to ani jedno. Chinese multicolor pestuji, takze vim jak realne vypadaji a take to ze startuji na Fialove barve, nikoliv na zelene.
Loco neznam, ale z fotek na webu predpokladam ze take startuje na fialove barve a velikost a tvar neodpovida.

Ty tvoje jsou nejaky bezny chilli co se prodavaji momentalne v Penny/Tescu. Tam jsem tyhle videl pred tydnem. Maji to tam jen oznacene jako Capsicium Annum, takze clovek vi prd....Navic u toho byl nazev ze je to okrasne nikoliv k jidlu. Takze buhvijakou to bude mit chut.

Jinak Chinese multicolor nezraje ze zelene do fialove jak myslis. Zacinaji Fialove po upadnuti kvetu.
Jsou fialove dost dlouho a pak cca 3 tydny pred dozranim zacinaji svetlat az do ruzovo-bile. Pak svetle zluta - zluta - oranzova a konci to cervenou.

Predpokladam ze Loco to ma stejne...

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Poradí mi někdo jestli LOCO nebo CHINESSE MULTI COLOR ne

Příspěvekod BlueShark » 19 zář 2014 11:25

No prave, vsude napisou kdyz to prezenu k druhu slepice jen SLEPICE a je to :(
Je nejaky mezinarodni web ktery za timto zajima, kde maji treba opravdu veskery sprskliny?
Psal jsem do zahradkarstvi kde jsem to kupoval, ale bez odpovedi...

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Poradí mi někdo jestli LOCO nebo CHINESSE MULTI COLOR ne

Příspěvekod proki73 » 19 zář 2014 11:32

tak to ti neřeknu jestli takovej web je ale vím že je přes 6000 odrud chilli a to se tam nepočítají ty domácí podvrataky

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Poradí mi někdo jestli LOCO nebo CHINESSE MULTI COLOR ne

Příspěvekod BlueShark » 19 zář 2014 11:35

A tohle je domaci podvratak? :-D Nebo mas na mysli ty kvetinackovy sprsklence co nijak nechutnaj vetsinou a jsou jen za okno nebo na stul kde chcipnou :-)
Doporucte mi prosim nejakou fakt estetickou a dekorativni odrudu, co muze byt na balkone panelaku smer JIH. Ta co jsem posilal rostla bajecne a byla nizka, coz vyhovuje do truhliku atd. A hlavne aby jeste mela chut a palila, chci mit dobrou sklizen na omacky a jidla, milujeme CHILLI, diky. Honza

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3581
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3847
Obrázky: 0

Re: Poradí mi někdo jestli LOCO nebo CHINESSE MULTI COLOR ne

Příspěvekod MartinS » 19 zář 2014 11:38

No tak alespon mas jistotu ze Multak ani Loco to neni :-D
Vypada to fakt presne jako ty papricky co ted jsem videl v Tescu.
V zahradkarstvi si myslim ze ti povi prd. Museli by kontaktovat pestitele od ktereho to maji a dost casto jsou to dovozy Madarsko/Spanelsko.
Dale bych nebyl moc nainvni a jestli jsi jim posilal mail tak je mozny ze komunikuji po mailu, ale ja jednou zkousel mail na infolinku Bauhausu ohledne zbozi na sklade a odpoved jsem nikdy nedostal.
Tyhle typy firem ty maily maji spise pro paradu. Ale mohu se samozrejme mylit.

vyborne na tve ucely by byl Filius Blue, Blast Pepper, Explosive Ember....tj pokud bys chtel neco mensiho do truhliku tak si myslim ze idelani.
Tech druhu je treba 30 ktere bys tam mohl mit, vybiral jsem podle oka, atraktivity a vzrustu.


Zpět na „Identifikace odrůd chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti