Kdy probudit přezimované papriky

Hnojení paprik
jirka83
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 22 lis 2013 06:20
Reputace: 0
Obrázky: 0

Kdy probudit přezimované papriky

Příspěvekod jirka83 » 26 led 2014 15:52

Ahoj nemúžu najít odkaz na probuzení přezimovaných rostlin paprik. Z deseti mi přežili tři velmi krátce zastřižené. Cystám se vysévat nová semínka od Gigabite a nevím, jestli nechat loňské rostliny spát. Máte někdo zkušenost s přezimováním? jirka83

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Kdy probudit přezimované papriky

Příspěvekod Dr.Pedr » 26 led 2014 17:55

...Letos mi přezimuje 8 kytek... z toho 7ks (výsev 1/2013) .....a 1ks (1/2012).
Pět rostlin mám na chodbě u okna (tepl cca do 15 C) snížil jsem zálivku ,rostliny jsem lehce zastřihl a daří se jim v celku dobře.
Dvě rostliny mám ve sklepě pod světlem (tepl cca do 18 C) jednu jsem nechal nezastřiženou a druhou jsem zastř.řádně....nezastřižená mi kvete a ta zastřižená už má nové lístky...poslední kvítí mám doma v teple u okna
...bez úpravy (cca do 23 C) kvete a bujně roste...nechávám to na přírodě .....uvidíme... :tiphat:

PS: Pokus - omyl ...
Naposledy upravil 1 dne Dr.Pedr; celkem upraveno 26x.

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1365
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3318
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Kdy probudit přezimované papriky

Příspěvekod Baron z Žop » 26 led 2014 18:58

Zdar! Po lońském pokusu o přezimování chilli stromečků který sem zastřihl a dal do tmavýho sklepa kde bylo 15st a přiměřené zálivce se mi podařil restart pouze 2kusů.
Letos sem na to šel od lesa :jalapeno: a chilli stromky pouze lehce zastřihl a dal na parapet na jižní stranu kde jim sluníčko sem tam dopřeje a mám úspěšnost ze 4-4.Sice trošku shodily pár listů,ale už krásně obrážía Af.Devil už nasazuje na květ :thumbup:

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy probudit přezimované papriky

Příspěvekod Filichilli » 26 led 2014 22:11

Záleží, jestli je budeš chtít pak dát rovnou ven nebo dát před tím k oknu či pod světlo ... Pokud ven, tak záleží samozřejmě na teplotě a slunci. Pokud na okno, tak na jižní stranu (vých, západ jde taky) klidně dřív unor/březen, at si navyknou trochu a pak ven. Pokud máš lampu a možnost je mít pod ní ve vhodných podmínkách, můžeš se do toho pustit klidně ted :) Já je mám v zimní zahradě, přistřižené a ven půjdou až tak v dubnu/květnu.

jirka83
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 22 lis 2013 06:20
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Kdy probudit přezimované papriky

Příspěvekod jirka83 » 15 úno 2014 16:38

Díky všem. Jirka 83

pan Citrón
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 11 čer 2014 10:33
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Kdy probudit přezimované papriky

Příspěvekod pan Citrón » 11 čer 2014 10:42

Já je měl v podkroví, díky mírné zimě jsem je přezimoval bez problému, při prodloužení dne dal blíž k oknu, tam mi krásně začaly hnát, trochu jsme jim pomohl pohnojením a pak je přenesl po polovině května do skleníku, dnes mají papriky cca 150 cm, krásně sytě zelené listy a jsou košaté, jedná se o tříletá Rokota.


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů