HOŠTICKÉ HNOJIVO

Hnojení paprik
habanero
Stálý člen
Příspěvky: 155
Registrován: 05 led 2013 16:56
Reputace: 54
Obrázky: 0

HOŠTICKÉ HNOJIVO

Příspěvekod habanero » 27 čer 2013 10:21

Prave uvazujem nad kupov nejakeho hnojiva na chilli , zatial sa mi najviac zapacilo Hosticke hnojivo (tekute) . A tak sa vas chcem opytat na vase skusenosti s nim. Pozeral som aj po internete a nasiel som : HOŠTICKÉ GUANO KVAPALNÉ,HOŠTICKÉ HNOJIVO SLEPAČINCE,HOŠTICKÉ HNOJIVO na rajciny a papriku. Ktore z nich by bolo najvhodnejsie ? :wave: :jalapeno:

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: HOŠTICKÉ HNOJIVO

Příspěvekod stankar » 27 čer 2013 12:30

Hosticke hnojivo na rajcata a papriky uz v sobe miva myslim Guano a je paradni na rust, Hosticke slepicince jsou dobre na kvet a plod, takze by bylo dobre obe :)
Ja mam obe a jsem spokojeny, bez nich bych mel o dost slabsi rostliny a o dost mene plodu ;)

Uživatelský avatar
do100L
Stálý člen
Příspěvky: 118
Registrován: 02 kvě 2013 09:37
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: NR

Re: HOŠTICKÉ HNOJIVO

Příspěvekod do100L » 27 čer 2013 13:01

habanero píše:Prave uvazujem nad kupov nejakeho hnojiva na chilli , zatial sa mi najviac zapacilo Hosticke hnojivo (tekute) . A tak sa vas chcem opytat na vase skusenosti s nim. Pozeral som aj po internete a nasiel som : HOŠTICKÉ GUANO KVAPALNÉ,HOŠTICKÉ HNOJIVO SLEPAČINCE,HOŠTICKÉ HNOJIVO na rajciny a papriku. Ktore z nich by bolo najvhodnejsie ? :wave: :jalapeno:
Vidím, že nadšenie z hoštíc je nákazlivé a šíri sa jak TMV ... srandujem ...

Ono to hoštické paprikové, ale vlastne všetky tie prívlastkové sú podľa mňa jedno a to samé akurát pomixované s iným pomerom N-P-K na toto konkrétne nejaký za písacím stolom napísal "rajče paprika s guánom", ten pomer 7-4-6 nie je síce nejako mimo, vcelku ujde, ale ako plodové, teda vo fáze ked už je dostatok plodov po odkvitnutí je absolútne mimo, tam už bude chýbať K,Ca,
Slepačine a guáno - tam vidím rozdiel len v tom že jedno je (by malo byť) slépkové hovienko a druhé hovienka z morských vtákov ale vcelku je pomer N-P-K rovnaký akurát koncentrácia v roztoku iná 5-10-5 / 3-6-3.
Vzhľadom na skutočnosť, že obsiahlejšie údaje o prítomnosti iných potrebných elementov pre papriku - Ca, Mg, S, Fe, B, Mn, Mo, Zn tak tie hnojivá považovať za komplexné je nadsadené ... ale hádam im to dojde a pustia na trh aj niečo ako mikro hoštice alebo to doplnia ... možno im krivdím a je to v hnojive, len to zabudli uviesť v zložení ...

Všimol som si, že neustále sa tu opakuje slepičinec na kvet-plod ... nevhodné, možno tak 1-2 týždne pre naštartovanie tvorby kvetov ... inak tento pomer je skor vhodnejší ako štartovacie hnojivo pre stimulovanie tvorby koreňov pri a tesne po výsabepresádzaní sadeníc (1-2 x) a potom už rastové a prípadne intenzívne rastové (dôraz na N, +Mg,Ca,mikro), na plody by to potrebovalo nejak otočť pomer smerom ku K, +Ca, Mg, mikro,

Vo všeobecnosti ale postačia hoštice, len nie sú dostatočne doladené pre dosiahnutie maximálnej kvality plodov - zrenie-vyfarbovanie, cukornatosť, sušina, trvácnosť ...
8-methyl-N-vanillyl-6-nonenamide / Liečivý efekt kapsaicínu se môže prejaviť pri dávkach 400mg - 3xtýždenne. To je množstvo odpovedajúce asi 3-8 papričkám habanera.

Pavlos
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 04 čer 2013 10:17
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: HOŠTICKÉ HNOJIVO

Příspěvekod Pavlos » 27 čer 2013 13:26

To do 100l: A co bys doporučil za hnojivo (jak na růst, tak na plod a květ), respektive co používáš ty? Díky a palu zdar :-)

Uživatelský avatar
stalker251
Stálý člen
Příspěvky: 300
Registrován: 16 pro 2012 00:33
Reputace: 18
Obrázky: 0

Re: HOŠTICKÉ HNOJIVO

Příspěvekod stalker251 » 27 čer 2013 15:12

kvet biobizz bloom 2-7-4 NPK, hoštice nevhodné jak pisal kolega hore...
http://www.youtube.com/user/stalker2512?feature=mhee" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
do100L
Stálý člen
Příspěvky: 118
Registrován: 02 kvě 2013 09:37
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: NR

Re: HOŠTICKÉ HNOJIVO

Příspěvekod do100L » 27 čer 2013 20:18

Pavlos píše:To do 100l: A co bys doporučil za hnojivo (jak na růst, tak na plod a květ), respektive co používáš ty? Díky a palu zdar :-)
Necháp (te) ma tunák zle, nespomínam, že hoštická paprika je nevhodná/nepoužiteľná ... je to hobby hnojivo, organické, ľahko a jednoducho použiteľné ... rastlina od neho porastie aj zakvitne ... dusíka má primerane štandartnému rastu, fosforu dosť, draslík tiež (do určitej fázy), rastlina porastie, posilnie (mala by pri vhodnom použití) ... kvetom trochu napomôže zopár použití sliepkového ... ak sa zamyslím nad množstvom plodov čo sa vytvorí v pomere ku stavbe rastliny (u chilli) tak to možno aj utiahne v nejakej priemernej kvalite ... bežná intezívna komerčná paprika by mala problém, ale tam je pomer objemu plodov výrazne iný ...

ber to, že som poukázal na to, že výrobca neuvádza nič naviac v obsahu hnojiva, tak v podstate je to klasické NPK hnojivo a tým pádom treba mať na pamatáku, že bude potrebné niečo tej rastline ešte dodať ... Ca napr Wuxal Calcium ...na doplnenie K, Mg, a mikro - napr WUxal microplant ... wuxl má toho viac a je možné nakombinovať - napomerovať rôzne hodnoty,http://www.agroaliance.cz/pripravky/hnojiva/ .... navýšenie K napr. alga 600 http://www.agrobiosfer.cz/cz/alga-600/39 aj od Leili je toho dosť (populárne riasy a kdejaké bio), lignohumáty, vermihum ...

ono v podstate je dobré ked vieš o hnojive aké má presné zloženie bez toho aby si musel študovať že či to je na objem alebo to je na objem suchej vzorky, aj aké má pH, dobrý vyrobca uvedie aj napr. aké pH má 1% roztok vo vode (napr. wuxal), alebo uvedie aké EC má roztok 1g hnojiva / liter pri 20 st.C (Yara) . potom vieš presne čo a koľko kam leješ s akým pH a EC ...
To mi u tých hobby chýba a pritom to môže obmedziť kopu problémov u menej aj viac skúsených pestovateľov

Ono v konečnom dôsledku je dosti otázne čo konkrétne odporučiť bez toho aby sa poznal konkrétny stav, charakter-vlastnosti pôdy, vody, všeobecných podmienok pre konkrétne pestovanie ... niečo ovplyvní kvalita semien, niečo kvalita pôdy - substrátu, dosť ovplyvní voda a hnojivo, ale najviac ovplyvní samotný pestitel ... to chce čas, informácií je po nete dosť, študovať je čo, aplikácia praxou - časom naznačí kade sa uberať kde pridať/kde ubrať ... :tiphat:
8-methyl-N-vanillyl-6-nonenamide / Liečivý efekt kapsaicínu se môže prejaviť pri dávkach 400mg - 3xtýždenne. To je množstvo odpovedajúce asi 3-8 papričkám habanera.

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: HOŠTICKÉ HNOJIVO

Příspěvekod JuraS. » 20 lis 2013 07:47

Mám 150 lt akvárium do kterého jsem dal jen šneky. Několik druhů šneků. Každý má jiný zažívací trakt a jinak zpracovává co sežere. Podle toho co jim tam hodím (zbytky z kuchyně) mrkev, papriku, salát, brambory, květák ale i sem tam odřezek z masa..mi vyrábí širokospektrá howna která silný filtr předělává na 150 lt vody nacpané hnojivy. Hnojivo žižkovské. Námět pro vás a vaše známé co mají akvárium...
Navíc jsem našel jednoduchý návod na vermikompostér do bytu. ne že bych jich (těch návodů) neviděl už víc..třeba i z nerezovýho plechu...ale tohle je z krabic o kterých přesně vím kde je sehnat...takže si doma udělám vermikompostér a bude hafo kvalitního hnojiva..

Uživatelský avatar
Tehir
Stálý člen
Příspěvky: 131
Registrován: 20 říj 2013 15:50
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: HOŠTICKÉ HNOJIVO

Příspěvekod Tehir » 22 úno 2014 11:26

Používám na rajčata/papriky protože má pěkný obrázek, ale myslím, že je to víceméně jedno, které použiješ, kytky budou vděčné tak, jako tak. :)


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů