Haltův balkon

Naše pěstitelské snažení v roce 2017
Halth
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 31 bře 2017 14:02
Reputace: 3
Obrázky: 0

Haltův balkon

Příspěvekod Halth » 15 kvě 2017 16:05

Zdravím, jsem sice začátečník, ale podělím se o svoje krásky taky :D

Včera jsem je konečně vysadil do finálů a odnosil na balkon. Samozřejmě sotva jsem je odnosil a rozestavil, během pěti minut dorazila obrovská bouřka a neskutečnej slejvák, takže jsem to zase tahal zpátky (Plzeň-jih je posledních pár dní fakt o strach vylézt z baráku, hic, slunce svítí jak šílený a během 10 minut vás stihne slejvák s kroupama :D )... každopádně dnes už počasí vypadá o něco líp, takže jsem je opět přesunul na balkon a vyfotil.

Papriky nevypadaj tak krásně jako většině tady na fotkach, ale jsem začátečník, nesvítil jsem jim ani nic podobnýho a jsem na ně stejně hrdej. Za to jak vypadaj každopádně děkuju lidem tady na foru za pomoc, kterou jsem tady už nejednou našel ať už jde o substráty, hnojení nebo ty epický ,,květináče" který mi vyšli na přibližně 1/4 ceny než co bych koupil normální plasťák na 12 litrů květník. Rady tady jsem našel skutečně k nezaplacení, protože jsem v životě nic nepěstoval, takže každá prkotina co pro vás je jasný jak facka byla pro mě novinka :D

Jen u reaperů (viz obrázek), který jsou ve finálech už přibližně měsíc mi psoeldní dobou nový lístky rostou dost do žluta, nevim co se děje, do teď byly lupeny krásně zelený, dávam jim hnojivo i lignohumát a z ničeho nic jsou lupeny nažloutlý.

Zprava: Cayene red (neni moje původně, byl jsem v OBI pro substrát a náhodou jsem jí zahlídnul, tak jsem si jí koupil abych měl víc druhů) dále Carolina Reaper, Carolina reaper a 2x Jalapeno Telica.
38213

Zprava: první 3 z předchozí fotky a dále vepředu: Habanero Tasmanian, 2x Jalapeno Telica a ve žluté Chinese Multicolor. Zadní řada zprava, ve žlutém opět Jalapeno Telica a v menších květináčcích Carolina Reaper (kterej už měsíce stagnuje na stejnej vejšce, netušim co s tim) a dále Chinese multicolor, Jalapeno Telica a Habanero Tasmanian( tyhle 3 nejsou ve finálech, protože prarodiče nabídli kousek místa ve skleníku, takže ty půjdou do skleníku na porovnání s balkonem)
38212

Závěrem snad jen poznámka, že mam pět druhů, ale na příští rok bych velmi rád okoštoval mnohem, mnohem víc, takže jestli tady jede nějaká burza se semínky, na příští rok bych se rád zapojil a zkoušel pěstovat plno novinek.

No, pokud někdo dočetl a prohlídl až sem, přeju krásnej den, hodně slunka pro kytky a ať to roste.
Halth

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Haltův balkon

Příspěvekod petr.polasek » 15 kvě 2017 16:18

Pěkné kytky, ať se jim daří


Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2234
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3657
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Haltův balkon

Příspěvekod Bacula » 15 kvě 2017 20:59

Vítej, máš to pěkné, tak ať se daří.
Bacula

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Haltův balkon

Příspěvekod stankar » 18 kvě 2017 13:55

mas to pekne a nejak se mi nezda, ze by byly do zluta, spise svetle zelene, coz je v poradku :)

Uživatelský avatar
Cenisek
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: 13 bře 2017 08:20
Reputace: 26
Obrázky: 0
Bydliště: Ostrava

Re: Haltův balkon

Příspěvekod Cenisek » 18 kvě 2017 14:34

Taky jsem v chilli novátor a mám stejné pocity jako ty, většina tu má takové krásné palmy a já oškubané slepičky, ale jsem na ně hrdý a příští rok už budou s zkušenostma určitě jen pěkní kohouti :thumbup: jinak máš to pěkné, líbí se mi ty kytky.
btw. dotaz úplně mimo, na té fotce co to vykukuje za těma balkonovýma dveřima? Vypadá to jako červené nohy, jako by ve dveřích stál Ironman? :lol:
...připravit se! ...zamířit! ...PAL! :firychil:

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Haltův balkon

Příspěvekod Kendy » 19 kvě 2017 10:20

Ta většina má kytky pod světly a začaly brzo. A to je hodně poznat..

Vůbec se s tím netrap. Ty tvoje to z velké části taky doženou.

Halth
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 31 bře 2017 14:02
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Haltův balkon

Příspěvekod Halth » 19 kvě 2017 10:41

Cenisek píše:
18 kvě 2017 14:34
Taky jsem v chilli novátor a mám stejné pocity jako ty, většina tu má takové krásné palmy a já oškubané slepičky, ale jsem na ně hrdý a příští rok už budou s zkušenostma určitě jen pěkní kohouti :thumbup: jinak máš to pěkné, líbí se mi ty kytky.
btw. dotaz úplně mimo, na té fotce co to vykukuje za těma balkonovýma dveřima? Vypadá to jako červené nohy, jako by ve dveřích stál Ironman? :lol:
Je to židle DXRacer, jsem nadšený pařan :D


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti