LOBO balkon 2016

Co jsme vypěstovali v roce 2016
Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: LOBO balkon 2016

Příspěvekod lobo » 01 zář 2016 07:49

Ještě jednou děkuji OMOVI a Oskarovi za jejich degustační balíček a tady je první krátké zhodnocení :

Zdravím při malém pátku :jalapeno:

Včeraj sem kuchnul toho Burgunďana, že si vyndám semínka a bohužel všechny byli plesnivý :dunno: tak jsem aspon koštnul papričku, začal jsem u špičky ta nepálila vůbec. říkam si kurwa to neni možný tak jsem si kousnul do prdele jak je šťopka tam vim že to pálí nejvíce a tam už to pálilo ale nebyla to žádná hrůza řekl bych že to mohlo mít grády jako Habaněro ale chuťově velice zajímavé, ne úplně jako klasická chinenska, možná že to je říznutý s Baccatem ale to už tady vařim z vody jako vodník Kebule :-D

To Jalapeno jsem přidal ke svým kouskům a udělal si s manželkou na večeři Poppers. Po roce jsme si dali tuhle mňamku ale ždáný to Jalapeno ani tohle monster vůbec nepálili. Jsem už asi tak otužilej že mi Jalapeno nestačí :dunno: Ale jinak jsem si schoval semínka a na příští sezonu tuhle Senoritku určitě okoštuju

Včera jsem mě ale nabitej večer tak jsem toho víc nestihnul :dunno: Dneska mám v plánu otestovat ten Tiger Tooth a další kousky. :tiphat:

EDIT : Jelikož jsem měl Jalapen jenom 10 a to je pro dva málo, tak jsem použil ještě ty Baccatum které měli být původně Bishops Crown ale ted to vypadá že je to spíše Sugar Rush, to ale není důležitý. důležité zjištění a informace je ta, že to Poppers z Baccatum chutnalo o dvě třídy lepší než z Jalapeno :angry1: Doporučuji všem vyskoušet :thumbup:

Uživatelský avatar
wlasta1
Stálý člen
Příspěvky: 579
Registrován: 07 led 2015 05:35
Reputace: 266
Obrázky: 0
Bydliště: Hradec Králové

Re: LOBO balkon 2016

Příspěvekod wlasta1 » 01 zář 2016 18:50

Můžu jen souhlasit. Poppers z Bishopa jsou jednoznačně na špici. Ta ovocná, nasládlá chuť vs. slaný sýr a slanina je nepřekonatelná. Vzhledem k ceně chedaru používám nivu... :angry1: :foods:

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2196
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3026
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: LOBO balkon 2016

Příspěvekod OMO » 01 zář 2016 20:58

JJ buď jsou ty Jalapena pálivé a velikost nic moc, nebo naopak. Přibrousit je můžeš vždycky :) díky borci za tip. Příští rok sadím Bishopy s ostnama na poppers :)
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Uživatelský avatar
franco
Stálý člen
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2016 14:14
Reputace: 134
Obrázky: 0
Bydliště: Villa Fudemus

Re: LOBO balkon 2016

Příspěvekod franco » 01 zář 2016 22:43

wlasta1 píše:Můžu jen souhlasit. Poppers z Bishopa jsou jednoznačně na špici. Ta ovocná, nasládlá chuť vs. slaný sýr a slanina je nepřekonatelná. Vzhledem k ceně chedaru používám nivu... :angry1: :foods:
Toho Byshopa musím vyskúšať na poppers, mám ich dosť a sú veľké a neviem čo s nimi. Včera som robil s kamošmi Jalapeňo Poppers so slaninou, ako plnka bola Lučina a Niva. Bol tam aj "čierny peter" Jolokia so syrom zabalená v slanine, to bola bomba.
34248

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: LOBO balkon 2016

Příspěvekod lobo » 02 zář 2016 08:48

Malé pokračování koštovačky,

Včera jsem kuchnul odrůdu Tiger Tooth.


Hezký nenápadný plod, po rozříznutí nádherná vůně bylo tam asi 10 semínek takže paráda.

Říkám si taková příjemná vůňe tak to sežeru rovnou celý. Hodil jsem to do huby a okamžitě mě to kouslo jak se tak říká, mělo to kurewskou sílu, pořádně jsem si zaškytal, jazyk mě hořel jak už dlouho a jako bonus luxusní chut.

Ostrý pal na jazyku vydržel asi 5 minut a pak to najednou odešlo a příjmeně mě hřáli rty ještě půl hodky. Hodně příjemně mě tato odrůda překvapila. Sice hodně ostrý pal ale zase břicho to ani nepocítilo. Na příští rok si jí na 100% zasadím. Jen se ptám OMO a Oskare nebyla by fotka rostliny a jak velký je výnos ?

Chtěl jsem včera ještě koštnout další papričky ale Tygří zub mě pěkně rorpálil a nechtěl jsem přebíjet tuhle super chuť.

Díky moc za tuhle odrůdu

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2196
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3026
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: LOBO balkon 2016

Příspěvekod OMO » 02 zář 2016 10:00

lobo píše: Jen se ptám OMO a Oskare nebyla by fotka rostliny a jak velký je výnos ?
Je to relativně nová odrůda http://pepperlover.com/pepper-seeds/hea ... -pl-detail.

Za mě alternativa k JPGS. Výnos je velice slušný, papričky jsou malé takové jednohubky, ale je to kompletně obsypané plody. Kytka spíše z menších, žádná Adéla. I když u tebe to bude strom :firy: Fotka nevím jestli se podaří. Je to zastrčené ve skleníku za kytkama, no pokusím se. Příští rok ji asi zopáknu :angry1:
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: LOBO balkon 2016

Příspěvekod lobo » 02 zář 2016 14:41

Tak super to zní skvěle, konenčně nějaká slušná dorůda co ti urve hubu a zároveň se dá jíst ve větším množství aniž bys neumřel v křečích. :jalapeno:

Uživatelský avatar
wlasta1
Stálý člen
Příspěvky: 579
Registrován: 07 led 2015 05:35
Reputace: 266
Obrázky: 0
Bydliště: Hradec Králové

Re: LOBO balkon 2016

Příspěvekod wlasta1 » 02 zář 2016 17:22

Nechci spamovat tvoje vlákno, ale nemůžu si odpustit... :foods:
Na obrázku Bishop a Serenade poppers

34256


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2016“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host