Ondova dzungla 2016

Co jsme vypěstovali v roce 2016
ondo
Stálý člen
Příspěvky: 161
Registrován: 03 úno 2015 08:30
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Považská Bystrica

Ondova dzungla 2016

Příspěvekod ondo » 23 čer 2016 00:34

Caaute chilli zruti... ;) :chilli11:

Po minulorocnej prvej docela uspesnej sezone kedy som mal cca 6 rastlin, Haba Bonda a Dorset Naga sa mi to velmi zalubilo a tento rok som sa to rozhodol rozbehnut vo velkom...a to myslim naozaj vo velkom:D
Len tak v skratke - minuly rok sme stavali novy dom a ktomu patria samozrejme nove priestory, pozemky atd...na zahrade nam este ostalo vela volneho miesta, tak sme sa rozhodli postavit tam sklenik (6x3m)...uz sme to planovali dlhsie a kedze minuly rok ma to chilli naozaj chytilo (a pestovanie ako take), rozhodol som sa vyskusat "zopar" novych odrod ;)

Klicit som daval niekedy koncom januara, asi 90% vyklicilo ale samozrejme neskor museli zautocit smutnice, niektore rastlinky zlikvidovali uplne, niektore som porozdaval kamaratom (nech maju z coho slintat) :angry1:
Kedze teplo bolo uz skorsie, rastlinky som daval do sklenika asi tyzden pred zmrznutymi. Sklenik som zakryl bielou netkanou textilou ale aj tak to asi polovica rastlin schytala a poodpadavala vacsina listov, cca 2 tyzdne stagnovali ale potom zacali nahadzovat nove listy a rozbehli sa a teraz je kazdym dnom vidiet rozdiel :jalapeno:

No a teraz k samotnym paprikam ;)
Zasadene mam tieto druhy:
TSM Red
TSM Yellow
Brown Bhutlah
7 pot Jonah
Devil's tongue white
Haba red
Haba Bonda
Haba White
Aji Lemon
Bishop's Crown
Peito de Mocca
Jalapeno Maylon
Sigareta de Bergamo
....z tychto mam z kazdeho druhu cca po 5 rastlin
.............................
Carolina Reaper
7 pot White
7 pot Brainstrain yellow
Fatalii Yellow
....z tychto krasavic na ktore sa tesim, mam z kazdej iba po jednej :veryhot:

....plus este niekolko okrasiek ako Thanksgiving,Praerie fire, Bolivian Rainbow a Filius Blue

Na sklenik 6x3m je toho s.urvene vela ale teraz uz nic nenarobim...never try, never know :thumbup:

A aby som uz tolko nekecal tak pridavam nejakych zopar foto uz plodiacich krasavic ;)

Najviac sa dari Devil's tongue white, rastlinky su sice este dost male ale uz vela plodov, dufajme, ze to prilis nezbrzdi rast:/
31653
31652

Obsypane Jalapeno Maylon
31655

A zopar dalsich prvych, ktore uz su na svete ;)

Sigaretta de bergamo
31659
Peito de Mocca
31658
Brow Bhutlah
31651
Zlte Morugy
31660
Jedna malicka cervena Moruga :3
31661
A nejake tie okrasky :)
31657


Dneska len takto narychlo take vseobecne zhrnutie, najblizsie urcite pridam aj nejake dalsie fotky, pripadne aj z predpestovania a podobne.
A kedze moja najvacsia zaluba je fotenie, tak preco to nespojit aj stymto konickom ? ;)
Nechcelo sa mi fotit zvlast rastlinky a v takej hromade je to aj dost obtiazne...tak som nafotil vsetko:D (Ani za toho boha mi to nechcelo uploadnut v lepsiej kvalite, tak aspon takto ;)

Tak vitajte v mojom skleniku a prajem vsetkym vela urody a hlavne radosti z pestovania :chilli11:
https://www.360cities.net/image/panofb
Naposledy upravil 1 dne ondo; celkem upraveno 23x.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Ondova dzungla 2016

Příspěvekod Kendy » 23 čer 2016 08:28

Hezké.. Hezké... moc hezké.

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Ondova dzungla 2016

Příspěvekod lobo » 23 čer 2016 08:37

Tož vítej zpět kolego, jsem rád že jsi si zase našel cestu na forum. :thumbup:

Ttvuj seznam chilli je mi velice blízký. Hodně supermordorů a sem tam nějaká ta slabší odrůda k televizi místo chipsů. A to že se ti daří úplně fantasticky není třeba dodávat. Fakt paráda
:foods:

Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: Ondova dzungla 2016

Příspěvekod Zrzek » 23 čer 2016 08:50

Seznam odrůd, fotky, rostliny - všechno paráda. A to panorama v odkazu je fakt super.

ondo
Stálý člen
Příspěvky: 161
Registrován: 03 úno 2015 08:30
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Ondova dzungla 2016

Příspěvekod ondo » 23 čer 2016 09:36

Diik za privitanie a pozitivne komentare :))

Uz dlhsie som planoval spravit si vlastne vlakno ale nejak som sa ktomu nemohol dokopat a nemal som moc casu a vlastne som ani poriadne nevedel ake vsetky odrody budem mat..

Pri kliceni som chcel usetrit na substrate a po par tyzdnoch to vyzeralo asi takto :X
Tie smutnice boli uuplne vsade, tieto zlte lepiace stitky nakonci uz neboli ani zlte ehh
31693

A takto skoncila asi tretina vsetkych rastlin :(
31695
31694

Nastastie po presadni do sklenika sa hned za par dni spamatali, smutnice a ostatna haved zmizli a teraz uz spokojne rastu:)

Btw. odzaciatku im davam lignohumat, kym boli v plastovych poharoch som prihnojoval s hostickym guanom.
Kamaratov kamarat chova nejake sportove holuby a nedavno mi doniesol na skusku holubince...neviem cim to krmi ale tie hovna robia zazraky:D
Naposledy upravil 1 dne ondo; celkem upraveno 23x.

Uživatelský avatar
franco
Stálý člen
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2016 14:14
Reputace: 134
Obrázky: 0
Bydliště: Villa Fudemus

Re: Ondova dzungla 2016

Příspěvekod franco » 23 čer 2016 09:57

Pekne sa ti darí, gratulujem :-) Ako si spokojný so skleníkom? Ja mám taký malý cca 1,8x3m z polykarbonátu a rozmýšlam, že by som vo vymenil za taký ako máš ty.

ondo
Stálý člen
Příspěvky: 161
Registrován: 03 úno 2015 08:30
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Ondova dzungla 2016

Příspěvekod ondo » 23 čer 2016 10:11

Dik:) Mame ten sklenik zatial len par mesiacov ale zatial som snim velmi spokojny...ale treba dat hore aspon dve metrove okna, to vetranie je tam ozaj dolezite. Sklenik ani neposobi nejak extra velky, je skor taky akurat ;)

Uživatelský avatar
Jahodove_pyre
Stálý člen
Příspěvky: 247
Registrován: 21 čer 2016 10:40
Reputace: 229
Obrázky: 0
Bydliště: Čelákovice

Re: Ondova dzungla 2016

Příspěvekod Jahodove_pyre » 23 čer 2016 10:17

Zdar! Kytky fantazie! Stále so říkám že bych kytky měl honit, aby byly větší, takže jsem teprve včera aplikoval poprvé hnojivo na květ, ale ty si mě přesvědčil, že i velké plody se rodí na menších kytkách.
Jinak jestli kytky jsou fantazie, tak skleník, to je prostě bomba. Uspořádání perfektní ! Ten polykarbonát je fakt zázrak :thumbup:
Btw. skleník se je zakoupen jako skládačka, nebo je to tvoje vlastní inspirace ?
Jinak tleskám a držím palce, ať ti kytky dělají jen radost
Always hard way


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2016“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů