Queenas is back! 2015

Naše chilli papričky v roce 2015
queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Queenas is back! 2015

Příspěvekod queenas » 18 led 2015 21:52

Ahoj,

mozna si nekteri z vas vsimli, ze za posledni dny tu mam zas nejake příspěvky. To ma dva důvody.. Jsem nemocný a nudím se v posteli na mobilu (taky z něj píšu sem a je tam nejaka zapnutá autokorektura, tak prominte nedostatky mého textu). A druhy - vcera jsem započal sezónu 2015.
Popravde jsem teda uz pred tak dvema/trema mesici zasel TS Butch T v praci a uz je z toho hezka kyticka. Nasel jsem ve spizi totiz nejaka 3seminka, tak jsem tam soupnul 2, jelikoz kvetinac byl zrovna prazdny po rajceti.. A jedno se hezky ujalo.
Ale zpatky ke vcerejsku - uz jsem to nevydržel a vysel zatím seminka na kapesnik, ktery jsem namocil, dal na talir a prikryl ho miskou. Dneska jsem to tu procital a nastesti nekdo zminil plastové uzavírací krabicky, tak jsem to dneska přesunul tam - ze me to nenapadlo samo.. :dunno: Každopádně dekuju bezejmenému hrdinovi za nápad. Nedávno jsem se stěhoval s manzelkou a dcerou do vetsiho a s lodzii, takze i to je důvod, proc se vracim k pěstování chilli.
Chilli jsem vlastne zadal pěstovat v roce 2013, to jeste u mámy na lodzii. Spoustu hlavne chinense papriky, do kterych jsem vkladal nadeje, jsem poctivě predpestoval a pak je dal na tu zasklenou lodzii orientovanou na jih... Ikdyz byla ta skla vzdy odsunuta, aby se tam vetralo, stejne se to tam prehrivalo a dopadlo to tak, ze za plodily jen annuumky.. Chinenskam proste vzdy upadl květ, kdyz se v něm ukázal zárodek papricky.. V roce 2014 jsem vzal jednu no name chinensku u tchanovcu (mela okolo 2 let) a hodil jí na jaře do skleniku. Zaplodila moc hezky, ale jen jsem to nasusil..
No a letos... Nebudu toho pestovat tolik, okolo me vsichni preferujou cesnek, jsem snad jediný na chilli. A prevazne se budu venovat rajcatum, ty miluju nade vsechnu zeleninu (mozna krome vodního melounu:)
Takze plány pro letosek:

1x TS Butch T
1x Bhut Jolana
1x Baby habanero red - zkusim z nej bonchi po sezone - rad bych ho aspon na jednu dekadu.
cca 4x Jalapenos (ze semínek z Globu(?)) - snad to vyroste, papricky nebyly jeste uplne zrale.. Z těch bych rád pořádnou zásobu Jalapeno poppers:)
1-2x Rocoto yellow
Dal mozna jeste Fresno, jestli se hodi taky na poppers a mozna big jim:) no a pak sladke papriky, ale to sem nepatri..

Jak jsem psal, TSBT uz mam kytku, jolokii, baby haba a Jalapenos klicim od včerejška od kazde odrudy vice seminek. Jooo a chci pestovat prevazne ve skleniku. Mozna neco malinko na balkone, ale mozna ani ne. Třeba se ke mne přidá casem dcera a navysim produkci chilli, ted je jí ale teprve 16 mesicu. Jinak jsem z Prahy, ale pestuju v Chomutově. Fotky poslu, az budou aspon klicky :)

Queenas out
Naposledy upravil 3 dne queenas; celkem upraveno 19x.

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Queenas is back! 2015

Příspěvekod Colostomizer » 19 led 2015 00:50

Welcome back! :) Ať se daří!

p.s.:
Mám takový pocit, že bezejmenným hrdinou je koos995 :)


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Queenas is back! 2015

Příspěvekod queenas » 19 led 2015 09:22

Diky:) a diky i koosovi, jestli je to tak;)
Uvidime, jestli vubec neco vyklici:)) A jeste jednou sorry vsem za chyby v prvnim prispevku - na tom mobilu je to sila..
Jooo a dopsal jsem do seznamu rocoto yellow - dostal jsem 4 seminka, tak to chci zkusit.

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Queenas is back! 2015

Příspěvekod queenas » 24 led 2015 18:12

Ahoj,

tak reportuju zpet. Diky TOMovi a vymene seminek s nim (snad ti ty ode me na zacatku tydne dorazi:), se meni muj "playlist" :)

Pokusim se o toto:

Chilli:
1x TS Butch Taylor
1x TSM yellow
1x TSM red
1x Bhut jolokia
1x Baby habanero red (zatim ze 4 nic nevyklicilo, zbylych 10 je na ceste k TOMovi:)
1x Fresno
1x Bolivian Rainbow
2x Rocoto (zatim neklici...)
1x Jalapeno Globus
1x Jalapeno Purple
3x Jalapeno Mix
1x Big Jim

Sladke:
5x Kapie 2014 (nejaka paprika, co dobre plodila 2014 ve skleniku, tak jsem vzal seminka:)
3x Orano z LIDLu - oranzova paprika, chutove moc dobra (asi F1, tak uvidime, co z toho bude)

A tady v praci uz roste nejaky ten cas s malo svetlem a pri nizkych teplotach TS Bucth Taylor. Rekl bych, ze kvuli tomu svetlu ma tak svetle listy.. Zalevam ho jednou tydne, obcas i min. Vedle jsem postavil jogurt pro srovnani.
21067

PS. mate nekdo zkusenosti s tim, kdy se daji premistit papricky do skleniku? Pocitam, ze v dubnu uz by to mohlo jit, ne?

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Queenas is back! 2015

Příspěvekod queenas » 24 led 2015 18:22

Jo jinak, zatim mi vyklicilo:
1x Kapie 2014
1x Bhut Jolokia
1x Jalapeno Globus (wow, seminka jsou ze zelenych plodu (ale taky vyklicilo jen 1/8:)
Rocoto (3 seminka) a Baby habanero (4 seminka) zatim nic :dunno:
A zbytek jsem dal klicit pred chvili:)
Naposledy upravil 1 dne queenas; celkem upraveno 24x.

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Queenas is back! 2015

Příspěvekod proki73 » 24 led 2015 18:25

papričky se přesouvají v polovině až koncem Května a musí se nadstínít aby si je nespálil přímím sluncem jo a prosím tě co je to Jalapeno globus? to je jako z obchodu globus?

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Queenas is back! 2015

Příspěvekod queenas » 24 led 2015 18:45

Ahoj, presne tak, zkusil jsem vybrat seminka z par Jalapenos z globu, ze kterych jsem si nasledne udelal Jalapeno poppers.
Jo a nevim, ale podarilo se mi v prispevku vys napsat "mY vyklicilo" - fuj, opraveno.
V pulce kvetna vim, ze se vse dava ven (po zmrzlych), ale doufal jsem, ze ve skleniku to prezije i nejake ty mraziky v dubnu.. No to me manzelka zabije.. a to chci jeste predpestovavat rajcata... ale ty az od brezna.

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Queenas is back! 2015

Příspěvekod queenas » 31 led 2015 11:57

Ahoj,

tak se vracim s mensim updatem. Zatim vyklicilo:

Jalapeno Globus
TSM yellow
Fresno
Bhut Jolokia
Bolivian rainbow
Rocoto yellow
Kapie 2014 (sladka)
Orano (sladka)

Klicim na vlhkem papirovem kapesniku v misce na radiatoru (ne uplne primo na nem). Takze z hliny zatim jeste vylezlo skoro prd, ale pomalu se to dere ven:)
Jinak jsem si poridil v jednom hobbymarketu svitidlo na 2x 18 W zarivky. Zarivky jsem nejaky Phillips 865 (cili 6500K). Nejsem zatim liny, takze je tam davam na dobu meho spani a pres den je davam na jizni parapet, takze svetla by mely mit celkem dost.. Az trochu povyrostou, mozna uz je pak necham jen na parapetu.
Fotky viz nize. Myslim, ze to celkem pomaha, sazenice se nikam netahnou - taky prikladam jednu fotku.
211582115721156


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů