Kozel zahradníkem.

Naše chilli papričky v roce 2013
JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Kozel zahradníkem.

Příspěvekod JuraS. » 22 lis 2013 08:09

Jak jsem se snažil představit tak budu pěstovat pálivý podkovy pro zábavu. Pro takovou jaká je možná v paneláku s balkonem.
Doma mám 6 druhů chilli paprik, plánuju ještě další. Co teď vím ? V jednom pokoji kde se topí mám o topení opřené jedno 80 lt akvárium které je prázdné a špinavé. O víkendu škrabkou oškrábu za stěn sajrajt na dno a tam ho nechám. Snad seženu jiffy a nebo je někde objednám. Na výšku má akvárko 25 cm (odhaduju, jsem v práci). Semínka dám po dvou (2 jiffy, 2 semínka, každé svoji) a když jedno z dvojčat nevyklíčí nebo bude kripl, tak ho vyhodím a nahradím dalším (holt bude o něco časově opožděný). Na akvárium budu z vrchu svítit zářivkovým akva tělesem. Bude se svítit (budou řídit hodiny) od 7:30 do 21:30. Pokud se mi podaří sehnat 20W ve variantě osram 77. Tak to bude bezva, ale hrotit to nebudu. Jiffy proleju vodou z akvárka kterou odsaju ode dna ze šnekoviště. To budou de fakto samý howna. V tomhle akvárku nechám vodu tak 1-3 mm vysokou..budu tenkou hadičkou doplňovat z vedlejšího šnekoviště lékařským kapátkem (prostě odpar se bude doplňovat kontinuálně). Jakmile vyrazí a budou silnější tak půjdou do květináčků a zpět jen zvýším stabilní hladinu vody. Fotky doplním.
Sadit plánuju někdy o vánocích jak bude nuda...a nebo v lednu..
Něco můžu změnit když poradíte ale ne "dej to do skleníku" nebo "dej 50 lt kýbl"...v obi prodávali nádherný nádoby na míchání malty..za pár korun..to by byl květináč ! jenže takový bych dal na balkon 4 a už bych se tam nevešel..taky mě napadá sehnat klíče od střechy a takový květináče dát na střechu a tam si udělat zahrádku...jenže nápad je jedna věc a realizace druhá..
Jestli je dobré aby v pařníku proudil vzduch tak stačí říct a osadím to ventilátorem z pc..

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozel zahradníkem.

Příspěvekod JuraS. » 23 lis 2013 10:51

Založil jsem si galerii. Wo co gou je v popisu obrázku.

Uživatelský avatar
HotFox
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: 24 led 2013 13:38
Reputace: 9
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozel zahradníkem.

Příspěvekod HotFox » 24 lis 2013 18:07

:huh:

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozel zahradníkem.

Příspěvekod JuraS. » 28 lis 2013 10:30

Cestou aukra jsem dokoupil 10+1 semeno Trinidad Scorpion Moruga, 100 kousků 33mm Jiffy a před chvílí 5 kousků 11lt. pěstebních květináčů..sotva příjdou jiffy tak zasadím semínka, už jsem projednal doma kam je umístím až se rozrostou a než půjdou na balkon. A v práci se rozmýšlím zda tady není nějaká nevyužívaná místnost ve které by mohli papriky růst jako ve skleníku...nějakou jistě najdu..a nebo se domluvím se skladnicí ne to abych mohl v obr skladu rozestavit květináče...bude zábava....

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozel zahradníkem.

Příspěvekod JuraS. » 30 lis 2013 08:38

Tak mi dorazili semena Trinidad Scorpion Moruga + bonus Mexican Red. Už toho mám tedy tolik (těch druhů) že fakt začínám pochybovat, že se mi to sem, domů, vleze. Nějak vázne dodávka Jiffy. Prodejce se vymlouvá, že nestíhá, že pracovnice co má na starosti balení onemocněla atd. Ohraná písnička. Poštvu na něj právníka aukro.cz. A bude to. Květináče jdou zatím poštou.

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozel zahradníkem.

Příspěvekod JuraS. » 04 pro 2013 13:36

Zprovoznil jsem pařeniště.

Přišly jiffy. 102 kousků 33mm.
15322

Tak jsem jich pár namočil do hownové akvarijní vody.
15323

Pohled z nebe.
15324

Budiž světlo. A světlo bylo.
15325

Tohle k pití není určeno. Zleva: TSM, TSBT, Chocolate Sweet, Purple Beauty sweet, Mexican Red, Black Stinger. Zalito hownovou vodou z akvária. Nad topením se to neuvaří ale bude to v teple aspoň do zítra.
15326


JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozel zahradníkem.

Příspěvekod JuraS. » 05 pro 2013 19:48

Dneska zasazeno. Jiffy, v obalu od vajíček, dole malá dírka..přidal jsem i jedno semínko červené kapie co jsem měl k večeři...na to celé praží světlo a z boku hřeje topení...

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozel zahradníkem.

Příspěvekod JuraS. » 08 pro 2013 09:04

3 tí den v "hlíně". Po ránu zatím nic viditelného, zázrak přírody-zrození, není viditelný. Světlo svítí automaticky, topení hřeje, voda je a tak v pracovním týdnu mrknu do akvárka večer až se vrátím z práce. Doufám, že něco vyrazí jinak tam nasázím pampelišky !


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2013“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů