Dexter - 1. chilli pokus

Naše chilli papričky v roce 2013
dexter
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 26 dub 2013 20:14
Reputace: 0
Obrázky: 0

Dexter - 1. chilli pokus

Příspěvekod dexter » 12 črc 2013 09:43

Ahojte :tiphat:

Tak pridám aj ja fotky mojej vôbec prvej sezóny s chilli. Začal som poskromne, nechcel som hneď pokaziť veľa rastliniek naraz, takže mám iba zopár kúskov.
No ale k fotkám.
13499
Tu je jedna "no name" chilli. Sušenú papričku som dostal od babky a zasadil semienko. Toto vzniklo. Predpokladám, že to bude jedna z okrasných, neviem však ktorá. Ak by ste niekto vedel viac, tak budem veľmi rád. Prikladám aj ďalšie fotky plodov. Tie by sa maly (aspoň podľa sušenej papričky) zafarbiť do peknej červenej
13500
13501

13502
Tu je ten istý druh, semienko z tej istej papričky ibaže túto rastlinku som zastrihol takže je nižšia a rozvetvená

Podotknem, že rastlinky mám na zasklenom balkóne

13503
Túto rastlinku mám však jedinú v byte na parapete. Na okne, ktoré je otočené úplne rovnakým smerom ako balkón. Zaujímavé však je, že táto rastlinka nemá zatiaľ ani jeden plod. Kvetov má však dosť. Dodám, že čo sa polievania a hnojenia týka, sú na tom všetky rastliny rovnako.

13504
Taká zaujímavosť. Nemal som už žiaden kochlík, bolo mi ľúto túto rastlinku vyhodiť tak som ju dal ešte ako úplne malú do šálky. Celkom sa jej tam darí, je síce maličká ale kvitne a má dva plody :thumbup:

13505

13506
A tu ešte moja Habanero Red Hot

13507
A Jalapeno Delicas

Habanero a Jalapeno som zasadil dosť neskoro, takže na prvé kvety ešte iba čakám. Pri Jalapeno už odštipujem prvé puky, Habanero si však dáva riadne na čas.

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Dexter - 1. chilli pokus

Příspěvekod stankar » 13 črc 2013 08:24

Pekne je mas, preju hodne zdaru :)

dexter
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 26 dub 2013 20:14
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Dexter - 1. chilli pokus

Příspěvekod dexter » 02 srp 2013 15:33

Tak mám tu malú aktualizáciu. Niečo mi tu podrástlo, niečo sa už zafarbuje :angry1:

13892
13893
13894
Tieto sa mi už pekne zafarbujú. Stále však neviem čo sú zač. Pre mňa sú to do dnes no name chilli. Myslím, že to budú niektoré z okrasných, neviem však ktoré. Až by niekto mal nápad, tak dajte vedieť

13895
13896
Tu je opäť moja hrnčeková chilli. Má plody a už sa aj pekne farbia

13897
Moja Habanero Red Hot. Rastie ako z vody, no nemá ani jeden puk! Čomu moc nerozumiem

13898
Jalapeno delicas, na ktorej som doteraz ešte odštipoval puky. Už ich však nechávam a začínajú sa pomaly tvoriť kvety

13899
Takto to vyzerá celkovo (skromne) na mojom balkóne, ktorý je zasklený/b]

13900
Toto je rovnaký druh ako prvá menovaná. Tá no name. Túto mám však v kuchyni a má iba jeden plod. Pritom má úplne rovnakú starostlivosť ako tie na zaklenom balkóne

13901
13902
Toto je môj malý Habanero Red Hot lesík na balkóne, ktorý nie je zasklený. Stav je však rovnaký ako u rastline na balkóne zasklenom - žiadne puky, iba rastie



Jedna zaujímavosť. Dávnejšie som si chcel do hrantíka vysiať bazalku. Dlho dlho však nechcela vyliezť, tak som myslel že z nej nič nebude. Preto som dve Habanera, ktoré by ináč asi museli putovať preč presadil do toho hrantíka a dal som ich na nezasklený balkón. No a bazalka mi začala vyliezať pekne pomedzi Habanera. Som zvedavý čo z toho bude. Možno pikantná bazalka :firy:
13903

Thelandic
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 28 pro 2012 11:30
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Dexter - 1. chilli pokus

Příspěvekod Thelandic » 02 srp 2013 18:24

mas tam trochu rozhodene tie parne b tagy :D , inak pekne rastliny, vela uspechov zelam :)


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2013“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti