První krůčky v chilli branži..

Co jsme pěstovali v roce 2010
nhg
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13 lis 2010 11:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

První krůčky v chilli branži..

Příspěvekod nhg » 18 lis 2010 19:33

ahoj,jak už nazev vlákna napovida jsem vskutku zacatecnik v pestovani paprik,natož pak chilli.To byl taky jeden z duvodu proc jsem se rozhodl zalozit toto tema kde budu publikovat svoje snazeni,ktere pocalo obdrzenim zasilky od mopslíka.Díky!Seminka prisla neposkozena,trochu tapu kolik jich zasadit.Moc si neumim rict dost a pak mam vzdycky prace nad hlavu,takze to vidim na 2 seminka od kazdy odrůdy,snad to nejak pujde.Jmenovite jde o :

Negro(Chilaca),Fresno,Devils Tonque,Rocoto Manzano,Banana sweet a bonus Habanero small red :bic2:

Klíčit hodlám na minerální vatě(grodan),ktera se maci v lavoru na zahrade uz od leta a nevim co s ni,tak ji asi zamicham i do substrátu.To je věc kterou musim ješte promyslet,domácí kompost chytá plíseň,což dobře řešila mikrovlnka.Vzhledem k tomu,že mikrovlnce se vyhývám obloukem,si budu muset pořídit nějakou vhodnou alternativu,nejlépe bez bonusů v podobě všelijaké havěti.

Prozatim mam jako zdroj svetla jednu 36w,1.2m zářivku,ktera ma uz dost najeto.Jak to pujde,koupim jeste jednu a a zkusim zprovoznit jinou poskozenou,ktera umi furt dokola jen startovat.

To je prozatim vse.
:old:

nhg
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13 lis 2010 11:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: První krůčky v chilli branži..

Příspěvekod nhg » 04 dub 2011 18:40

Takže,dlouho jsem tu nebyl,páč se nedařilo..sázel jsem dvakrát,jednou na starší rw ze zahrady,podruhé také na rw,což byl babiččin pokus.

Napoprvé hezky rychle vyklíčily,zasadil jsem,ale nevylezly.Přisoudil jsem to půdě,kterou jsem z nevim jakého rozmaru propekl v mikrovlnce.no nevyplatilo se,ani prt se nechyt.

Při druhém pokusu na rw rovnou zahnili vlivem nějaké plísně obyčejné.

Te'd na potřetí,když jsem vysel do substrátu,už lezou a vypadaj že jim zatim ani nic nechybí.

Jsem rád že se chytlo taky jedno z dvou posledních semínek Rocoto Manzano.uff,snad to půjde.Jedno ještě mám.

fotku přiložím v dalším příspěvku.Chilli zdar :naga:

nhg
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13 lis 2010 11:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: První krůčky v chilli branži..

Příspěvekod nhg » 28 kvě 2011 15:09

zdravím vás přítomné.U by to tu chtělo nějaké foto že...

kytičky začínají už lépe růst.venku se jim moc nelíbilo tak jsou za oknem.dostal jsem jedno habanero od kamaráda..pár paprik jsem daroval.dvě si přinesl z kompostu.možná to jsou ta malá habanera která na ubrousku nevyklíčila.uvidíme

k fotkám:

habanero od kamaráda

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

to je asi vše

kutas71
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 23 kvě 2011 20:20
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: První krůčky v chilli branži..

Příspěvekod kutas71 » 09 čer 2011 19:52

Moc pěkné Habaděra nemaji moc rady přime slunce,mě slunko spařilo habaděra dost drsně.čus

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: První krůčky v chilli branži..

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 10 čer 2011 08:21

kutas71 píše:Moc pěkné Habaděra nemaji moc rady přime slunce,mě slunko spařilo habaděra dost drsně.čus
Habanero potřebuje co nejvíce slunečního svitu, ať už ve skleníku, fóliovníku, za oknem nebo na přímém slunci. Bez něj by bylo zakrslé a nemělo dostatek plodů. Popálení rostlin beru za přirozený jev, při přesazování do fóliovníku.

Uživatelský avatar
Chilli.tk
Stálý člen
Příspěvky: 226
Registrován: 08 kvě 2011 22:35
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: První krůčky v chilli branži..

Příspěvekod Chilli.tk » 29 čer 2011 13:12

Hele a ten plevel kolem rostlin tam máš kvůli tomu že jsou to bylinky?:D

nhg
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13 lis 2010 11:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: První krůčky v chilli branži..

Příspěvekod nhg » 08 srp 2011 21:34

@kutas:taky s nim mělo z počátku problémy a svěšovalo listy.Teď už je to v cajku.Rostlina je venku,kde čeká na opylovače.Má asi 30 centimetrů.

@mops:nějaký plody tam budou,ale je to menší rostlina.

@chilli:plevel tam mám kvůli okrase.Dá se mluvit o symbioze nebo spíš takhle,rostlinám to nevadí.Dusíku maj dost a plody taky budou.

nhg
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13 lis 2010 11:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: První krůčky v chilli branži..

Příspěvekod nhg » 08 srp 2011 21:53

Hoj,takže jsem tu s dalšim updatem.Trochu pozdnim ale přeci.Rostlinky jsem pustil do květu,respektive jsem přestal otrhávat kvítky.

Asi nejvíc se mi líbí Devils Tonque páč má opravdu mnoho květů.Rocoto nepřekvapuje a nasadilo své typicky purpurové květy.Několik fotek jsem ještě doladil v gimpu,aby vynikla jejich barva.

Věřím,že se budou líbit.Dotazy vítány:)

začal bych s Banana Sweet.Má největší květy a papričky už taky najížděj.Fotky jsou pár dní staré,ale nové květy se stejnak postupně otevírají.Kvetou tři-čtyři,možná pět dní a pak začnou uvadat.Radši jsem všechny dal ven,zpoza okna,aby mohli být postupně opylovány,opylovači.

Takže tady Banana Sweet,budoucí sladká paprika.

Obrázek

Dál tu mám Devils Tonque.Množství květů je neskutečné.Přičítám to budouví,menší velikosti paprik.Určitě budou pálivé :jolokia:

Obrázek

Fotka pro představu o velikosti rostliny:

Obrázek

A jako poslední,zatim,Rocoto Manzano.Další dva druhy,tedy Habanero a domnělé Habanero Small Red z kompostu,vyfotím a zveřejním příště.

Docela jí to sluší,řekl bych,na některých fotkách :smart:

Obrázek

neupravená fotka

Obrázek

upravená

Obrázek

asi taky:

Obrázek

možná nejlepší,též řádně zgimpená

Obrázek

pokračování příště,zatim se mějte :firychil: :veryhot:

ahoj :thumbup:


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2010“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host