První Sezóna - Million Chillies Baby

Naše pěstitelské snažení v roce 2020
Uživatelský avatar
Milli
Stálý člen
Příspěvky: 73
Registrován: 28 dub 2020 08:55
Reputace: 165
Obrázky: 0

První Sezóna - Million Chillies Baby

Příspěvekod Milli » 28 dub 2020 11:03

Zdravím všechny v probíhají sezóně a dovolím si se zpožděním také přispět svou troškou do mlýna.

Intro

Číňani
TMS, TMS yellow, Habanero Choco - tady je to složitější, zatím nevím počet, a jaká odrůda je jaká (během klíčení se podařilo mé drahé polovičce shodit pařeniště z parapetu) :cooking: každopádně mám čtyři rostliny s překvapením.
Ke klíčení byly dány přelom ledna/února. Vyklíčily po 14-18 dnech v pařeništi, kde byly do vytvoření 2 skutečného patra. Poté přesazeny do 3,5l květináčů (do substrátu gramoflor - pro výsev s perlitem)

Hallows Eve, Orange Lantern - k těmto dvěma chinenskám jsem se dostal o víkendu při návštěvě zahradnictví, vzhledem k jejich stavu mě jich bylo líto, tak jsem se rozhodl je koupit a “napravit je (viz níže). Ihned po koupi byly přesazeny do 3,5 l květináčů se směsí substrátu univerzál forestina a perlitu.

Annum
Jediná annumka v mém repertoáru je Explosive Ember. Která si roste ve stejném květináči a substrátu jako TMS a HChoco.

Světlo
Všechny rostliny jsou během dne pokud jsou příhodné podmínky na balkoně, kde mají 6,5 - 7 hodin přímého slunce. Na noc a v případě špatných podmínek jsou za balkonovými dveřmi uvnitř.

Hnojení
Vitality Complex, Lignohumát, Hoštické s guanem - vše jednou týdně

Voda
Zalévám 1x za 2-4 dny, pocitově - respektive po vyschnutí substrátu (metoda prstu :tiphat: )

Jedná se o moji první sezónu, takže za každou radu a připomínku budu rád. Připravte se, že čas od času vás budu ve svém vlákně “obtěžovat” otázkami. Už jich mám pár připravených. A teď k tomu, jak rostliny rostly, a jak jsou a nejsou na tom nyní.....to be continued :thanx:
Naposledy upravil 1 dne Milli; celkem upraveno 12x.
“If you can’t take a heat, stay out of the kitchen.” :firychil:

Uživatelský avatar
Milli
Stálý člen
Příspěvky: 73
Registrován: 28 dub 2020 08:55
Reputace: 165
Obrázky: 0

10.4. 2020

Příspěvekod Milli » 28 dub 2020 11:11

648286482664827

Nahoře Explosive Ember (foto č. 1)

Další dvě fotky - zatím neznámí Číňani :hot: - ano klasická, začátečnická chyba popáleni od slunce, v mém případě přes sklo když jsem byl o víkendu pryč, ale naštěstí nic fatálního. Venku jsem je měl první týden pod bílou netkanou textilií.

Všechny fotky z 10.4. 2020
“If you can’t take a heat, stay out of the kitchen.” :firychil:

Uživatelský avatar
Milli
Stálý člen
Příspěvky: 73
Registrován: 28 dub 2020 08:55
Reputace: 165
Obrázky: 0

23.4. 2020

Příspěvekod Milli » 28 dub 2020 11:17

V té době celé osazenstvo po hromadě. 64829
Pro zajímavost pěstují ještě rajčata vhodná do květináče - zde odrůdy Aztek a Venus
64831
“If you can’t take a heat, stay out of the kitchen.” :firychil:

Uživatelský avatar
Milli
Stálý člen
Příspěvky: 73
Registrován: 28 dub 2020 08:55
Reputace: 165
Obrázky: 0

Zachráněnci

Příspěvekod Milli » 28 dub 2020 11:35

V intru zmiňované chinesky - Hallows Eve a Orange Lantern “zachráněni” ze zahradnictví o víkendu.

64830
Orange lantern
64835
Hallows Eve
64834
Vidíte v jakém jsou stavu. Při přesazování byla původní půda úplně přelitá a chytala plíseň. Byly přesazeny a od té doby bez zálivky, jen vitality na list.
Obě dvě rostliny mají světle žluté (OL až bílé) mladé listy viz foto. Ptám se může to být jen s dlouhodobého přelévání v zahradnictví nebo jim něco chybí? Popřípadě doporučení, jak pokračovat v léčbě. :thanx:
“If you can’t take a heat, stay out of the kitchen.” :firychil:

Uživatelský avatar
Quentin_Bull_89
Stálý člen
Příspěvky: 1465
Registrován: 09 kvě 2018 17:58
Reputace: 1963
Obrázky: 0
Bydliště: Kypr, Oroklini

Re: První Sezóna - Million Chillies Baby

Příspěvekod Quentin_Bull_89 » 28 dub 2020 12:42

Co mě spíš udivuje, že si sehnal v zahradnictví Evku. Člověk spíš narazí na všelijaké annuumky, max nějaké haba. Každopádně popálené listy odpadají, narostou nové, žádný horor. Začal si správě, zatím bych jim dával dávku Vitality v kombinaci s lignohumátem a sledoval. A se zálivkou opatrně. Když by bledly listy (což mi zatím z fotek nepřijde), přidal bych na hnojivu, odzkoušené většinou vezdejších včetně mě, jsou Hoštice s guánem na růst, na květ a plod pak tekuté slepičince. 😉 Držím palec a budu sledovat.
„Chilli je jako plamen: jakmile neroste, zhasíná.“ :chilli11:

Uživatelský avatar
Milli
Stálý člen
Příspěvky: 73
Registrován: 28 dub 2020 08:55
Reputace: 165
Obrázky: 0

Re: První Sezóna - Million Chillies Baby

Příspěvekod Milli » 28 dub 2020 13:15

Narazil jsem na ně v zahradnictví u Čáslavi, jsou tam hned dvě naproti sobě, tak v jednom z nich. Mimo Eve a O Lantern, tam měli TMS, Habanera, a nějaký druhy Jalapena. Problém je, že to zalívají plošně, takže rostliny jako chilli, kterým mokrý substrát moc nesvědčí jsou dost v pasti. :rn:
Jinak díky za příspěvek budu se snažit dát je do kupy.
“If you can’t take a heat, stay out of the kitchen.” :firychil:

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: První Sezóna - Million Chillies Baby

Příspěvekod petr.polasek » 29 dub 2020 09:39

Pěkný začátek, ať to roste :jalapeno:

Uživatelský avatar
Milli
Stálý člen
Příspěvky: 73
Registrován: 28 dub 2020 08:55
Reputace: 165
Obrázky: 0

29.4. 2020

Příspěvekod Milli » 29 dub 2020 10:35

Včerejší slunění. Akorát mě přijde, že ty chinesky jsou strašný citlivky. I přes to, že téměř celý minulý týden byly na přímém slunci. Včera přišly větší teploty a přes poledne vypadaly, že se jim to moc nelíbí, tak jsem je zase musel dát pod netkanou textilii.
64869

Dnes, už počasí moc nepřeje, tak jsou doma.
64871

Tenhle, řekněme problém, mám v menší míře na asi třech chineskach. Nevíte, co to je/bylo? Na novějších listech, to už není, takže se tím nijak nestresuji. Ale jen pro poučení. Hnědá skvrna táhnoucí se podél žilkování. (List úplně vpravo, další dvě fotky mám v galerii)
64870
“If you can’t take a heat, stay out of the kitchen.” :firychil:


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti