Polissovo chilli - sezóna 2020, obrovské chillenství

Naše pěstitelské snažení v roce 2020
Poliss88
Stálý člen
Příspěvky: 155
Registrován: 18 kvě 2018 16:40
Reputace: 441
Obrázky: 0

Polissovo chilli - sezóna 2020, obrovské chillenství

Příspěvekod Poliss88 » 09 led 2020 23:25

Zdravím po odmlce Vás chilli nadšence,

úvodem bych se chtěl omluvit, že minulý rok jsem již moc vlákno od června neobnovoval, každopádně se zkusím letos polepšit, neboť
když jsem vloni psal, že do toho jdu naplno, tak letos musím napsat, že jsem se asi úplně zbláznil :dunno: . Minulý rok byl plný překvapení, pokusů a omylů a hlavně velkého učení, každopádně jsem dal o sobě vědět v širším okolí a to jak vyrobenými produkty, tak především vypěstovanými rostlinami, které byly vystaveny na druhé největší výstavě rostlin v České republice, ale konec smradlavé samochvály a znovu do práce.

Takže letos s výsevem začnu zas jak minulý rok a to 15.1. až 16.1, dohromady mám okolo asi 600 ks semínek ( vše zakoupeno, nic splzlého svého). Letošní rok pokud pánbůh dá a sousedi dodrží své slovo, provedu k nim malou expanzi s jedním foliakem o rozměru 4x2,5m, který po předchozí domluvě postavím u nich na zahradě, neboť u mě na zahradě budou dva big foliaky o rozměru 8x3m tedy rovných 48 metru čtverečních + tedy 10 metrů čtverečních u sousedů a moje hobby pěstování by letos mělo být na 58 metrech ve foliácích a hodně, ale opravdu hodně rostlin především druhu Annuum venku v květináčích na jižní straně domu.

Big foliáky budou postaveny na 36 metrech čtverečních záhonů, které byly na podzim přeryty a vyhnojeny velkým množstvím koňského hnoje a ještě větším množstvím kvalitního kompostu z kompostárny Mladé Buky ( místo poměru 30 % kompostu na 70 % substrátu to je tak 50/50 + ten koňský hnůj). Na zbylých 12 metrech budou květináče spešl odrůd, které budou pěstovány na výstavu roku 2020.

Na klíčení se mi úžasně osvědčili original jiffy a především vyhřívané miniskleníky kam se do jednoho vejde 40 kusů jjiffů a kde je stálá teplota 27°C. Semínka před výsevem namočím opět v lignohumátu na dobu 24 hod.

Letos to vidím pro svojí vlastní potřebu tak na 90 až 100 kytek, sice nevím co budu dělat s plody, ale i kdybych to měl rozdávat, tak hobby je hobby :jalapeno: . Dál to vidím tak na 150 až 160 kusů sazenic, kdy už nyní mám 40 kusů pro známé zarezervovaných, kdyby jste někdo chtěl opravdu kvalitní sazenici za 100,-Kč/kus není problém si přijet, jsem z Krkonoš, semínka od profi pěstitelů, původ mohu doložit... Sazenice opět pěstovány v chilli boxu, který je 150 x 75 x 120 cm, stěny jsou ze sololitu, který je pokrytý diamantovou fólií, světlo zaopatřují 4 trubice 36 W Narva Biowital.

Vyklíčené a prorostlé jiffy půjdou do 0,6 l květináčů, kde budou mít namíchanou hlínu ze substrátu Forestina pro rajčata, papriky, okurky, substrátu Forestina Profík výsevního propařeného a perlitu.

Sazenicím budu klasicky dávat nejdříve Lignohumát a Vitality complex a pak Hoštice, poté co půjdou ven tak pojedou na zkvašeném guánu, zkvašených slepičincích a letos bych chtěl zkusit také velmi chválené hnojivo z kopřiv.

A zde je MŮJ SEZNAM CHILLI, kdy nejvíce se těším na rostliny od položky 11 k položce 35 :thumbup:

1) Rocoto Manzano red
2) Rocoto Canario
3) Rocoto Red Giant
4) Rocoto Marlene
5) Habanero Big Bullet
6) Habanero Paper Lantern
7) Habanero Bonda Ma Jacques
8) Habanero Tasmanian
9) Habanero Condor´s Beak
10) Habanero Red
11) Black Ashee
12) Black Phantom Big red/black v2
13) Black Phantom purple/peach
14) Blue Ghost Purple
15) Critical Black
16) Brown Egg
17) Thors Thunderbold
18) Hallows Eve - original
19) Hangjiao 8 Total Eclipse
20) Hellboy
21) Hrabě Drákula Count Dracula
22) Jalapeno Dieghito
23) Jay's x Pink Tiger
24) JxPxR
25) Moribundus Choco
26) Mulato Grande Notturno
27) Peito de Moca
28) Pimenta Da Dog
29) Pink Tiger x Moruga Yellow multicolor
30) Pink Tiger x Peach Bhut
31) Pockmark Orange
32) Purple Massacre
33) Purple Phantom f4
34) Testanera Choco
35) Vampir Chilli

36) Dragons Breath
37) Trinidad Scorpion Moruga
38) Brown Bhutlah
39) 7 Pot Apocalypse
40) Dorset Naga
41) Machu Picchu
42) Nagabrain Chocolate
43) Big Black Mama
44) Madballz
45) Aji Brazilian Pumpkin
46) Elephant's Trunk
47) Black Scorpion Tongue
48) Mini Rocoto Brown
49) Jalapeno Early
50) Jalapeno Hercules
51) Jalapeno Senorita
52) Jalapeno Jalastar
53) Jalapeno Purple
54) Jalapeno Maylon
55) Jalapeno NuMex Pinata
56) Jalapeno Mammoth
57) Jalapeno Chichimeca
58) Jalapeno Telica
59) Jalapeno Farmers
60) Jalapeno Diego

PS: Semínka jsou všechna koupena od ověřených českých pěstitelů a mám samozřejmě nějaká navíc, kdyby jste měl někdo zájem napište mi zprávu...

Budu rád, když se budete ptát na podrobnosti a třeba i rady, protože jakmile si nebudu vědět rady já, tak se vás určitě obrátím, stejně jako minulý rok!
Naposledy upravil 4 dne Poliss88; celkem upraveno 23x.
Když někdo říká že to nejde, ať nepřekáží tomu, kdo to udělá. :firychil:

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Polissovo chilli - sezóna 2020, obrovské chillenství

Příspěvekod Chozee77 » 09 led 2020 23:39

Ahoj a vítej zpět...🙂taky to tak mám ...furt nestíhám..ale ty máš pořádně velkolepý plán na letošek,jen co je pravda👍😎 až by člověk řek že pro dvě ruce až moc veliký..ale takových velkolepých chilli bombarďáků je tady několik 🤩🤘hodně zdaru a ať vše je nakloněno k úspěchu 😇
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

Poliss88
Stálý člen
Příspěvky: 155
Registrován: 18 kvě 2018 16:40
Reputace: 441
Obrázky: 0

Re: Polissovo chilli - sezóna 2020, obrovské chillenství

Příspěvekod Poliss88 » 09 led 2020 23:54

Těch 150 sazenic zvládnu to ještě jde, (jde to práce doma za tepla a venku můžou padat trakaře), akorát minulý rok jsem měl 80 kytek a už jsem toho měl docela dost, ale připravil jsem si upgrade na zalévání, které bude řešeno samozavlahou, minulý rok jsem na jedno zalití užil 150 až 200 litrů vody, kdy jsem zaléval hadicí napojenou na tzv. "domácí vodárnu", a když jsem hnojil, tak jsem nosil dvě 10 litrové konve pěkně v teplých 🙈 takže letos jakmile to dostanu ven tak budu zalévat jen květináče a to si budu užívat 😁
Když někdo říká že to nejde, ať nepřekáží tomu, kdo to udělá. :firychil:

Poliss88
Stálý člen
Příspěvky: 155
Registrován: 18 kvě 2018 16:40
Reputace: 441
Obrázky: 0

Re: Polissovo chilli - sezóna 2020, obrovské chillenství

Příspěvekod Poliss88 » 13 led 2020 21:03

Za pár dnů jdeme na to 😎, omlouvám se za kvalitu fota, ale ničí ji omezené nahrávání, zde na chilli fórum..
62915
Když někdo říká že to nejde, ať nepřekáží tomu, kdo to udělá. :firychil:

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Polissovo chilli - sezóna 2020, obrovské chillenství

Příspěvekod Erben61 » 14 led 2020 11:25

Ho ho hóóó.... pojal jsi to velkoryse. Dodatečně jsem vyhledal tvé loňské vlákno a musím ti pochválit foliák i rostliny. Nebral bych, jako chvástání nebo tak něco, kdybys třeba sdělil, kde jsi kytky vystavoval, mě osobně by to docela zajímalo, třeba i to jestli je to výstava čistě o chilli nebo o pěstitelství v Česku. Může být zajímavá i cesta, jak se k tomu dostat, chilli osvěty není nikdy dost. Takže ať ti nadšení vydrží a hodně zdaru. :thumbup: :wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Poliss88
Stálý člen
Příspěvky: 155
Registrován: 18 kvě 2018 16:40
Reputace: 441
Obrázky: 0

Re: Polissovo chilli - sezóna 2020, obrovské chillenství

Příspěvekod Poliss88 » 22 led 2020 01:06

Dnes namočeno prvních 35 druhů ze seznamu v úvodním příspěvku, celkem tedy 86 kusů semen. Zítra sadba do jiffů, které půjdou hned do vyhřívaných miniskleníků, stála teplota 28 stupňů, minulý rok klíčivost okolo 85% 👍. Předchozí rok jsem sázel o týden dříve (po zkušenosti zbytečně brzo), sadbu si rozvrhnu po týdnu, kdy přidám zbytek druhů a další týden budu dosazovat co nevyklíčilo první týden. Jinak Vám přeji hodně úspěchů s klíčením v roce 2020 👍
62980
Když někdo říká že to nejde, ať nepřekáží tomu, kdo to udělá. :firychil:

Numex
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 04 led 2020 21:20
Reputace: 90
Obrázky: 0

Re: Polissovo chilli - sezóna 2020, obrovské chillenství

Příspěvekod Numex » 22 led 2020 09:49

Jak to vy všichni děláte, že se stíháte starat o tak velké množství rostlin? :tiphat:

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Polissovo chilli - sezóna 2020, obrovské chillenství

Příspěvekod petr.polasek » 22 led 2020 09:57

Jednoduše :thumbup: Ono není moc rozdíl starat se o 10 nebo 20 kytek. Zaléváš a hnojíš tak jako tak.


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host