Koho zabiť?

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Sperhak
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 17 črc 2019 20:41
Reputace: 0
Obrázky: 0

Koho zabiť?

Příspěvekod Sperhak » 17 črc 2019 20:52

[Ked vizniem miestami drzo odpusťe píšem to v nasratosti. Akoby nestačilo že mi z 20 semiačok vyrástli 2 takže mám 2 rastliny s toho jedna je jak retard proste krpata tak mi ich ešte niečo začalo žrať a neviem čo lebo za 25 rokov čo žijem a mam záhradu tak som nikde nič take nevidel.
https://imgur.com/DFyor9k Niečo vyžiera listy a ešte k tomu aj vnutro papriky začalo .Bol som tam rano naobed večer nič som nevidel dnes si tam pojdem posvieťiť s baterkou okolo 11stej snad najdem niečo. Nevieťe podla fotky určiť čo by mohlo takto žrať papriku? Dakujem.

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Koho zabiť?

Příspěvekod JurassicChilli » 17 črc 2019 21:14

Na 100% je to slimák. Húsenica by to nemala byť, tá väčšinou vyžerie len dierku do plodu a poznať ju aj podľa trusu. Takže podľa mňa určite slimák.

Sperhak
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 17 črc 2019 20:41
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Koho zabiť?

Příspěvekod Sperhak » 17 črc 2019 21:33

Mal si pravdu bol som tam teraz pozrieť a bol sto slimák ku... sa objavi až ked človek popolieva a ide spať má to krásne mokré a nevyschne. No vždy som si myslel že slimáci nechajú na rastline sliz alebo čmuhy po slize alebo niečo, no nič tam nieje. Trápi ma to už týžden žralo to listy a nevedel som si rady no dnes sa pustil do plodu a to mi už nedalo. Vdaka mal si pravdu. Nevieš ako slimáci žijú,teda kolko ich mám očakávať? či sa ich okotí 10 20 100 Počkám teraz pol hodinku a pojdem ich pozreť znova.


Edit: Ked tie ku... prepichujete počujete také puknutie a to je balzám na dušu.Cítite taký krásny pocit satisfakcie.

PS: tip na ražniči

Uživatelský avatar
JanaK
Stálý člen
Příspěvky: 224
Registrován: 02 srp 2018 08:41
Reputace: 632
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov

Re: Koho zabiť?

Příspěvekod JanaK » 18 črc 2019 07:11

Slimáky sbírám brzo ráno nebo až večer a nejlíp po dešti nebo vydatné zálivce. Když je sucho, tak jsou zalezlí. Někdy pomůže položit do stínu větší kámen nebo dlaždici, kam si rádi zalezou - to pak stačí občas nadzvednout a vysbírat.
Dobře na ně fungují modré granule Ferramol.


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů