Sparkler

tifik
Stálý člen
Příspěvky: 68
Registrován: 28 čer 2015 08:38
Reputace: 1
Obrázky: 0

Sparkler

Příspěvekod tifik » 04 zář 2015 20:02

Máte zkušenosti s touto paprickou pls? Připadá mi ideální vynosna palivka na balkón.

skWor
Stálý člen
Příspěvky: 114
Registrován: 20 led 2014 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Sparkler

Příspěvekod skWor » 06 zář 2015 20:13

Ahoj,
letos ji mám za oknem, ale plodů je málo. Sice nasazuje květy jak sjednaná, ale málo plodů. Na druhou stranu letos mělo dost lidí problémy s opadáním květů, takže to přímo nemusí být rostlinou. Také substrát nebyl nejkvalitnější. Pokud bys měl zájem, mohu zaslat semínka.

tifik
Stálý člen
Příspěvky: 68
Registrován: 28 čer 2015 08:38
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Sparkler

Příspěvekod tifik » 07 zář 2015 06:21

Ahoj, díky, objednal jsem už semínka ze seminka-chilli tak uvidíme. Zkusím je zasadit někdy koncem ledna a přes sezónu budou na balkóně. Hledám trochu pálivější menší chilli vhodné i do bytu, rád bych je po sezóně zkusil držet i přes zimu.

igelit
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 30 led 2016 14:02
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Sparkler

Příspěvekod igelit » 30 led 2016 14:28

Super odrůda do květináče, s pěkným výnosem i přijatelnou pálivostí pro ostaní, vhodná i jako dárek v květináči.
Měl jsem vypěstovaných asi 15 rostlin a experimentoval.

Sadba semínka: první polovina února do kokonu do miniskleníku.
Po vyklíčení: nasadit na miniskleník zářivku, tak na 12-16 hodin denně.
V půlce března dát i s kokonem do sadbovacího květináče a do grow boxu, svícení opět cca 16hodin.
Já to dal do garáže, takže při svícení byla teplota cca 20-25stupnu, v noci 10-12, takže rostliny se rovnou otužovaly.
Nechat v grow boxu do výsadby max do 1/2 června.
Použil jsem hnojivo Chilli focus a houbu Symbivit a sazenice byly na konci května fakt top, to se ani koupit nedá.

1. NEsázet přímo do země, rostou moc kořeny a rostlina a málo plodí.
2. Nepoužívat květináč 10L a větší, to samé.
3. květináč 5L je minimum.
4. květináč 7L je optimum.

Měl jsem květináče ve skleníku a pak v půlce července jsem to vyházel ven, a pohoda.
Z 10 květináčů tak 2litry nasušeného sparklera. Zbylé květináče jsem rozdal jako velmi ceněné dárky.
Více méně se dá trhat a používat od 1/2 srpna do konce září, a mít čerstvě utržené plody.

Srovna ho neúspěšně sháním :rn:

Drhy
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 15 bře 2016 17:51
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Sparkler

Příspěvekod Drhy » 30 led 2017 19:12

Ahoj,

dneska mi přili semena, tak je zkusím a uvidím.

Jakého se mužu dočkat výsledku pokud jim nebudu svítit?

Pěstuji druhým rokem, loni jsem zasel asi 6-8 druhů pro začátečníky a sklizeň dost slušná, letos zkouším náročnější druhy. Loni jsem skoro nehnojil, letos jsem nakoupil hromady věcí, ale lampy bohužel nemám.

Díky :chilli11:

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Sparkler

Příspěvekod Kendy » 31 led 2017 08:52

Dobrého výsledku. Budou se ti asi trošku vytahovat, protože budou mít málo světla. Na tvém místě bych s výsevem klidně ještě 2-3 týdny počkal. Dny se budou natahovat, bude víc světla.

Při přesazení je dáš do květináče trošku hlouběji a bude to v pořádku. Annumky rostou dobře.


Zpět na „Capsicum Annuum“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti