Žloutnutí listů

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
JukliceCZ
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 05 dub 2022 13:39
Reputace: 10
Obrázky: 0

Žloutnutí listů

Příspěvekod JukliceCZ » 05 dub 2022 13:53

Zdravíčko,
Začínám s pěstováním papriček, tudíž se předem omlouvám, pokud budu klást hloupé začátečnické otázky.
Pěstuji papričky Jalapenos a Moruga,
Nicméně v poslední době mi přijde, že lístky začínají ztrácet původní zelenou barvu a spíše lehce žloutnout, u některých rostlinek pár lístků odpadlo.
Je možné že jsem je v poslední době zaléval více než je zdrávo.
Nicméně také uvažuji, jestli jim už nemůžou být přerostlé na kelímky, ve kterých aktuálně vegetují.
výška rostlin je aktuálně okolo 10-12 cm a rozměry kelímků jsou cca 10x6cm.
Je možné že bude potřeba rostliny přesadit, nebo je mám aktuálně spíše nechat lehce proschnout?
Děkuji za případné rady.
7803278031

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Žloutnutí listů

Příspěvekod petr.polasek » 05 dub 2022 14:04

Přikrm dusíkem a bude vše v cajku :jalapeno:

JukliceCZ
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 05 dub 2022 13:39
Reputace: 10
Obrázky: 0

Re: Žloutnutí listů

Příspěvekod JukliceCZ » 05 dub 2022 14:23

nějaký konkrétní přípravek, nebo stačí libovolné běžně dostupné hnojivo na papriky?
Případně v jaké velikosti rostlinek bude třeba přesadit?

Uživatelský avatar
radkiii
Stálý člen
Příspěvky: 225
Registrován: 30 led 2019 23:04
Reputace: 363
Obrázky: 0
Bydliště: Uherský Brod, 251 m n.m.

Re: Žloutnutí listů

Příspěvekod radkiii » 05 dub 2022 23:18

Hlavne nech to je organické, inak nič nepokazíš ani hoštickým na papriky ani jihočeským 5v1. Nič profi by som ako začiatočník nebral.
Na druhý dotaz sa nedá jednoznačne odpovedať. Ty musíš dodať rastlinke dostatok živín. Menšia veľkosť = častejšie hnojenie. Inak záleží na tvojich priestorových možnostiach. Ak máš miesto, kľudne to daj aj do finálky hneď. Ak to budeš mať na balkóne a teraz by ti to nevošlo na parapet, zvoľ niečo menšie. Doma používam hneď po vyklíčení 0.6 l kvetináče (lebo na ne mám miesto) a o mesiac pôjdu do 15l. Na chodbe budem mať finálku 3l, tak som vyklíčené semienka dal hneď do toho a nebudem riešiť žiadne presádzanie.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5420
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9096
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Žloutnutí listů

Příspěvekod Tea Racer » 06 dub 2022 09:30

Kelímek dostačující, asi to přelití a nedostatek živin. Dal bych na list vitality komplex, poloviční doporučenou dávku. Případně rajčata papriky 1/3 dávku, ale nech to napřed proschnout. Já v kelímkách hnojím max. jak jsem napsal. Finální kvetníky mám 3,6 l a 5 l, tam pri presazení dávám granulovaný kravský a při vyzrávání plodů dávám na konci léta slepičák, případně guano. Roky prověřený můj způsob organického hnojení.
Přemíra péče mnohdy moc škodí. :-)


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů