Umístění na balkóně

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Rezist
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 27 bře 2018 07:01
Reputace: 0
Obrázky: 0

Umístění na balkóně

Příspěvekod Rezist » 27 bře 2018 17:43

Zdravím,
Mám otázku ohledně umístěný rostlin na balkón. Balkón je orientovaný na jiho-západ (spíše západ) a poměrně zapuštěný do domu a bohužel rozpoložení je mizerné, takže rostliny budou muset být až u vnitřní stěny kde bude nejméně přímého slunce. Zajímá mě zda v takových to podmínkách kdy na rostliny půjde přímé slunce pouze v odpoledních hodinách lze vypěstovat i náročnější druhy. Konkrétně mám zájem o 7 Pot a Jolokii. Samozřejmě nepočítám s velkou úrodou zajímá mě zdali má vůbec smysl se do toho pouštět. Mám po byte i několik lépe umístěných kytek, ale chtěl sem i něco "ostřejšího" :angry1: . Případně by mě zajímalo jestli má někdo ozkoušenou nějakou odrůdu která by to zvládla.

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3313
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Umístění na balkóně

Příspěvekod Baron z Žop » 27 bře 2018 19:28

7pod i Jolokie to zvládnou, neměj strach!!!


Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Umístění na balkóně

Příspěvekod Lexter » 28 bře 2018 07:47

Nu divil by ses co dokáže i prosté odražené světlo od okolních objektů. Ty ho sice vnímáš jako slabé, ale svou sílu má. Já měl minulý rok u severní zdi rajče tornádo (nikdy přímý svit) a stihlo to víceméně s přehledem. Bylo sice vyšší, ale suvereně mělo nejvíce rajčat. Pravda, pár jich muselo dozrát doma.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Rezist
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 27 bře 2018 07:01
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Umístění na balkóně

Příspěvekod Rezist » 30 bře 2018 21:25

Dík za radu, navážu dalším dotazem. Jelikož na předpěstování už je pozdě chci nakoupit sazenice. Chtěl jsem na jistotu na seminka-chilli.cz ale líbí se mi i odrůdy které mají chilli-shop.cz tak mě zajímá jestli s tímto shopem máte zkušenosti nebo radši vsadit na jistotu.

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Umístění na balkóně

Příspěvekod stankar » 31 bře 2018 15:54

Ja mam taky zapusteny balkon Severo-Zapad a prime slunce vidi jen asi 4-5 rostlin, zbytek je v neustalem stinu, ale jak pise Lexter, staci to, protoze vsechny byly schopny odplodit :) Zadny strach, ony si poradi ;)

Uživatelský avatar
radkiii
Stálý člen
Příspěvky: 225
Registrován: 30 led 2019 23:04
Reputace: 363
Obrázky: 0
Bydliště: Uherský Brod, 251 m n.m.

Re: Umístění na balkóně

Příspěvekod radkiii » 15 čer 2019 16:08

Ahoj borci.
Mám otázku, kde mám umiestniť chillinky na terase.
Svieti mi na ňu priame slnko od cca 9-10 až do západu. Mám ich dať k stene, aby boli celý čas na priamom slnku, alebo je lepšie nechať v ich v čiastočnom meniacom sa tieni za rajčinami. Rajčiny som totiž musel dať do tieňa zábradlia, lebo som ich nestíhal zavlažovať. Ráno dostala každá 1,5 l vody a kým som prišiel z práce už začínali vadnúť. Papriky moc nevysychajú ani na priamom slnku, s tým problém není, ale neviem ako to majú radšej. Z estetického hľadiska by som to mal radšej takto ako na fotke :D
Díky
58337

ProsimSmazte2
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 13 čer 2019 22:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Umístění na balkóně

Příspěvekod ProsimSmazte2 » 15 čer 2019 17:28

Klidně je tak nechej, mám to taky tak a jen jim to prospeje. Jen jestli pestujes rocotta, tak ty zastinuj trochu...

Tea Racer - mám přes tyden zablokovany ucet, admin se dosud neprihlasil aby to opravil :-(


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů