Sušení a nákládání paprik

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Yuichiro
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 07 pro 2015 18:16
Reputace: 0
Obrázky: 0

Sušení a nákládání paprik

Příspěvekod Yuichiro » 31 črc 2016 18:02

Ahoj, jelikož jsem začal letos brzo a mám poměrně nenáročné odrůdy, už docela hodně plodí (víc, než stihnu zkonzumovat za čerstva) - chci se zeptat, jak správně papriky nasušit - bydlím v bytě, el. sušičku nemám.

To samé ohledně jejich nakládání (například s hermelíny) - máte nějaké konkrétní rady? :angry1:

Díky za tipy.

Uživatelský avatar
mab
Stálý člen
Příspěvky: 320
Registrován: 05 črc 2016 17:13
Reputace: 401
Obrázky: 0
Bydliště: Vyškov

Re: Sušení a nákládání paprik

Příspěvekod mab » 31 črc 2016 21:46

To sušení mě taky zajímá, kupovat sušičku se mi nechce.

Něco málo jsem našel tady na foru. Píšou tam - rozkrájet/rozstříhat a sušit na topení. Teď by to šlo spíš za oknem.
Taky jsem tu někde četl, že tenkostěnné chilli lze sušit celé navlečené na nít a zavěšené třeba v kuchyni jako dekorace.

Yuichiro
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 07 pro 2015 18:16
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Sušení a nákládání paprik

Příspěvekod Yuichiro » 31 črc 2016 21:50

No toho s tou nití bych se fakt rád vyvaroval, nějak si nedovedu představit, jak si plody Filius Blue nebo Thanksgiving nějak napichuju na nit a nechávám to viset v kuchyni :D navíc to pak musí bejt plný bordelu, ne..? Přemýšlím, že první várku, co teď mám, naložím se sýrama a bude :)

Uživatelský avatar
franco
Stálý člen
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2016 14:14
Reputace: 134
Obrázky: 0
Bydliště: Villa Fudemus

Re: Sušení a nákládání paprik

Příspěvekod franco » 31 črc 2016 21:51

mab píše:To sušení mě taky zajímá, kupovat sušičku se mi nechce.

Něco málo jsem našel tady na foru. Píšou tam - rozkrájet/rozstříhat a sušit na topení. Teď by to šlo spíš za oknem.
Taky jsem tu někde četl, že tenkostěnné chilli lze sušit celé navlečené na nít a zavěšené třeba v kuchyni jako dekorace.
Ja by som radšej investoval do sušičky, skús dať na topení 30-40ks nakrájaných super páliviek, neviem či v tej miestnosti vydržíš sedieť. :-)

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Sušení a nákládání paprik

Příspěvekod JurassicChilli » 31 črc 2016 22:06

Tenkostenné dávam na niť a suším v tieni na pôjde. Hlavne sa to musí sušiť niekde, kde prúdi čerstvý vzduch. Inak papriky splesnivejú. Tento rok vyzerá byť skoršia úroda, takže to snáď cez august a september vyschne. A ak bude vlhko, tak dávam sušiť do garáže, čo je najsuchšia miestnosť z celého domu. Doporučujem sušiť prvú úrodu, kým je ešte teplo a inak spracúvať (zavárať, na omáčky, na pasty) až to, čo ostane na jeseň a čo by už neuschlo.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů