první pěst - dotazy

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
thaavi
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 26 dub 2018 12:21
Reputace: 6
Obrázky: 0

první pěst - dotazy

Příspěvekod thaavi » 26 dub 2018 13:00

Kamarád mi věnoval pár semínek ze své sklizně, tak jsem si řekl, že to letos poprvé zkusím. Předpěstoval jsem doma za oknem už od konce února. Chytlo se 22 kousků :) Přesadil jsem je do větších truhlíku a teď jsem je znova přesadil do finálních 12l nádob. Dal jsem je už ven, když je tak hezky. Nevím, co je to za odrůdu. Dokážete to někdo poznat takhle od klávesnice. Prý z toho mají být kozí rohy.

46789
46790
46792

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: první pěst - dotazy

Příspěvekod Kendy » 26 dub 2018 13:10

Kozí Roh není odrůda, ale jenom označení tvaru plodu.

Takhle od pohledu bych si tipnul maximálně to, že jde o annumku. Ale na konkrétní druh je opravdu velmi brzy.

Možná, se zdůrazněním toho možná, až bude kytka velká a bude mít plody, tak by se dalo uhodnout víc. Pokud to bude nějaký atyp, který se nějak výrazně odlišuje. Spíš to ale dopadne tak, že co to přesně je se nikdy nedozvíš.

Vůbec se tím netrap. Prostě to zkus. Když se ti výsledek bude líbit, tak to prostě pěstuj i další roky. Není až tak důležité vědět, jak se to přesně jmenuje. Důležité je, aby ti to chutnalo, dobře rostlo a pokud možno mělo i nějaký rozumný výnos.

thaavi
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 26 dub 2018 12:21
Reputace: 6
Obrázky: 0

Re: první pěst - dotazy

Příspěvekod thaavi » 26 dub 2018 15:03

Díky, ještě se zeptám po pár dnech venku se na stonku objevily tmavé fleky v místech rozvětvení. Je to problém, nebo normální vývoj stonku?46787

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: první pěst - dotazy

Příspěvekod petr.polasek » 26 dub 2018 15:06

Na těchto místech se takto rostliny často zabarvuji; jde o reakci na světlo - tvorba antokyaninového barviva. Nezřídka je fialový celý stonek. Existují i odrůdy, které jsou fialové celé.

thaavi
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 26 dub 2018 12:21
Reputace: 6
Obrázky: 0

Re: první pěst - dotazy

Příspěvekod thaavi » 27 dub 2018 11:21

Díky za odpověď, v poslední době bývají docela silné poryvy větru a stonky jsou celkem dlouhé, asi by bylo dobré poskytnout kytce oporu nějakou tyčkou. Co myslíte? Je vhodné dát i tyčky pro větve?

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9082
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: první pěst - dotazy

Příspěvekod Tea Racer » 27 dub 2018 11:40

POkud dáš oporu, rostlinka se nebude prát s vetrem a bude choulostivá, pokud ji nedáš, muže se zlomit! Vyver si ! :-))))
Já to delam jak u čeho, vetsinou ji dám ale uvažu vetsi smyčku, aby rostlina se rvala, ale kdyby se naklonila moc a hrozilo zlomení tak je tam smyčka...

Din0
Stálý člen
Příspěvky: 681
Registrován: 14 lis 2012 09:21
Reputace: 422
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: první pěst - dotazy

Příspěvekod Din0 » 27 dub 2018 11:46

Tea Racer píše:
27 dub 2018 11:40
POkud dáš oporu, rostlinka se nebude prát s vetrem a bude choulostivá, pokud ji nedáš, muže se zlomit! Vyver si ! :-))))
Já to delam jak u čeho, vetsinou ji dám ale uvažu vetsi smyčku, aby rostlina se rvala, ale kdyby se naklonila moc a hrozilo zlomení tak je tam smyčka...
přesně tak, doporučuji nevázat pevně. Minulý rok jsem to udělal u Habanero Bonda Ma, přišla bouřka a kroupy a všechny rostliny, co byly volně, to zvládly jen s prostřílenými listy, Haba se nemohla hýbat a odstřelilo ji to všechny hlavní větve, za celou sezonu jsem měl potom jen 1 plod ;) větru se chilli v pohodě přizpůsobí, jen pozor na převrácení menších sazenic, ale nedělejme z nich slečinky :)
Pálí, pálí, to to pálí :firychil: :veryhot: :firy:

thaavi
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 26 dub 2018 12:21
Reputace: 6
Obrázky: 0

Re: první pěst - dotazy

Příspěvekod thaavi » 25 kvě 2018 16:39

3 rostliny z 20 ti nedaly, ostatní si vedou celkem dobře, akorát chytly mšice, tak budu stříkat mospilanem, ale na některých listech se objevily díry. Nevím, čím to je. Asi nějaký škůdce, slimáka jsem nenačapal. Nevíte někdo? Nebo že by přece jenom slimák?


47674


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů