Potřeboval bych poradit s počtem sazenic.

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Aleš-Chilli
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 28 úno 2018 20:25
Reputace: 0
Obrázky: 0

Potřeboval bych poradit s počtem sazenic.

Příspěvekod Aleš-Chilli » 28 úno 2018 21:05

Zdravím všechny .
Mám takový asi divný dotaz. Teď jsem se setkal tady s názorem že je možno sadit víc sazenic do jednoho květináče. Prý se navzájem o sebe v dospělosti opírají. Konkrétně byla řeč o dvou rostlinách na jeden květináč.Pro úplnost sadí se hned od naklíčení 2ks najednou a přesazují se společně. Něco jsem špatně pochopil nebo to celé je kravina? A pokud to je ok tak do jak velké nádoby (konečné) přesadit 2 rostlivy(společné). Co jsem zatím pochytil podle druhu (vzrůstu) asi 5 až 10 litrů při 1 sazenici . A co při 2 sazenicích. A jak to doporučujete a jaké nevýhody ,výhody to přináší. Předem děkuji za pomoc.

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Potřeboval bych poradit s počtem sazenic.

Příspěvekod Lexter » 28 úno 2018 21:08

To je takové slovo do pranice. Obyčejně to dopadne tak že jedna z rostlin bude dominantní a druhá bude chřadnout a nebude záležet na velikosti nádoby. Najdeš spíše ojedinělé příklady u konkrétních druhů kterým to vyhovuje nebo aspoň nevadí. Já to dělat nehodlám.

Já nějak konkrétní výhody nevidím. Konkurence? Možná. Podpěra? Tristní argument.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Aleš-Chilli
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 28 úno 2018 20:25
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Potřeboval bych poradit s počtem sazenic.

Příspěvekod Aleš-Chilli » 28 úno 2018 21:17

Joo asi to je kravina. Logicky si budou konkurovat. A na oporu kdyby něco stačí tyčka. Dííík. Jak je to jednoduché když se sněkým mohu poradit.Máte někdo k tomu ještě nějaký další názor.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5420
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9100
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřeboval bych poradit s počtem sazenic.

Příspěvekod Tea Racer » 28 úno 2018 21:23

Já občas nejaké dávám po dvou, nekdy si konkurují, jindy si pomáhají. Rozhodne dve stejného druhu, treba dve jalapena TAM apod..... v přirode také mnohdy rostou dve i více rostlin tesně vedle sebe. Letos mám hodne sazenic, urcite aspon 20 pujdou do kvetniku po dvou. :-) Jeste se mi nestalo, že by vylozene jedna z nich umřela.

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Potřeboval bych poradit s počtem sazenic.

Příspěvekod Lexter » 28 úno 2018 21:30

Tea Racer píše:
28 úno 2018 21:23
Já občas nejaké dávám po dvou, nekdy si konkurují, jindy si pomáhají. Rozhodne dve stejného druhu, treba dve jalapena TAM apod..... v přirode také mnohdy rostou dve i více rostlin tesně vedle sebe. Letos mám hodne sazenic, urcite aspon 20 pujdou do kvetniku po dvou. :-) Jeste se mi nestalo, že by vylozene jedna z nich umřela.
Já čekal že se tu objevíte Vy pane. Prosím, Vy když zasadíte deset let staré semínko do starého škrpálu, budete mít úrody pro vesnici. My smrtelníci přemýšlíme jinak. :ha:
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Din0
Stálý člen
Příspěvky: 681
Registrován: 14 lis 2012 09:21
Reputace: 422
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Potřeboval bych poradit s počtem sazenic.

Příspěvekod Din0 » 28 úno 2018 21:31

Mám to stejně, každopádně je to větší objem úrody než při jedné rostlině na stejnou plochu, kde mám postavený květináč ;)
Pálí, pálí, to to pálí :firychil: :veryhot: :firy:

Aleš-Chilli
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 28 úno 2018 20:25
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Potřeboval bych poradit s počtem sazenic.

Příspěvekod Aleš-Chilli » 01 bře 2018 03:24

Aha takže pokud se vymotám z počátečních nezdarů zkusím i 2 rostliny společně. Pár vzorků a uvidím jaký bude rozdíl. :wave:

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5420
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9100
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřeboval bych poradit s počtem sazenic.

Příspěvekod Tea Racer » 01 bře 2018 08:01

Zkus to a uvidíš, jsou 2 varianty, bud je zasadíš těsně vedle sebe (do jedné jamky) nebo každou jinam v kvetníku.... zkus obojí a budes velmi překvapen jak se to chová! :shutup:


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů