Po přesazení do fóliovníku světlé až průhledné listy

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Uživatelský avatar
kucis
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 28 čer 2016 21:29
Reputace: 2
Obrázky: 0

Po přesazení do fóliovníku světlé až průhledné listy

Příspěvekod kucis » 18 kvě 2017 14:16

Zdravím, v neděli jsem kytky přesadil do fóliovníku a už v úterý jsem si všiml, že je něco špatně. U některých kytek se začala objevovat světlejší barva, dnes jsem byl až zděšen, co jsem viděl u Scorpiona, list jak papír a skoro bez struktury. Co jsem udělal špatně? Kytky jsem předpěstovával někdy od února, doteď měly krásnou barvu. V půdě ve foliovníku je trocha kobylinců, jinak poslední týdny před přesazením jsem rostlinky hnojil ChilliFocusem. Co se týče zálivky, tak jsem akorát normálně podlil po přesazení, od té doby nic, dokud je půda vlhká. Nějaké rady? Předem děkuji382813828238283382843828538286
Naposledy upravil 1 dne kucis; celkem upraveno 19x.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Po přesazení do fóliovníku světlé až průhledné listy

Příspěvekod Kendy » 18 kvě 2017 14:21

Popáleniny od sluníčka řekl bych.

Uživatelský avatar
kucis
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 28 čer 2016 21:29
Reputace: 2
Obrázky: 0

Re: Po přesazení do fóliovníku světlé až průhledné listy

Příspěvekod kucis » 18 kvě 2017 14:26

Jak je to možné? Psali u fóliáku, že má UV a kdoví co všechno? Je to moje první výsadba venku a mají to jak chilli, tak i sladké papriky, nerad bych o rostlinky přišel... Co teď?

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Po přesazení do fóliovníku světlé až průhledné listy

Příspěvekod petr.polasek » 18 kvě 2017 14:38

U fóliáků je většinou psané, že materiál je odolný vůči UV záření. Ty kytky jsou spálené od slunce. Zvykal jsi je postupně na slunce?

Uživatelský avatar
kucis
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 28 čer 2016 21:29
Reputace: 2
Obrázky: 0

Re: Po přesazení do fóliovníku světlé až průhledné listy

Příspěvekod kucis » 18 kvě 2017 14:45

Měl jsem je pod lampami, pak v den přesazování jsem je odpoledne nechal na slunku a večer do fóliovniku, dá se to ještě nějak zachránit nebo už mám po úrodě?

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Po přesazení do fóliovníku světlé až průhledné listy

Příspěvekod OMO » 18 kvě 2017 14:48

Listy opadají a vyrostou nové .. odolné. Kytky přežijí, ale malinko je to zdrží.
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Uživatelský avatar
kucis
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 28 čer 2016 21:29
Reputace: 2
Obrázky: 0

Re: Po přesazení do fóliovníku světlé až průhledné listy

Příspěvekod kucis » 18 kvě 2017 14:51

Tak to jsem rád, takovou radost jsem měl, že kytky vzaly přesazování v pohodě, ani lístek povadlý a teď toto.... Takže příští rok je teda nechávat postupně zvykat na slunko, už budu vědět... :-)

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3659
Obrázky: 0

Re: Po přesazení do fóliovníku světlé až průhledné listy

Příspěvekod MartinS » 18 kvě 2017 14:57

Me na kytce od Maba(Naganero) zustal jen jeden list zdravej a taky verim ze to rozdycha :-D
Ostatni sem tam list spalenej. Na zvykani nemam cas :-( Dal jsem vetsinu alespon za sklo balkonu, takze na ne jde az zapadni slunicko a ne cely den.

Z lampy pod slunicko je to asi nejhorsi kombinace. Kytky by se musely zvykat s pridavkem UV svetla nebo UV led diod. Cast jich obsahuji i full spektrum diody/lampy. Nicmene je to porad asi nedostacujici. Zalezelo by na konkretnim setupu svetel.
Nicmene plytvat watty doma na UVcko je kontraproduktivni. To radsi dam vice modreho na rust.
Asi by to nebyl problem nasimulovat silu slunecnich paprsku a pridat dodatecne infra + Uv, ale je to podle me zbytecne.
Jak jiz padl vicekrat termin, pestujeme chilli, nestavime jaderny reaktor.

Z vnitrniho parapetu(jizni okno) ven - na Jizni balkon, vetsina rostlinek prezila prvni vedra bez problemu. Uvidime az se dneska vratim vecer domu.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů