Pestovanie zo sadeníc

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
PlantChilliToChill
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 20 bře 2018 14:10
Reputace: 6
Obrázky: 0
Bydliště: Nová Dubnica, Slovensko

Pestovanie zo sadeníc

Příspěvekod PlantChilliToChill » 25 bře 2018 20:36

Dobrý deň! :tiphat:
Párkrát som už v mojej činnosti na tomto fóre spomínal, fakt že budem pestovať zo sadeníc. A práve preto sa chcem poriadne pripraviť na celý proces kvitnutia a následného dozrievania. Zatiaľ viem isto iba to že budem pestovať vo fóliovníku s rozmermi: výška 150 cm, dĺžka 200 cm, hrúbka 77 cm (https://proki.sk/sk/zahradne-skleniky/z ... -1547.html), a to že budem pestovať odrody: Jalapeno Chichimeca, Dorset Naga a ????? (ešte neznáma, potom doplním). Chcem ešte dokúpiť aj hnojivo Chilli Focus ktoré má veľmi dobré hodnotenia a je určené výhradne na chilli. Fóliovník bude položený na záhrade v záhone kde sa už predtým pestovala zelenina ako kapusta, mrkva alebo cibuľa. Bude umiestnený tak že by na ňu malo permanentne svietiť slnko.
Za všetky odpovede popredu ďakujem! :thanx:

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2241
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3674
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Pestovanie zo sadeníc

Příspěvekod Bacula » 26 bře 2018 01:20

Na Chilli fokus bych se vykašlala, do půdy zaprav granulovaný hnůj, případně přihnojuj slepičinci. Dobře jedou také po kostivalovém a kopřivovém zákvasu.
Bacula

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Pestovanie zo sadeníc

Příspěvekod Kendy » 26 bře 2018 09:10

Chilli fokusem asi nic nezkazíš. Ale cena IMHO neodpovídá tomu, co ti to přinese.

Granulovaný hnůj je super. Případně hoštické tekuté, v druhé fázi slepičince.

Granulovaný hnůj podle složení. Jeden rok jsem zkoušel koňský pro růstovou fázi, ale zdálo se mi, že moc brzo hnaly do květu. Pak jsem začal používat granulovanou Hoštickou trojkombinaci na začátek, po něm granulovaný koňský hnůj kombinovaný s tekutými slepičinci.

Nezapomínej na Lignohumát. To není přímo hnojivo, jenom podpůrná látka na růst kořenů a vstřebávání živin, ale funguje to velmi dobře.

Kolik těch kytek tam chceš dát? Není to zase tak velký prostor. Je to tak na 4? kytky, řekl bych.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5418
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9090
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pestovanie zo sadeníc

Příspěvekod Tea Racer » 26 bře 2018 09:15

Ano, takto to tu deláme a není problém, cena lidová, výnosy převeliké :-) Já jeste doplnuji vitality komplexem zalivkou a to už i nyní, občas na list. Letos nově tekuté 5 v jednom, slepičince, guáno, Lignohumát, hnědé řasy, aminokyseliny a jiné potřebné komponenty ale to až 2 fázi pestování, nebo na prezimované drive...

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pestovanie zo sadeníc

Příspěvekod petr.polasek » 26 bře 2018 09:17

Já používám Chilli Focus pouze při předpěstu, při finální výsadbě přidám do substrátu kravský hnůj, poté tekuté používám hoštické pro papriky a rajčata. Jakmile rostliny vykvetou, přejdu na slepičince. Vše výše uvedené kombinuji s lignohumátem. Letos zkouším i Vitality Komplex a zdá se, že je to též dobrá volba. Jak píší kolegové výše, tyto kombinace fungují a i já je s klidným svědomím mohu doporučit.

PlantChilliToChill
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 20 bře 2018 14:10
Reputace: 6
Obrázky: 0
Bydliště: Nová Dubnica, Slovensko

Re: Pestovanie zo sadeníc

Příspěvekod PlantChilliToChill » 26 bře 2018 16:21

Dobrý deň! :tiphat:
Za všetky rady ohľadne hnojiva veľmi ďakujem.

"Kolik těch kytek tam chceš dát? Není to zase tak velký prostor. Je to tak na 4? kytky, řekl bych." napísal Kendy

Podľa môjho názoru by sa tam mali zmestiť iba 3. Ale pokiaľ až štyri tak tam asi nechám iba viacej miesta, poprípade tam ešte niekedy v lete hodím aj Thaksgivingi ktoré mi vyrastú. Chcel by som ešte poradiť ohľadne tretej chilli papričky, teda tretej odrody. Mám tam dať druh ktorý už v tom fóliovníku budem mať? Habanero Chocolate? Habanero Red? Sepia Serpent? Red Peters Penis Pepper? Brown Bhutlah? Fakt neviem. Najviac mi na rozum prichádza Sepia Serpent ale s tou je ten problém že o nej neviem vôbec nič, iba to že je krížencom Trinidad Scorpion Butcha Taylora a 7 pot Douglahu. Ďalej je finalistom Brown Bhutlah ale tá dorastá až do výšky 180 cm, ale to vlastne aj Dorset Naga, ale posúďte vy čo si s tých dvoch mám vybrať. Aj Habanerko je fajn ale nie môj štýl, keď už, tak fakt iba v prípade že tam nebude nič lepšie. A Peters Peppers tie sú také pre prípad že nebudú dobré ani Serpent ani Bhutlah a ani Haba Chocolate.
Za všetky odpovede popredu ďakujem! :thanx:

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Pestovanie zo sadeníc

Příspěvekod Kendy » 26 bře 2018 18:57

No radši ty tři. Napsal jsem maximálně. Dovedu si představit, že 4 jalapenos by se tam vešly.

Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: Pestovanie zo sadeníc

Příspěvekod Zrzek » 29 bře 2018 06:38

Kendy píše:
26 bře 2018 18:57
No radši ty tři. Napsal jsem maximálně. Dovedu si představit, že 4 jalapenos by se tam vešly.
Já si dovedu představit že by se tam vešli 2 Nagy. Tanksgiving ve foliáku být nemusí, ta to zvládne i na záhoně nebo v kyblu.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů