Neřád

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
chilmix
Stálý člen
Příspěvky: 291
Registrován: 30 kvě 2020 17:49
Reputace: 1011
Obrázky: 0
Bydliště: Mezi Brnem a Olomócó

Neřád

Příspěvekod chilmix » 13 črc 2020 11:48

Zdar všichni,
i když se snažím pročítat forum jak se dá, ještě jsem nenarazil na tohle...
Dnes jsem našel na jednom (pouze) spodním listě Aji cristal "nějaké zárodky jak plástve od vetřelce". Ví někdo co to je za neřáda?
6700967008
Ten bordel jsem rozmáčkl a pěkně to zapraskalo. List jsem zatím nechal, ale pro klid duše jej asi odstraním, i když naoko tam nic není.
Dlouhodobě má rostlinka zčásti měkké listy (u ostatních to takové určitě není) a i když je čerstvě prolitá, tak má docela problém listy poslat k výšinám. Listy se vyšvihnou tak napůl cesty. Teď těch měkkých listů má ještě víc, barva listů se zdá v poho.
6700767006
Rostlinka menší, cca 60cm, čistokrevná jižní strana, přímé slunce jde pouze do květináče (je vidět na fotce), na listy ne.
Dlouhodobě málo hnojena, pokud něco používám, tak Vitality komplex + Natura přírodní hnojivo tekuté, Rock effect, dešťovka. Až včera lehce harmonie vápník. Je vyschlá, večer ji zaleju.
Na fotce 5+6 se myslím něco děje 67010 67011
Na fotce 7 je dírka durch skrz list, maximálně milimetr, spíš míň. Začíná to být na více listech...nic kolem jsem nenašel. 67012
Na fotce 8 nějaké tři černé skvrny, co nejdou zasucha setřít...67013
Pokud něco z fotek poznáte, budu rád za jakékoli info, díky předem.

Uživatelský avatar
Praha
Moderátor
Příspěvky: 486
Registrován: 05 srp 2015 10:50
Reputace: 1014
Obrázky: 0
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Neřád

Příspěvekod Praha » 13 črc 2020 14:35

Tak tohle jsem měl před měsícem na jedné chinnensce spolu s mšicemi a mravenci. Celou jsem ji vopral mospilanem. Mšice jsem zlikvidoval hned a kokony druhý den setřel štětečkem. Ještě jsem se chystal na mravence ale ty se zdekovali dobrovolně. Asi zjistili, že jim tam pšenka nepokvete.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3588
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3866
Obrázky: 0

Re: Neřád

Příspěvekod MartinS » 13 črc 2020 15:07

Podle tech vajicek to nepoznam, leda je nerozbijet, dat do potravinove krabicky ten list a pockat na vylihnuti :-D

chilmix
Stálý člen
Příspěvky: 291
Registrován: 30 kvě 2020 17:49
Reputace: 1011
Obrázky: 0
Bydliště: Mezi Brnem a Olomócó

Re: Neřád

Příspěvekod chilmix » 13 črc 2020 20:43

Myslel jsem, že přeci jen ty vajíčka budou mít nějakého favorita... :dunno:
Mám takovej divnej pocit, že to bude brzy zas, asi je opravdu dám do karantény a jak to na mě pak udělá kukuč, tak budu jen doufat, aby to neodletělo i s krabičkou...
Jinak žádné mšice i mravence na kytce dlouhodobě nemám, max 2-3 kusy a ty hned jedním tahem rozmáznu. Docela to kontroluju, myslím, že to bylo přes noc.
A co ty černé puntíky a měkké listy, kterých je dost. Nějaký deficit něčeho?

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Neřád

Příspěvekod JurassicChilli » 14 črc 2020 08:39

To si urobil dobre, že si tie vajíčka zámáčknul. Podľa fotky to vyzerá na vajíčka nejakého druhu motýla. A keďže ich nakládol na papriku, tak sa zrejme jedná o druh, ktorého húsenice sa paprikou živia a poriadne by ti ju zničili.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů