Mohu už sadit???

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Varess
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 10 úno 2012 10:40
Reputace: 0
Obrázky: 0

Mohu už sadit???

Příspěvekod Varess » 26 úno 2012 18:07

Ahoj,minulý rok jsem začal s pěstováním chilli papriček,kvůli nedostatku slunce sklízím úrodu až ted'(po 5 měsících) ale rostlinky jsou velmi malé a nemají prakticky žádné plody tak jsem se rozhodl že letos to hodím do foliovníku,chtěl bych se tedy zeptat na jednu věc,a to když z aukra koupím nějaké semínka(chtěl bych vyzkoušet pokud ji tam seženu nejpálivější světa a pak nějaké ty "okrasné" a méně pálivé-nejsem zatím rozhodnut pevně pro nějaký druh-klidně mi nějaké doporučte) tak jestli bych si s tím měl pospíšit a sadit již ted'???Pokud ano,tak když mi vyklíčí doma za oknem(třeba do měsíce nebo dýl) tak jestli to poté mohu dát i když zatím slunce moc nesvítí a není ani zrovna teplo rovnou do foliovníku,nebo jak to děláte vy???četl jsem totiž že únor je nejlepší na vysazení ale nezdá se mi abych papričky strkal někdy březen-duben už do foliovníku.Můžete mi v tomto poradit co a jak??? moc děkuji

Uživatelský avatar
Hami
Stálý člen
Příspěvky: 448
Registrován: 19 čer 2011 21:44
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Mělník

Re: Mohu už sadit???

Příspěvekod Hami » 26 úno 2012 19:05

Ahoj,
všechny odpovědi najdeš na tomto fóru...stačí jen hledat.
Jo a z Aukra semínka nekupuj, není to vůbec zaručený zdroj...
Hami

Varess
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 10 úno 2012 10:40
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Mohu už sadit???

Příspěvekod Varess » 26 úno 2012 20:26

To ja vim ze to najdu zde na foru,ale prece jen nejake ty prispevky se trochu lisi tak sem doufal ze by mi to nekdo mohl shrnout.A pokud nemam kupovat seminka na aukru tak kde?mam se spise poptat pestitelu zde na foru?

Uživatelský avatar
Hami
Stálý člen
Příspěvky: 448
Registrován: 19 čer 2011 21:44
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Mělník

Re: Mohu už sadit???

Příspěvekod Hami » 26 úno 2012 21:22

Určitě, to je nejlepší volba!
Pokud nechceš nakupovat u zahraničních prodejců, rozhodně zkus : http://www.seminka-chilli.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Měj se - Hami

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Mohu už sadit???

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 08 bře 2012 10:00

Varess píše:To ja vim ze to najdu zde na foru,ale prece jen nejake ty prispevky se trochu lisi tak sem doufal ze by mi to nekdo mohl shrnout.A pokud nemam kupovat seminka na aukru tak kde?mam se spise poptat pestitelu zde na foru?
Samotní pěstitelé jsou tím nejlepším a zaručeným zdrojem kvalitního osiva! Aukro a jiní prodejci, které najdeš na internetu jsou pouze přeprodejci něčeho o čem ani nevědí co vlastně prodávají a v jaké kvalitě - nikdo netuší jak je osivo staré a nikdo z nich neprovádí testy klíčení. Je to jako koupit zajíce v pytli :)

Dokonce sem se setkal s jedním přeprodejcem panem Ing. který nabízí odrůdu, o které ani neví zda je to doopravdy ona, ale to mu je jak vidno z odpovědi úplně jedno. "Prostě prodávám co sem nakoupil a nezodpovídám za kvalitu a správnost, protože sem jen hloupej překupník" :rolleyes:

papagee
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: 27 zář 2012 20:30
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Mohu už sadit???

Příspěvekod papagee » 24 lis 2012 19:18

mopslik píše:
Varess píše:To ja vim ze to najdu zde na foru,ale prece jen nejake ty prispevky se trochu lisi tak sem doufal ze by mi to nekdo mohl shrnout.A pokud nemam kupovat seminka na aukru tak kde?mam se spise poptat pestitelu zde na foru?
Samotní pěstitelé jsou tím nejlepším a zaručeným zdrojem kvalitního osiva! Aukro a jiní prodejci, které najdeš na internetu jsou pouze přeprodejci něčeho o čem ani nevědí co vlastně prodávají a v jaké kvalitě - nikdo netuší jak je osivo staré a nikdo z nich neprovádí testy klíčení. Je to jako koupit zajíce v pytli :)

Dokonce sem se setkal s jedním přeprodejcem panem Ing. který nabízí odrůdu, o které ani neví zda je to doopravdy ona, ale to mu je jak vidno z odpovědi úplně jedno. "Prostě prodávám co sem nakoupil a nezodpovídám za kvalitu a správnost, protože sem jen hloupej překupník" :rolleyes:
Potvrzuji :rn:
Nějaká paní inženýrka z semena-osiva mi poslala podezřele tmavá semena Bhut jolokia(v balení 5ti semen bylo 8kusů)
jelikož jedno bylo zjevně poškozené,rozhodl jsem prto ochutnávku. :foods:
Mám doma uzenou jolokii(výborná,tuním s ní paprikové chipsy)takže mám možnost srovnání a ložil bych,že přesně tohle mi prodali...uzená semena-osiva.cz by se to mohlo jmenovat..no dal jsem 2 semena prece jen do jiffů,pokud se mi podaří na mikroskopu ostré foto semena ,vložím


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů