Které chilli papričky mají nejkratší dobu zrání?

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
Uživatelský avatar
diabolus
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 16 led 2020 19:43
Reputace: 58
Obrázky: 0
Bydliště: Hodonín

Které chilli papričky mají nejkratší dobu zrání?

Příspěvekod diabolus » 17 črc 2022 12:27

Zdravím, měl bych dotaz ohledně toho, která chilli odrůda má nekratší dobu zrání....ideálně si představuju něco méně "jedovatého"...asi na úrovni jalapeňos, trunky, black olive, béros apod. Jedná se mi o to, že bych chtěl mít nějaké čerstvé chilli na "Ježíška" nebo Nový rok, případně i později....prostě přes "hluché období" - zimu. Taky bych to chtěl mít v bytě a aby to nebylo brutální "křovisko" a vlezlo se to za okno na parapety. Pokud někdo máte tipy a zkušenosti na takový nesmysl co si představuju, budu vděčný když sem písnete ,-) :tiphat: :thumbup: :bow:
p.s. myslím tím vypěstovat od semínka
Chilli rookie i rockie,nehledám extrémy,spíš zajímavé chutě.19-20´ jsem zahájil svou první :nuke: sezónu.A jelikož máme galaktickou spotřebu všemožných past,chilli a jiných laskomin,pídím se po výnosných odrůdách středního spektra atomové stupnice,aby nezabraly stodolu neb domeček není nafukovací.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3570
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3817
Obrázky: 0

Re: Které chilli papričky mají nejkratší dobu zrání?

Příspěvekod MartinS » 17 črc 2022 13:34

Nejrychlejsi papricka je asi Pimientos de Padrón.

Zejmena i z toho duvodu ze je vyborna i zelena kdyz nabyde finalni velikosti.
Nemusis u nich cekat na dozrani podobne jako u Jalapenos. Za me jsou vyborne na panvicce se soli trochou olivace nebo masla a sul. Nebo i cerstve do salatu a cehokoliv.
Kazdy kus v ramci jedne rostliny pali jinak.

Uživatelský avatar
diabolus
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 16 led 2020 19:43
Reputace: 58
Obrázky: 0
Bydliště: Hodonín

Re: Které chilli papričky mají nejkratší dobu zrání?

Příspěvekod diabolus » 17 črc 2022 13:36

díky za tip!!!! mrknu... :thumbup:
Chilli rookie i rockie,nehledám extrémy,spíš zajímavé chutě.19-20´ jsem zahájil svou první :nuke: sezónu.A jelikož máme galaktickou spotřebu všemožných past,chilli a jiných laskomin,pídím se po výnosných odrůdách středního spektra atomové stupnice,aby nezabraly stodolu neb domeček není nafukovací.

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Které chilli papričky mají nejkratší dobu zrání?

Příspěvekod JurassicChilli » 17 črc 2022 20:07

Veľmi ranná je rumunská odroda Pintea. Spĺňa všetky tvoje požiadavky. Má menší vzrast, strednú pálivosť. Na webe sa dá nájsť informácia, že je stredne ranná, ale u mňa na záhone predbehla všetky ostatné odrody a dozrela ako prvá. Veľmi ranný je aj Korál, ale ten je vhodnejší na zaváranie, než na jedenie za surova.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9082
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Které chilli papričky mají nejkratší dobu zrání?

Příspěvekod Tea Racer » 17 črc 2022 20:53

U mě nejrychlejší byla cherry chocolade, a to o dost, před ostatníma. Jinak Cayene....

Uživatelský avatar
diabolus
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 16 led 2020 19:43
Reputace: 58
Obrázky: 0
Bydliště: Hodonín

Re: Které chilli papričky mají nejkratší dobu zrání?

Příspěvekod diabolus » 18 črc 2022 07:51

:thumbup:
Chilli rookie i rockie,nehledám extrémy,spíš zajímavé chutě.19-20´ jsem zahájil svou první :nuke: sezónu.A jelikož máme galaktickou spotřebu všemožných past,chilli a jiných laskomin,pídím se po výnosných odrůdách středního spektra atomové stupnice,aby nezabraly stodolu neb domeček není nafukovací.


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů