Pedro 2019

Naše pěstitelské snažení v roce 2019
petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedro 2019

Příspěvekod petr.polasek » 31 led 2019 10:59

Za sebe ti můžu doporučit Aji Amarillo, má náherné aroma i chuť, dále Aji Guyana a Aji Cristal (všechny Baccatum). Dále z Baccatum El Oro De Ecuador. Z Chinensek je obecně vychvalovaná Aji Pancha (prý dobrá na uzení), ale praktickou zkušenost s ní nemám. Ono když se řekne Aji, zajedeš do 4 botanických druhů.

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: Pedro 2019

Příspěvekod Pedro » 31 led 2019 11:33

petr.polasek píše:
31 led 2019 10:59
Za sebe ti můžu doporučit Aji Amarillo, má náherné aroma i chuť, dále Aji Guyana a Aji Cristal (všechny Baccatum). Dále z Baccatum El Oro De Ecuador. Z Chinensek je obecně vychvalovaná Aji Pancha (prý dobrá na uzení), ale praktickou zkušenost s ní nemám. Ono když se řekne Aji, zajedeš do 4 botanických druhů.
Aji Amarilo mám vyzkoušené a je fakt dobrá. Aji Guyana je letos v plánu, díky...Aji Christal jsem ještě neměl.
A ano, žekneš Aji a je tím pojmenováno spousta odrůd různých druhů. Ale já tím myslím Baccatum. Ty ovocně navoněné krásky mám prostě rád.
Letos se těším na Binquinho. No a musím se přiznat, že jsem k němu pořídil ještě nějaká další překvápka. Uvidím co vyleze a pak udělám aktualizaci. Fakt jsem to dost pozměnil, doplnil a samozřejmě přehnal.... :dunno:

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedro 2019

Příspěvekod petr.polasek » 31 led 2019 11:36

Taky na Baccatum ujíždím, jsou to super papričky, kromě toho slouží i jako okrasné keře.

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedro 2019

Příspěvekod petr.polasek » 31 led 2019 12:00

Ještě doplním - ty změny a doplnění dělá skoro každý, mě nevyjímaje. Taky jsem toho letos doplnil hodně.

Uživatelský avatar
accuface
Stálý člen
Příspěvky: 822
Registrován: 01 led 2019 19:39
Reputace: 2807
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Pedro 2019

Příspěvekod accuface » 31 led 2019 21:29

Hezká debata o Aji, taky na nich ujíždím. Loni jsem měl Guayanu (ta mi asi chutnala nejvíc), Pineapple (též dobrá) a White (tu jsem měl doma za oknem a měla jenom 2 plody, které nedozrály). Letos jich mám víc, ale nemám je odzkoušené.

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: Pedro 2019

Příspěvekod Pedro » 13 úno 2019 13:07

accuface píše:
31 led 2019 21:29
Hezká debata o Aji, taky na nich ujíždím. Loni jsem měl Guayanu (ta mi asi chutnala nejvíc), Pineapple (též dobrá) a White (tu jsem měl doma za oknem a měla jenom 2 plody, které nedozrály). Letos jich mám víc, ale nemám je odzkoušené.
Aji jsou parádní. Mám rád tu chuť a ovocnou vůni.
A malý report.
Aji mám všechny vyseté a za týden vše vylezlo (zase jsem to přehnal s počtem :dunno: ). Ostatní tak nějak stagnuje, ale času je spousta (zhruba 3 měsíce než půjdou ven). Co nevyklíčilo, tak je dávno v zemi znovu a něco už i vykouklo. Za 14 dní půjdou poslední papriky do výsevu. Svině smutnice byly zlikvidované lepovými deskami. :shoot:
Tak ať to roste všem.

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: Pedro 2019

Příspěvekod Pedro » 07 bře 2019 21:00

Ahoj všem.
Jen sem dám stručný popis, jak se mi to zvrtlo.
Díky kolegům a kamarádům tady z fora se mi rozrostl počet vysetých odrůd. Tímto bych poděkoval Baronovi, Golonkovi a hlavně lobovi, kteří mi ještě teď v zimě nabourali všechna předsevzetí a nabourali plány. Seznam upravím asi za týden, až budou s jistostou kytky vylezlé. Ale je to masakr, vůbec nevím kam to dám. Prostě je to úplně mimo plán.
Chinnensky pomalu jednou, ale velké rostliny jako někteří nemám. Mají naštěsí ještě více než dva měsíce čas než půjdou ven. Začal jsem jim ale pro jistotu svítit, aby se víc rozjely.
Annum jsou vysazené a tady jsem to přehnal úplně...
Bacatum jsou všechny vyklíčené a pomalu se to začíná víc zelenat. Ajiny budou letos u mne hojně zastoupené, stejně jako méně pálivé odrůdy. Musím udělat radost rodině a nemyslet jen na sebe...
Fotky sem dám, až bude co fotit, zatím je to jen taková školka.
Na zahradě proběhla příprava paprikosudů a skleníků (ale tam budou klasicky rajčata a okurky).
Sazenice mám většinou v několika kusech, jedna naše kamarádka si chce pořídit skleník, tak jsem jí slíbil nálož chilli. No a pak musím obdarovat pár lidí jako každý rok. Takže je to až strašidelné.
Několik odrůd vůbec nevylezlo, většinou jsou nahrazené něčím jiným, ale nejvíc mě štvě CGN21500, na tu jsem se těšil a nebude, i když jsem jí vyséval 4x a vždy několik semen...no ale nevadí. Však za rok zase bude sezona.
Tak hezké dny všem, hodně slunce a ať to dělá radost.

koniash
Stálý člen
Příspěvky: 1548
Registrován: 19 lis 2016 18:44
Reputace: 4844
Obrázky: 0
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pedro 2019

Příspěvekod koniash » 07 bře 2019 21:53

:tiphat: mno o zvrtnutí asi víme každý své,mně nejdřív rozbombardovali plán kolegové na předvánočním dýchánku v Otrokowitz,a ránu do zátylku mým plánům uskutečnil Erb velkým poštovním měchem plným různých semen:samé vychytávky,které jsem prostě musel nutně vysadit...takže resume je toho o dost víc než bylo v plánu a původní pěstební plán se v podstatě zpoloviny změnil :dunno: ,ale nechci si stěžovat,jen ten přetlak je dost...značný :thumbup: :thumbup: ještě že je velevtipná prudce tolerantní a nestresuje kvůli stovce kytek navíc :dance2: :dance2: :dance2:
co pálí jak sviňa,nestíhá bolet


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2019“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů