Malá Naga...

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
Belqo
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 02 srp 2013 16:25
Reputace: 0
Obrázky: 0

Malá Naga...

Příspěvekod Belqo » 20 říj 2014 16:16

Ahojte.

Mám otázočku. Tento rok som sadil 5 druhov Habanero, Bird's Eye Chilli a Naga Bhut Jolokia.

Naga ešte v Jiffi vyrašila najskôr, aj najskôr vyrástla.. akonáhle mali asi 15cm, išli všetky do zeme. Habanera sú nádherné (1m vysoké, nádherne rozvetvené, kopa paprík), Bird's Eye Chilli ani nehovorím (Majú cez meter a každá tak 100 papričiek).. problém mám ale s Nagou. Tie majú 40-50cm, sú krásne rozvetvené, kopa listov, mali aj kvety.. ale paprička ani jedna..

Čím to môže byť? Je potrebné sa o nich starať nejako ináč, ako o Habanera, či ostatné druhy paprík? Alebo by sa mali uchytiť na ďalší rok? Dík za všetky rady.. :thanx:

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá Naga...

Příspěvekod chilli-max » 20 říj 2014 21:05

Podstatná otázka.... pěstuješ doma, venku, ve skleníku/foliáku ? Naga už je dost náročná rostlina a za oknem nemusí dojít k opylení...ale důvodů tam může být víc.
http://www.foto-tapety.cz

Belqo
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 02 srp 2013 16:25
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Malá Naga...

Příspěvekod Belqo » 21 říj 2014 05:25

Odpravedlňujem sa, sú vonku na záhrade :) normálne v zemi..

ripaxxx
Stálý člen
Příspěvky: 87
Registrován: 23 bře 2014 16:40
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Malá Naga...

Příspěvekod ripaxxx » 21 říj 2014 05:28

Mě v cca 8l květináči na balkóně (levný fóliák) vyrostla asi 70x70cm a kolem 50-ti plodů. Sazeničky co jsem rozdal známým do skleníků: 2x trpaslík (30x30cm) a do 20-ti plodů, které ještě ani nestihly dozrát. 1x také jen květy bez plodu. Také nevím čím to je, že ve skleníkách nic . Ale je fakt že já jsem hnojil a oni ne. Taky jsem jim četl pohádky :)

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Malá Naga...

Příspěvekod proki73 » 21 říj 2014 05:41

Tak ja vam to hosi reknu cim to je kdyz jsou kytky ve skleniku tak zasluhou vysokych teplot zacne rostlina vypoustet bocni vyhony a potom nema dost sil na udrzeni kvetu ale kbyz se odstrihnou tak je hotovo ovsem je treba hnojit p.s. pisu z telefonu tak se nezlobte

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá Naga...

Příspěvekod Filichilli » 22 říj 2014 18:03

Je toho třeba zohlednit víc. Padají ti květy a zasychají ? Čím hnojíš ? Nemají moc dusíku ? Nesprávný poměr živin ? Moc vody ? Moc sucha ? Jsou opylené ? Příliš vysoká teplota ? Vlhkost ? Kvalitní osivo ? Tohle jsou většinou otázky, z kterých lehce rozluštíš problémy. Chinensky jsou někdy problematické. Habanera jsou poměrně nenáročné, ale tyhle milion+ už jsou na tom hůř...


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti