Foliovník začátečníka

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Hjub1307
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 25 čer 2014 22:00
Reputace: 0
Obrázky: 0

Foliovník začátečníka

Příspěvekod Hjub1307 » 15 črc 2014 17:46

Zdravím,

jsem v pěstování chilli začátečník, ale celkem jsem tomu propadl. Proto mám pár dotazů. Na jaře jsem dostal od známé pár kytiček, vzhledem k tomu, že si pronajímám byt, kde není balkón, a všeobecně do něj slunce moc nesvítí zřídil jsem jim menší idnoor. Nakoupil jsem si ale další sazeničky a v práci(nemám kde jinde) jsem jim zařídíl menší foliovník - viz foto(omlovte kvalitu - mobil)

Odrudy - Habanero west indian yellow, Habanero salmon orange, Guajillo, Ancho, Chipotle

- hnojím Fish mixem, v tuto chvíli se na nich začínají objevovat první plody, takže mě zajíma, jestli nemám změnit hnojivo a jak často mám hnojit.

- na starších rostlinách už jsou květy a někde i plody, ale rostliny se mi zdají malé, někde jsem tu četl, že je potřeba první květy odstříhnout, aby rostlina více vyrostla. Má cenu abych to dělal jěště teď?

- Na jedné z menších sazenic se jeden list otáčí nahoru a je celý zvrásčelý, a na větší sazenici je na určitých místech stonek celý černý - čím je to způsobeno?

- mám možnost nakoupit 10ti centimetrové sazeničky. Myslíte, že z nich něco sklidím, když jim udělám podobný foliovník?

Předem děkuji za odpovědi

18784
18785
18788
18789
18790

TOM
Stálý člen
Příspěvky: 191
Registrován: 02 úno 2014 11:45
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Slovenská republika

Re: Foliovník začátečníka

Příspěvekod TOM » 15 črc 2014 21:55

Zaujimave riesenie minifoliovnika :thumbup: , velice napadite.

nech sa dari

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Foliovník začátečníka

Příspěvekod chilli-max » 15 črc 2014 22:51

jo jo ...super nápad s paletou.
http://www.foto-tapety.cz

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3590
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3872
Obrázky: 0

Re: Foliovník začátečníka

Příspěvekod MartinS » 16 črc 2014 00:11

Cus jsem taky zacatecnik, ale odhad zkroucenych listu bude mozna prehnojeni.
I ten substrat co prodavaji na okurky papriky a pripadne zahradnicky muze byt predhnojeny vice nez je zdravo.
Cerny stonek nemusi byt nutne zavada.
Treba me zkusenejsi zde opravi.
Ja jsem zastipoval od prvnich kvetu az do druhe poloviny kvetna vsechny rostlinky krome jedne. Bylo to nekolik "varek" kvetu.
Ted i rostlina sama nektere shodi, ale uz to nechavam zit svym zivotem.
Ve tvem pripade uz to podle me nedozenes. 10cm sazenicky, na ty bych se asi uz vybodl pokud je neches pak dat prezimovat.

Uživatelský avatar
Tehir
Stálý člen
Příspěvky: 131
Registrován: 20 říj 2013 15:50
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Foliovník začátečníka

Příspěvekod Tehir » 16 črc 2014 07:07

Velmi chytré, když nemáš moc místa a upřímně řečeno, paleta by pro naši domácí spotřebu úplně stačila. Co se týče černých fleků, jestli myslíš ty v rozvětvení, které jsou vidět na poslední fotce, je to úplně normální zbarvení rostliny. Z mých to dělá hlavně Jalapeňo.
Ohledně květů máš dvě možnosti. Pěstovat dál, uštípávat květy a čekat, dát jim třeba ještě měsíc a na podzim, až teploty klesnou k nule, si je odnést domů do tepla a tam nechat dozrát. Nebo to tak nechat a počkat, jak to holky zvládnou. Máme doma takový 20 cm věčně chcípající miniohlozek a vyrostlo na něm letos 5 krásně naducaných papriček. Takže záleží, jaké máš možnosti a jestli by ses smířil s menší úrodou.

Obrázek

Hjub1307
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 25 čer 2014 22:00
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Foliovník začátečníka

Příspěvekod Hjub1307 » 16 črc 2014 11:21

Díky. Byla to rychlovka a hlavně nulové náklady. Škoda, že jsem s tím začal až tak pozdě, postavil bych si jich ještě pár. Ale asi koupím nějaké sazeničky z growshpu, tam je mají větší a postavím jim ještě jeden. Tak snad dojdou...

Je možné, že je přehnojená, ale muselo by to být ještě z growshopu. Dnes je ta s těmi listy celá povadlá a má svěšené listy. Tak uvidíme co sní bude. Ostatním se daří dobře, takže jediná možnost, které to přikládám je právě přehnojení.

Zaštipovat tedy asi nebudu, maximálně to zkusím u jedné, abych viděl nějský rozdíl.

Hjub1307
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 25 čer 2014 22:00
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Foliovník začátečníka

Příspěvekod Hjub1307 » 24 črc 2014 21:37

Tak přidávám další fotky. Rostou pěkně. Přidal jsem tam kytky co jsem měl doma. A zitra jdu stavět dalši takový foliovník, možná dva:-)

18933
18932
18930
18929

dana
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 07 zář 2014 14:14
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Foliovník začátečníka

Příspěvekod dana » 07 zář 2014 14:17

Ahoj jsem uplny zacatecnik tak jestli dotaz bude blby tak se omlouvam uz dopředu.Kdyz bych si vyrobila foliovnik je mozny pestovat papricky cely rok i když nebude tolik svetla?Dekuji za info.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů